İnstagram güncelleme gelmiyor sorunu ve çözümü instagram kullanıcıları tarafından merak edilmektedir. Fakat her sorunun gibi bu sorunun da çözümü bulunmaktadır.

İnstagram sosyal medya platformu ilk olarak fotoğraf düzenleme ve paylaşımı olarak kullanıma sunuldu. Daha sonra belli sürelerde video paylaşma özelliği geldi. Daha sonra yirmi dört saat içinde kendiliğinden arşive taşınan hikaye özelliği ve ardından da bu hikayelerden istenilenin öne çıkarılarak profile sabitlenmesi özelliği geldi. Daha sonra da kısa süreli müzik ya da ses eşliğinde çekilip, yüklenen reels video özelliği geldi. Yani instagram uygulaması yıllar içinde birçok yeni özellik ve güncelleme getirdi. Bu getirdiği yeni özellikler sayesinde de hem hali hazırda olan kullanıcılarını uygulamada tuttu hem de yeni kullanıcılar eklemeyi başardı.

Bu yeni özellikleri de instagram uygulamasını kullanan kullanıcılar için getirdiği güncellemeleri yaparak, yüklenmesini sağladı. Ancak bazı kullanıcılar yeni gelen özellikleri kullanmak için instagram uygulamasını güncellemek istediğinde instagram güncelleme gelmiyor sorunu ile karşı karşıya kaldı.

İnstagram Güncelleme Gelmiyor

İnstagram Güncellemesi Neden Gelmiyor?

İnstagram güncellemesi neden gelmiyor? Sorusunun cevabı instagram kullanıcıları tarafından oldukça fazla merak edilmektedir.

İnstagram uygulamasında yapılan güncellemeler hem instagram kullanıcısı için hem de uygulama sahipleri için oldukça önemlidir. İnstagram uygulaması için yapılan güncellemeler yeni kullanıcılar çekme ve kullanıcılarının memnuniyeti için oldukça önemlidir. İnstagram kullanıcısı açısından da yeni özellikleri kullanmak açısından önemlidir. Bu yüzden de instagram kullanıcıları instagram güncellemeleri hesabıma gelmiyor sorunlarında hemen bunun nedenini ve çözümünü aramaya başlamaktadır.

Cihazdaki instagram uygulamasının güncellenememesi durumunda da instagram kullanıcıları tarafındaninstagram hesabım eski sürümde kaldı şikayetleri gelmektedir. Ancak bu durumun da çözümü bulunmaktadır.

İnstagram Güncellemesi Gelmiyor Çözümü

İnstagram güncellemesi gelmiyor çözümü her sorunda olduğu gibi sorunda da bulunmaktadır. Bu yüzden de bu sorun ile karşılaşıldığında bu çözüm yollarına başvurmalısınız.

İnstagram hesabıma yeni özellikler gelmiyor sorunu da instagram uygulamasının güncellenmemesi sorunundan kaynaklanmaktadır. İnstagram güncellemesi sorunun çözümü için;

  • Uygulamayı kaldırma, çerez ve önbellek temizlemesi
  • Cihazınızın uygulama marketinden manuel olarak güncellenmesi
  • Uygulamayı silerek, tekrar yüklemek
  • Android sürümünü kontrol etmek

Tüm bu işlemleri yaparak, instagram güncellemesi gelmiyor sorununun çözümleridir. Bu çözüm yollarına kullanarak çözüme ulaşabilirsiniz. İnstagram güncellemeleri hesabıma gelmiyor İOS tabanlı telefonlarında bu çözümler mutlaka işe yaramaktadır.

Ancak instagrak güncellemeleri hesabıma gelmiyor Android tabanlı telefonlarında bu sorun bazen sürümün eskiliğinden kaynaklanabilmektedir. Bu yüzden de Android işlemcisine sahip telefonlarında bu sorun ile karşılaşıldığında bu çözümlerin yanı sıra sürüm kontrol edilmelidir.

İnstagram güncellemesi gelmemesinin çözüm yollarından biri olan önbellek temizlemesi şu şekilde yapılmaktadır;

  • İlk olarak cihazınızın ayarlar bölümünden uygulamalar bölümüne girin
  • Uygulamalar bölümünden instagram uygulamasını bulun ve uygulamanın ayar menüsüne girin
  • Bu bölümden de önbellek temizle seçeneğine ve sonra da verilerin temizle seçeneğine tıklayın

Bu işlemden sonra instagram uygulamanızın önbellek temizlemesini yapılmış, demektir. Bu işlemden sonra instagram hesabınıza yeniden giriş yapabilmek için giriş bilgilerinizi bildiğinizden emin olun. Daha sonra uygulamaya giriş yapmadan telefonunuzu kapatıp, tekrar açın. Ve bu işlemden sonra da instagram uygulamasını açarak güncellemenin gelip, gelmediğini kontrol edin.

Eğer tüm bu çözüm yollarını uyguladıktan sonra da instagram güncellemesi yapılamıyor sorunu ile devam ederse bu sorun büyük ihtimalle instagram algoritmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden de bütün çözüm yollarını denedikten sonra instagram uygulamasına sorun bildirimi yaparak, sorunun instagram tarafından çözülmesi beklenmelidir.

Önerilen blog: Tiktok Nasıl Güncellenir?

Önceki blog: Tiktok Çöktü Mü?

Sonraki blog: Tiktok Hesabı Nasıl Dondurulur?