Tiktok ağır çekim video nasıl yapılır? Sorusu özellikle video çekip, yükleme ve bu sayede de para kazanılabilen Tiktok uygulamasının kullanıcıları için çok önemlidir.

Tiktok sosyal medya platformu eğlenceli ve kısa videoların paylaşıldığı bir uygulamadır. Kullanıcılar çektikleri videoları Tiktok üzerinden müzik ya da ses ekleyerek diğer Tiktok kullanıcıları ile paylaşmaktadır. Kullanıma sunulduğu ilk andan itibaren oldukça popüler olan Tiktok sosyal medya platformunun milyarlarca aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Bu kullanıcılar da düzenli olarak içerik üretmeye devam etmektedir.

Tiktok Ağır Çekim

Tiktok Ağır Çekim

Tiktok sosyal medya platformunda da ayrıca olarak akımlar oluşturulmaktadır. Bazen bir müzik bazen bir görüntü akım olarak diğer kullanıcılar tarafından da o müzikte ya da görüntüde videolar çekmektedir. Bu sayede de Tiktok kullanıcıları keşfete düşerek, tanınırlığını artırımını sağlar.

Tiktok videolarında da çeşitli çekim türleri kullanılmaktadır. Tiktok ağır çekim video, pov çekim ya da hızlı çekim gibi çoğu çekim türlerini kullanmaktadırlar. Bu çekimlerin nasıl yapıldığına geçmeden önce Tiktok uygulamasında video nasıl paylaşılır? Sorusunun cevabı verilmelidir. Tiktok uygulamasında video paylaşmak için;

 • Tiktok ana sayfanızda bulunan artı işareti sembolüne tıklayın
 • Daha sonra yüklemek istediğiniz videoyu seçin
 • Videoya müzik ya da ses eklemek isterseniz de üst kısımda bulunan müzik eşleme kısmına tıklayın
 • Müzik ya da ses ekledikten sonra sağ tarafta bulunan butona tıklayarak videonuzu paylaşıma açın
 • Daha sonrasında efekt eklemesi yapılabilirsiniz

Adımlarını takip ederek, Tiktok uygulaması üzerinden video paylaşımı yapabilirsiniz.

Tiktok Ağır Çekim Video

Tiktok ağır çekim video, Tiktok kullanıcılarının video çekerken sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. Ve videolara değişik, güzel bir hava katmaktadır.

Ağır çekimin de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmesi de diğer kullanıcılar tarafından Tiktokta ağır çekim nasıl çekilir? Sorusunun sorulmasına neden olmaktadır. Tiktokta ağır çekimde video çekebilmek için;

 • İlk olarak Tiktok uygulamanıza girdikten sonra ana sayfanızın alt kısmında bulunan artı kısmına tıklayın
 • Daha sonra ekranın sol tarafında bulunan zamanlayıcı kısmına tıklayın
 • Zamanlayıcıya tıkladıktan sonra karşınıza birçok seçenek çıkacaktır, bu seçeneklerden zaman efektleri seçeneğini seçin
 • Buradan da karşınıza çıkan seçeneklerden ağır çekim(slow motion) seçeneğini seçin

Bu şekilde Tiktok uygulamasından ağır çekim yapmaya başlayabilirsiniz. Ağır çekim seçeneğini seçtikten sonra videonunuz şiddetini istediğiniz şekilde yavaşlatabilirsiniz. Karşınıza çıkan seçeneklerden seçtiklerinize göre videonuz o kadar yavaşlayacaktır. Kendi tercihinize göre videonuzun ne kadar yavaş olacağına karar verebilirsiniz.

Tiktok video hızı ayarlama işlemeni de bu şekilde yaptıktan sonra ve videonun son halini verdikten sonra da videonun sağ üst kısmında bulunan kaydet seçeneğine tıkladığınız zaman videonuzun paylaşılmaya ve izlenmeye hazır demektir.

Tiktok Ağır Çekim Uygulamaları

Tiktok ağır çekim uygulamaları da bulunmaktadır. Tiktok üzerinden ağır çekim yapabileceğiniz gibi bazı uygulamalar üzerinden de ağır çekim videoları yapabilirsiniz. Tiktok ağır çekim yapabilmek için bazı uygulamalar;

 • Ağır çekim video FX
 • Efectum ağır video
 • Slow motion
 • Slox motion video maker

Uygulamaları üzerinden de Tiktok için ağır çekim videoları çekebilirsiniz. Ayrıca olarak da Tiktok ağır çekim nasıl yapılır android ya da Tiktok ağır çekim nasıl yapılır iphone? Sorularının cevabı da yukarıda verilen cevaplar ile aynıdır. İşlemci tabanına göre Tiktok üzerinden ağır video çekimi değişmemektedir.

Normal Tiktok video sürülerinden farklı olan ağır çekimler için video çekimi biraz daha kısa olmalıdır. Ayrıca olarak ağır çekim videolarının arkasına da müzikler ekleyebilirsiniz.

Önceki Blog: Tiktok 1 Jeton Ne Kadar?

Sonraki Blog: Tiktok Biyografi Sözleri