İnstagram son görülme kapatma nasıl yapılır? konusu, İnstagram kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Bugün size takipZE olarak instagram son görülme kapatma işlemi hakkında bilgiler aktaracağız. En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram uygulamasında son görülme kapatma işlemi, İnstagram kullanıcı profili gizlilik ayarları kısmından pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

İnstagram'da son görülme kapatma işlemini bazı kullanıcılar tercih etmekte olup, bu sayede uygulama içerisinde görünmez bir şekilde rahatlıkla dolaşabilmektedir. Bu nedenle İnstagram uygulamasında pek çok üye İnstagram son görülme kapatma işlemini yapmaktadır.

İnstagram Son Görülme Kapatma

İnstagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

İnstagram son görülme kapatma nasıl yapılır? sorusunun cevabına bağlı olarak, İnstagram son görülme kapatma özelliği sayesinde, kullanıcılar rahatsız edilmeden uygulamayı kullanabilmektedir. Rahatsız edilmeyi önleyen İnstagram’da son görülme kapatma işlemi için yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • İnstagram son görülme kapatma 2023 yılında da, aşağıdakileri yaparak kolaylıkla olabilmektedir.
 • İnstagram son görülme kapatmak için öncelikle İnstagram uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir.
 • Instagram uygulamasına giriş yapıldıktan sonra açılan giriş sayfasının üst tarafında yer alan üç nokta işaretine tıklanmalıdır.
 • Burada bulunan Ayarlar kısmına basılmalıdır.
 • Instagram kullanıcı hesabı ayarlarına girdikten sonra ise Hareket Durumu yazan bölüme tıklanmalıdır.
 • Açılan yeni kısımda ''Instagram Hareket Durumumu Göster'' bölümüne basılarak istenilen seçim yapılmalıdır.
 • Hareket Durumumu Göster bölümünün gri renkli olması, Instagram görüldü kapatmanın yapıldığı anlamını taşımaktadır. Böylelikle Instagram’da çevrimiçi olunduğu zamanlarda, çevrimiçi olarak görülmeden uygulama içerisinde rahatlıkla dolaşılabilmektedir.
 • Bu özelliği yeniden aktif hale getirmek içinse, Hareket Durumumu Göster bölümüne tıklanarak buranın yeniden mavi renkte olması sağlanmalıdır. Bu sayede Instagram’da dolaşırken, arkadaşlar ve aboneler online olunduğundan haberdar olmaktadır.

İnstagram uygulamasında son görülme kapama yukarıda yazıldığı şekilde, android işletim sistemine sahip olan bütün akıllı telefonlarda ve cihazlarda yapılabilmektedir. Aynı zamanda İnstagram son görülme kapatma iOS işletim sistemine sahip olan bütün cihazlar ve akıllı telefonlar ve İnstagram son görülme kapatma Apple cihazlar ve telefonlarla da, yine yukarıda ki adımlar takip edilerek pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

İnstagram DM Son Görülme Kapatma İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İnstagram uygulamasında, kullanıcılar son görülme zamanlarını kapatabildikleri gibi İnstagram DM son görülme kapatma da yapabilmektedirler. İnstagram uygulamasında DM, yani özel mesajlama özelliği bulunmakta olup, bu sayede Instagram kullanıcıları birbirleri ile tıpkı Whatsapp uygulamasından olduğu gibi mesajlaşabilmektedir. Bu mesajlaşma da DM son görülme kapatma içinse, maalesef henüz bir güncelleme yapılmamış olup, DM görüldü kapatma yapmak mümkün olmamaktadır.

İnstagram DM Ayarları Nasıl Değiştirilir?

İnstagram uygulamasında DM son görüldü kapatılamasa da, İnstagram DM ayarları ile istenilen kişilerin DM yoluyla ulaşmaması sağlanabilmektedir. Böylece istemeyen Instagram kullanıcı mesajları da otomatikman engellenebilmektedir. Instagram DM ayarlarını değiştirmek için ise yapılması gerekenler şunlar olmaktadır;

 • İnstagram DM ayarları değiştirmek için ilk olarak Instagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak lazımdır.
 • İnstagram’a giriş yapıldıktan sonra açılan giriş sayfasının üst kısmında yer alan menü kısmına basılmalıdır.
 • Burada açılan Menü kısmında bulunan Ayarlar bölümüne gidilmelidir.
 • Ayarlar bölümünde yer alan Gizlilik seçeneğine basılmalıdır.
 • Gizlilik seçeneğinin içinde bulunan Mesajlar bölümüne tıklanmalıdır.
 • Böylelikle bu bölümden, hangi kişilerin İnstagram üzerinden nasıl mesaj atacağı ya da atamayacağı kolay bir şekilde tespit edilerek, istenmeyen İnstagram kullanıcıları kolaylıkla engellenebilmektedir.
 • Bu sayede istenilmeyen İnstagram kullanıcılarının özel mesaj atması önlenmiş olmaktadır.

Önceki blog: Tiktok Müşteri Hizmetleri

Önerilen hizmet: İnstagram Reels İzlenme Satın Al

Önerilen hile: İnstagram Canlı Yayın Hilesi

Daha fazlası: Takipze Blog İçerikleri

Önerilen içerik: İnstagram Neden İnmiyor?

Sonraki blog: Tiktok Pov Ne Demek?