İnstagram doğrulama talebi ne zaman belli olurkonusunda genel olarak hesaptan hesaba değişiklik gösteren bir süreçtir. Her ne kadar başvuru süreci zor bir süreç olarak kabul edilse de saniyelerinizi ayırarak başvurabilirsiniz. Fakat değerlendirme sürecinden istenen sonucun gelmesi açısından bazı şartları taşıması gerekir. Sonuçlar gerek olumsuz bir ay içerisinde tarafınıza iletebilir. İnstagram hesap doğrulama formu, platform içerisinden ulaşabilir ve sonrasında doldurarak platforma gönderebilirsiniz.

Mavi tik hizmeti genel olarak bakıldığı zaman profillerde ismin yanında bulunan işaretlerdir ve bu durum hesabın gerçek olduğunu gösterir. Dolayısıyla bir nevi güvenilir olduklarına işaret eder. Böylece bir markayı veya firmayı takip etmek isteyenler doğrudan gerçek olanı inceleyebilirler.  Özellikle fenomen olmak isteyen kişiler bir statü sembolü olarak buna kavuşmak isterler.

İnstagram Doğrulama Talebi

İnstagram Mavi Tik Kaç Günde Gelir?

İnstagram mavi tik kaç günde gelir bakıldığı zaman genel olarak İnstagram kişiden kişiye göre mavi tik onayını verir. Genellikle doğrulama talebinin değerlendirilmesi 15 ila 45 gün aralığında değişebilir. Bunun dışında işlemi hızlandırmak için yapılabilecek bir şey bulunmaz. Mavi tikler hesabın doğrudan kişiye ait olduğunu gösterir, böylece diğer üyelerinde ona güvenebileceğini işaret eder. Sahte hesaplar her sosyal medya platformunda olduğu gibi İnstagram’da oldukça popülerdir.

İnstagram’ın doğrulama taleplerine onay verilmesi oldukça zordur ve buna kavuşan kişiler platform içerisinde büyük bir ilgi toplamaya başlar. Mavi tik İnstagram ile paylaşımları kaliteli olan kişiler ve yüksek takipçisi olan kişiler işletmelerin mavi tike sahip olması müşterilerine güven duygusu verir bu sebeple birçok avantajı bulunan mavi tikler için platform buna dair bir onay verebilir.

İnstagram Doğrulama Talebi Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

İnstagram doğrulama talebi almak için nelere dikkat edilmeli bakıldığı zaman eğer doğrulama taleplerinin olumlu sonuçlanması isteniyorsa mavi tik almanın yolları büyük bir önem taşır. Bunlar oldukça geniş bir konuda yer alır ve bazıları şu şekilde özetlenir,

  • Orijinallik konusu ile mavi tik verilecek hesabın gerçek olması gerekir, hayran sayfaları kendini doğrulatamaz.
  • Kişi veya işletme başı bir hesap bulunması gerekir, fakat farklı dillere hitap için hesaplar bunun haricinde bulunmaktadır.
  • Gizli profiller mavi tik alamaz ve mavi tik almak için en az bir gönderi olması, profil fotoğrafı olması ve tam bir özgeçmişin olması gerekir.
  • Dikkate değerlilik konusunda doğrulama talebinin olumlu sonuçlanması için hesapların dikkat çekmesi olması gerekir ve tüm bunlara ek olarak 10 bin takipçinizin olması gerekir.

İnstagram Doğrulama Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

İnstagram doğrulama sonuçları ne zaman açıklanır bakıldığı zaman gönderdiğiniz bilgi ve belgeleri inceledikten sonra ekipler aracılığıyla bildirim panelinize yanıt gönderilir. Bunun kesin süresi veya zamanı bulunmaz çünkü İnstagram talebinizi aldıktan sonra profilinizi inceler ve gönderdiğiniz başvuru bilgilerini kontrol ederek olumlu veya olumsuz bir sonuç sağlar. Başvurular yapıldıktan birkaç gün sonra veya bir hafta sonra bir geri bildirim veya açıklama göremeden olumsuz veya olumlu yanıt alınır.

İnstagram doğrulama ve mavi tik başvuru sürecinin en zor kısmına bakıldığı zaman olumsuz sonuçlar meydana geldiğinde buna neyin neden olduğu bilinmemektedir dolayısıyla bir sonraki başvurunuz için de neyi iyileştirmeniz gerektiğini de bulamıyorsunuz. Olumsuz bir yanıt aldıktan sonra da tekrardan başvurmak için 30 gün beklenmesi gerekiyor ve bu sürecin ardından aynı adımları uygulayarak başvurularınızı tekrardan yapabilirsiniz. Her başvurunuzda sonuçlanma süresi aynı olmayabilir.

Önceki blog: İnstagram DM Kapatma

Sonraki blog: İnstagram Efektleri Nerede?