İnstagram E-Posta Ve Mail Değiştirme

İnstagram E-Postamı Unuttum! İnstagram E-Posta Ve Mail Değiştirme konusu, özellikle İnstagram kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Genellikle İnstagram uygulamasını kullanan pek çok kişi üye olmalarını sağlayan e-mail adreslerini unutmaktadır.

İnstagram’a üyelik işlemlerinde e-posta yoluyla üyelik sağlanabildiği gibi Facebook hesabı sayesinde de bu üyelik işlemleri yapılabilmektedir. İnstagram uygulamasına üye olurken kullanılan e-posta adresinin unutulması ise daha sonraları İnstagram uygulamasını kullanırken bir takım sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle birçok kişi, İnstagram e postamı unuttum giriş yapamıyorum diye çözüm aramaya başlamaktadır.

İnstagram E-posta Unuttum

İnstagram E- Posta Ve Mail Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram e- postamı unuttum İnstagram e- posta ve mail değiştirme nasıl yapılır? sorusunun cevabı pek çok İnstagram kullanıcısı tarafından en çok merak edilen sorulardan birisi olmaktadır. En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram uygulamasına üye olurken, mutlaka e-mail adresi kullanılması zorunlu olmaktadır.

Bu bağlamda özellikle Facebook uygulaması kullanılmadan yapılan İnstagram girişlerinde ise mutlaka bir e-mail adresi kullanmak gerekmektedir. İnstagram e- postamı unuttum instagram e- posta ve mail değiştirme konusuna bağlı olarak, İnstagram uygulaması kayıt işlemlerinde kullanılan e-posta adresinin unutulduğu durumlarda ise yapılan bir kaç işlemle e-mail adresleri kolaylıkla bulunabilmektedir.

E-postanın unutulduğu durumlarda İnstagram e-posta bulma programı gibi bazı uygulamalar bulunmakta olup, bu gibi programları kullanmak istemeyenler için ise en iyi yöntemlerden birisi, İnstagram kullanıcı adı ile şifre yenileme işlemi olmaktadır. Bunun için yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • İnstagram e-posta adresini bulabilmek için ilk olarak İnstagram uygulamasının ana sayfasını açmak lazımdır.
  • İnstagram ana sayfada yer alan üye girişi bölümüne tıklanmalıdır.
  • Üye giriş kısmının altında bulunan şifremi unuttum seçeneğine tıklanmalıdır.
  • Burada İnstagram’ın yönlendirmeleri ile şifre talep ettikten sonra şifre yenileme için gönderilecek olan adresin ortasında ki harfler eksik olarak karşı tarafa bildirilmektedir.
  • Böylelikle İnstagram’a kayıt için kullanılan e-posta adresi harfler eksik olarak yazılsa da, hangi maille İnstagram’a kayıt olunduğu kolaylıkla anlaşılmaktadır.

Bunun dışında İnstagram profilleri açık olan kişilerin aboneleri, karşı tarafın e-posta adreslerini görebilmektedir. Bu gibi durumlarda unutulan e-posta adresini bulabilmek için bir arkadaş yardımı ile e-posta öğrenilebilmektedir. İnstagram kullanıcı profiline bakan kişi, kolaylıkla e-posta’nın ne olduğuna bakıp, bu e-postayı bulabilmektedir.

Bu gibi durumlarda bu tür işlemlerle uğraşmamak için yapılabilecek en iyi şey ise İnstagram’a kayıt olurken, e-posta unutma durumlarına karşı bunu bir yere not etmektedir. Bu sayede İnstagram kayıt e-mail unutulsa bile, bu notlar sayesinde hemen hatırlanabilmektedir.

Başkasının Olan İnstagram Kullanıcı E-Posta Bulma Yöntemi Nedir?

İnstagram e postamı unuttum konusu haricinde, başkalarına ait olan e-posta adresleri de bazı durumlarda bulunmak istenebilmektedir. Özellikle bir başka İnstagram profilinin kişilere zarar vermesi durumlarında, İnstagram kullanıcıları bu kişilere ait olan e-posta adreslerine ulaşmak istemektedirler.

Bu gibi durumlarda yapılacak olan bir kaç basit işlemle başkasına ait olan İnstagram e-posta adresleri elde edilebilmektedir. Yine bu yöntemlerle kendi e-postalarını unutan kişilerde, bu e-postalara erişebilmektedirler. Uygulama içerisinde başkasına ait olan e posta adreslerini görmek içinse bazı yöntemler uygulanabilmektedir. Başkasına ait olan e postaları bulmak için en çok kullanılan yöntemlerden birisi de, site etiketlerini kullanmak olmaktadır.

Başkasına ait olan e-postaların bulunması istendiğinde, bu yöntem en pratik olan yollardan birisi olmaktadır. Bunun için yapılması gereken ilk şey Google arama motoruna başvurmak olmaktadır. Bu yöntemi uygulamak içinse Google arama yerine site:instagram.com etiketini yazmak yeterli olmaktadır. Böylelikle Google ön belleğinde yer alan ve İnstagram’a ait olan tüm veriler ortaya çıkmış olmaktadır.

Önceki içerik: İnstagram En Yeni Gönderiler Görünmüyor

Sonraki blog: İnstagram Gizli Hesap İle Herkese Açık Hesap FarkIarı