TikTok hesap dondurma nasıl yapılır? Son dönemlerin en çok kullanılan sosyal medya platformuyla ilgili çok merak edilen bir sorudur.

TikTok platformunda direkt hesap dondurma özelliği bulunmuyor. Onun için TikTok hesabı silme işlemi gerçekleştirerek hesabınıza 30 gün içinde yeniden giriş yapmanız gerekiyor. TikTok hesabını geçici olarak kapatmak isteyenler ancak bu yöntemi uygulayabilirler. Instagram ve Facebook’ta olan dondurma özelliği TikTok’ta yoktur. TikTok’un tek hesabı silme özelliği bulunmaktadır. TikTok hesabı silme işlemini gerçekleştirdikten sonra 30 gün içinde hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda onun aktifleşmesini sağlamış olacaksınız. Hesap silme işlemi yaptıktan sonra takipçileriniz sizin hesabınızı göremezler. Ancak belirttiğimiz gibi hesabınıza giriş yaparsanız takipçilerinizin size ulaşmasını sağlamış olacaksınız.

Tiktok Hesap Dondurma

TikTok Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

“TikTok hesap dondurma nasıl yapılır” konusu da çok merak ediliyor. TikTok hesabını dondurmak için öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız. TikTok hesabınıza girişi sağladıktan sonra ekranın sağ altındaki profil simgesine dokununuz. Ardından şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

 • Ekranın sağ üst tarafında üç nokta bulunuyor. Üç noktaya tıklayıp bir sonraki aşamaya geçiniz,
 • Hesabımı yönet seçeneğine tıklayıp akabinde “Hesabımı Sil” kısmına basınız,
 • Yalnız silebilmek için şifrenizi girmeniz istenecek,
 • İlgili alana şifrenizi girip ardından “Devam” seçeneğine tıklayınız,
 • Ekran altında kırmızı kutunun içerisinde “Hesabımı Sil” seçeneği bulunuyor ona basınız,
 • Bahsettiğimiz tüm adımları yaptığınız takdirde hesabınız kalıcı silinecek.

TikTok Hesabı Kendi Kendine Kapanır mı?

“TikTok hesabı kendi kendine kapanır mı” noktasında yukarıda bahsettiğimiz adımları yaptıktan sonra 30 gün boyunca hesabınızı aktifleştirmemeniz gerekiyor. TikTok hesabı dondurma talebinde bulunmazsanız, hesabınız kendiliğinden tamamen kapanmaz. TikTok hesabının tamamen kapatılması için bahsettiğimiz sizin talepte bulunmanız gerekiyor. TikTok hesap dondurma işlemi platform kullanıcılarının çok merak ettiği sorulardandır. Facebook ve Instagram’da hesap kapatma işlemi çok yapılıyor. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi TikTok’ta maalesef böyle bir özellik yok. Eğer bir süre ara vermek istiyorum platformu kullanmayacağım diyorsanız TikTok hesap kapatma işlemi yapabilirsiniz. TikTok hesap kapatma işlemini yapıp sonrasında dilerseniz yeniden açabilirsiniz.

TikTok hesabıma giremiyorum sorunu da kullanıcıların karşılaştığı başka bir sorundur. TikTok hesabınıza giriş yapamamanızın arkasında birçok sebep olabilir. İlk olarak o hesabı öğrenmeniz gerekiyor. Daha sonra TikTok’a girebilmek için sorunu çözümlemeniz lazımdır. Genellikle TikTok kullanıcılarının karşılaştığı sorunları şöyle sıralayabiliriz;

 • Hesap şifrenizle telefon numaranız değiştirilmiş olabilir,
 • Videolar sizin izniniz dışında silinebilir ya da başkalarına gönderilmiştir,
 • Hesap takma ya da kullanıcı adınız değiştirilmiştir,
 • Sizin yazmadığınız halde hesabınızdan mesajlar gönderilmiş olabilir,

Sıraladığımız problemlerle karşılaştığınızda hesabınızı hemen sıfırlayınız. Telefon numaranızı hesabınıza bağlayıp sonrasında şüpheli olan cihazları da kaldırınız.

TikTok Hesabına Ticked Nasıl Atılır?

“TikTokhesabına Ticked nasıl atılır” konusu hesabını dondurmak ya da silmek isteyenler tarafından çok tercih ediliyor. TikTok hesabınızı silemediğiniz zaman bahsedeceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. TikTokTicked atma işlemini şu şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor;

İlk olarak TikTok hesabınızı tümden silebilmek adına uygulamanın hesap silme talep ekranında yer alan linke tıklamanız gerekiyor.

http://support.tiktok.com/delete-account/ linke tıkladıktan sonra sizden birkaç bilgi istenecek. Sizden istenen bilgileri de eksiksiz şekilde doldurunuz. O bilgiler;

 • Kullanıcı adı
 • Oturum açılmamış şekilde profil görüntüsü
 • Oturum şifresi

Yukarıdaki bilgileri doldurduktan sonra “DeleteAcount” seçeneğine basınız. Bilgilerin doğru olup olmadığı sistem üzerinden kontrol edilir. Ona göre TikTok hesabınız tümden silinir. Yalnız belirttiğimiz bu işlemleri yaptıktan sonra TikTok hesabınızı yeniden kullanma gibi bir durum söz konusu olamaz. Onun için bu işlemi yapmadan çok iyi düşünmelisiniz.

Önerilen blog: TikTok Filigran Kaldırma

Önceki blog: İnstagram Güncelleme Gelmiyor

Sonraki blog: İnstagram Gece Modu Nasıl Yapılır?