İnstagram güvenlik kodu nasıl alınır? Sorusunun cevabı her instagram kullanıcı için önemlidir. Çünkü sanal ortamda da güvenlik en az gerçek hayattaki kadar önemlidir.

İnstagram sosyal medya platformu fotoğraf ve video paylaşılan bir uygulamadır. İnstagram kullanıcıları kendi fotoğraf ve videolarını, çocukları ile sevdiklerinin fotoğraf ve videolarını yani kısaca kendi özel hayatından fotoğraf ve videolar paylaşmaktadır. Bu kişisel paylaşımların yanı sıra birçok özel bilgilerin de instagram uygulamasına vermektedir. Ayrıca olarak da instagram uygulamasını indirirken de telefonunda bulunan birçok uygulamaya da erişim izni vermektedir.

Kullanıcının neredeyse bütün bilgilerine ulaşabilen instagram uygulamasında da bir güvenlik ihlali olması demek kullanıcın kişisel bilgilerinin tehlikede olması demektir. Böyle bir durumun yaşanmaması için de bir takım önlemler alınabilmektedir.

İnstagram Güvenlik Kodu Gelmiyor

İnstagram Güvenlik Kodu Nedir?

İnstagram güvenlik kodu nedir? Sorusunun cevabı, kodun nasıl alınacağından önce cevaplandırılmalıdır.

İnstagram güvenlik kodu, instagram sosyal medya platformunu kullananların hesaplarını garanti altına almak için kullanılan bir yöntemdir. İnstagram kullanıcılarının hesaplarının çalınması halinde instagram güvenlik kodu ile bu durum engellenebilmektedir. İnstagram güvenlik kodu işlemi ile instagram kullanıcılarının hesaplarının güvenliğinin kesin olarak sağlanmasına yönelik bir önlemdir. Güvenlik kodu da instagram güvenlik kodları 8 haneli şeklinde gelmektedir. Böylece de instagram kullanıcılarının hesaplarına ikinci bir kişi bağlanamaz ve instagram hesaplarını çalamaz.

İnstagram kodu almak da son derece kolaydır. Gerekli adımları takip ederek, instagram güvenlik kodunu kolayca alabilirsiniz.

İnstagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

İnstagram güvenlik kodu alma her instagram kullanıcısının bilmesi ve uygulaması gereken bir sorunun cevabıdır.

İnstagram güvenlik kodu olmadan giriş de instagram uygulaması için gayet mümkündür. Ancak güvenlik kodu olmadan instagram uygulamasına giriş yapıldığında hesabınızın güvenliği için gerekli tedbirler alınamamaktadır. Bu yüzden de instagram hesabı dışarıdan gelen tehlikelere karşı daha açıktır. Birçok kişisel bilgilerin paylaşıldığı hesabın çalınması da kullanıcı için tehlikeli bir durum ortaya çıkarabilmektedir. Bu yüzden de instagram hesabı güvenlik kodu olmadan girişi mümkün kılsa da tedbirli olmak için güvenlik kodu ile giriş yapmak en doğru olanıdır.

Güvenlik kodu almak da oldukça kolaydır. Güvenlik kodu almak için;

  • İlk olarak instagram uygulamasına giriş yapın ve ana sayfanın alt kısmında bulunan bölümden profilinize girin
  • Profilinizin sağ üst kısmında bulunan üç nokta sembolüne girerek, ayarlar bölümüne girin
  • Ayarlar bölümüne giriş yaptıktan sonra ekrana gelen seçeneklerden güvenlik seçeneğine tıklayın
  • Güvenlik ekranında karşınıza iki farklı kimlik doğrulaması seçeneğine tıklayın
  • Bu ekrandan da kısa mesaj seçeneğini seçin

Bu işlemlerin sırayla yapıldıktan sonra da güvenlik kodu telefonunuza sms olarak gelecektir. Bu kodu silmeden saklamanız gerekmektedir. İnstagram hesabınız çalınma ya da başka bir tehlike ile karşı karşıya kalırsa bu kod sayesinden hesabınızı kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

İnstagram Kodu Gelmiyor

İnsagram kodu gelmiyor sorunu ile karşılaşmakta mümkündür. Ancak bu sorunun da çözümü bulunmaktadır.

İnstagram kullanıcıları güvenlik kodu almak istediğinde instagram güvenlik kodu hatası ile karşılaşabilmektedir. Bu sorunun çözümü için;

  • Cihazınızın tarih ve saat ayarlarının güncelliğini kontrol edin
  • Başka bir mesaj bildiriminin gelip, gelmediğini kontrol edin
  • Güvenlik kodu alma işlemini vpn üzerinden tekrar deneyin
  • Sim kartınızı başka bir telefona takarak, güvenlik kodu alma işlemini tekrar yapın

Bu işlemlerden sonra da sorun çözüme kavuşmazsa eğer instagram uygulamasına sorun bildirimi yapılarak, sorunun instagram tarafından çözülmesi beklenmelidir.

Önerilen blog: Tiktok Davet Kodu

Önceki blog: TikTok Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Sonraki blog: Tiktok Çöktü Mü?