İnstagram DM nasıl kapatılır? İnstagram DM Kapatma durumu birçok kişinin istediği bir durum değildir. Böyle bir durumda İnstagram hesabı üzerinden yapılacak onaylama ile DM bölümü kapatılabilir ve bu konuda ilk olarak ayarlar bölümüne giriş yapmak gerekir. Ardından direct mesajlar kısmına giriş yapılarak mesaj istekleri ayarları kapalı hale getirmek suretiyle DM bölümü kolay bir şeklinde kapatılabilir. Bundan sonrası İnstagram üzerinden hiç kimse direkt olarak DM bölümünü kapatmış olan kişiye mesaj atamaz.

İnstagram DM Nasıl Kapatılır?

Çoğu zaman İnstagram üzerinden tanımadığınız kişilerden gelen istenmeyen mesajlara şahit olabilirsiniz. İstemediğiniz veya tanımadığınız kişilerden gelen bu mesajları DM kapatmaİnstagram mesaj ayarları ile son vermek mümkündür. Böylece mesaj gönderilmesini sınırlamış olur ve istediğiniz dışındaki mesajlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

İnstagram DM Kapatma

Benzer içerik: İnstagram Gizli Hesap Görme

İnstagram DM Mesajlarını Kapatma

İnstagram DM mesajlarını kapatma bakıldığı zaman çok takipçili olan kişiler için etkili bir yöntem bulunuyor. Özellikle önü alınmayacak kadar istenmeyen mesajlar geliyorsa bu yöntem işe yarar. DM kapatma yöntemi için,

  • İlk olarak İnstagram’a giriş yapın ve daha sonra profilinize girerek sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıklayın.
  • Bu alanda karşınıza birden farklı seçenekler çıkar ve en altta bulunan ayarlar seçeneği seçilir.
  • Ayarlar menüsü seçildikten sonra çıkan seçenekler arasından bildirimler ekranına gidin ve ‘’Direkt mesaj’’ seçeneğine tıklayın.
  • Bu kısımda seçenekler kapalı veya açık olarak belirtilen direkt mesaj almanıza olanak sağlayan veya sağlamayan seçeneklerdir. Bu kısımda istenmeyen mesajların gelmesini engellemek istiyorsanız kapalı seçeneğini seçerek direkt mesaj gelmesini engelleyebilirsiniz.
  • Bu sekmede yapılacak bir diğer işlem de sadece takip ettiğiniz kişilerin size mesaj gönderme seçeneğidir. Bu seçeneğe tıklayarak da sadece takip ettiğiniz tanıdığınız kişilerin size mesaj göndermesine olanak sağlamaktadır.

İlgili içerik: Tiktok Bildirim Kapatma

İnstagram Mesaj Gelmesini Engelleme Nasıl yapılır?

İnstagram mesaj gelmesini engelleme nasıl yapılır konusunda ilk olarak DM kutusuna istemediğiniz kişilerin mesaj atmasını önlemek için öncelikle DM kutusunu kapatmadan o kişileri engelleyebilirsiniz. Bu şekilde rahatsız olduğunuz kişiler hem mesaj atmaz hem de profilinizi görmez. Mesaj kutunuz tamamen kapanmadan istemediğiniz kişilerinde mesaj atmasını da engellemiş olursunu. İstemediğiniz kişilerden mesaj gelmesini engellemek için şu adımlar tercih edilebilir,

  • İnstagram hesabınızda giriş yapın ve daha sonra mesaj göndermesini istemediğiniz, rahatsız olduğunuz kişilerin profiline gelerek sağ üst köşede yer alan birçok seçenek çıkar.
  • Bu seçeneklerden engelle seçeneğine tıklandığında kişi engellenir ve böylece kişi artık ne profilinizi görür ne de sizlere mesaj atar. Bu işlem az takipçili olan kişilerde önüne geçer ve istenmeyen DM mesajlarına maruz kalan hesaplar için ideal bir çözüm olur.

Bu adımlarla beraber istenmeyen kişilerden mesaj almanızın önüne geçilir ve daha iyi koşullarda İnstagram DM kullanmanıza imkân sağlar. Bu ayarları istediğiniz zaman tekrarlayarak DM kutunuzu herkese açık hale getirebileceksiniz.

Benzer içerik: İnstagram Eylem Engellendi

İnstagram Takip Etmeyenlere Mesaj Kapatma

İnstagram takip etmeyenlere mesaj kapatmak için yapılabilecek birkaç farklı yöntem bulunuyor. İnstagram üzerinde mesaj ayarlarını kolay bir şekilde değiştirebilecek ve DM ayarlarını herkese açma veya herkese kapatma gibi sonuçları kısmen elde edebileceksiniz. Sağ üst köşede bulunan simgeye tıklayarak mesaj bölümüne gidin. Mesaj bölümünde sohbetler, odalar yazan yerin hemen yanında istek bölümüne dokunun ve istek bölümüne girince ‘’Sana kimlerin mesaj gönderebileceğini seç’’ kısmına gelerek mesaj kontrolleri menüsüne ulaşın.

Bu kısma gelmek için ayarlar, gizlilik, mesajlar sıralamasını takip ederek mesaj kontrolleri bölümüne erişebilirsiniz. İnstagram takipçilerin bölümüne gelerek takiplerinizin mesaj atmasını istemiyorsanız istek alma diyebilirsiniz. Böylece sizin takip etmediğiniz ama sizi takip eden İnstagram kullanıcılarının mesajları size ulaşmaz. Buna mesaj engelleme de denilebilir.

Önceki blog: İnstagram'da Keşfete Düşme

Sonraki blog: İnstagram Doğrulama Talebi