TikTok kamerası ayarları, çektiğiniz videoları daha iyi düzenlemenize, kalitesini yükseltmesine yardımcı olur. Bu sayede insanların ilgisini çekecek videoları daha kolay oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra platformu daha verimli şekilde kullanabilirsiniz.

TikTok günümüzde birçok kişi tarafından yoğun olarak kullanılır. Özellikle son zamanlarda adını duyurmak isteyen kişilerin sayısı da yükselmiştir. Eğer kamera ayarlarınızı düzgün yaparsanız böylece daha kaliteli videolar çekebilir, isminizi de daha geniş bir kitleye duyurabilirsiniz.

Her ne kadar kamera ayarları yapmak zor bir şey olarak görülse de oldukça kolaydır. Zira platformun tüm özellikleri kolay bir şekilde yapılabilir. TikTok kamera ayarları nasıl yapılıröğrenilirse, videolardan daha iyi sonuçlar almaya başlayabilirsiniz.

Tiktok Kamera Ayarları

TikTok Kamera Yakınlaştırma Nasıl Yapılır?

TikTok video ayarları kameraların yakınlaşmasına izin verir. Eğer izlediğiniz videoların spesifik yerlerini merak ediyorsanız, böylece size daha yakından bakma imkanı sunar. Her ne kadar insanlar nasıl yapıldığını bilmese de oldukça pratiktir.

Bunun için öncelikle videoyu açmanız gerekir. Ardından parmağınızı ekranın bir yerine uzun basılı bırakmanız, diğer parmağınızla da herhangi bir yere uzaklaştırmanız gerekir. Böylece ekranın uzaklaştığını görebilirsiniz. Böylece videoyu genel anlamda izleyebilirsiniz.

Eğer bir yeri merak ediyorsanız ve yakınlaştırmak istiyorsanız yine parmağınızı sabitlemeniz, ardından diğer parmağınızla yakınlaşmanız gerekir. TikTok kamera ayarları nasıl yapılır için yakınlaştırma böylece tamamlanır.

TikTok Kamera Erişimini Nasıl Sağlanır?

TikTok kamera ayarları nasıl yapılırkamera erişimlerinin nasıl yapılacağı konusunda da sıklıkla sorulur. Zira bazı durumlarda platform, kameranıza erişim izni gerektirebilir. Platformu kullanırken uygun çekim işlemlerinin yapılabilmesi için kamera erişimine izin verilmelidir.

Her ne kadar zor olarak düşünülse de TikTok kamera ve mikrofon erişimine izin ver işlemleri oldukça pratiktir. Bunun için öncelikle TikTok mobil uygulamasına girilmelidir. Ardından da ayarlar ekranına girerek ayarlar ekranı alınmalıdır. Buradan sonra TikTok kamerasını aç üzerine tıklanır. Son olarak kamera erişimini onaylarsanız, gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

TikTok Videoların Kamera Yönü ve Video Hızı Nasıl Ayarlanır?

TikTok kamera ayarları nasıl yapılırkayıt esnasında kameranın yönünü çevirme ve kayıt yaparken video hızını belirleme konusunda sıklıkla sorulur. Eğer kameranın yönünü değiştirmek istiyorsanız, kamera ekranının sağ üst köşesinde bulunan çevir üzerine dokunmanız yeterlidir.

Bu sayede ön kameradaysa arkaya, arka kameradaysa öne geçmesini sağlayabilirsiniz. Ardından tüm sonuçları sorunsuz şekilde alabilirsiniz. Ancak bu geçişi iyi ayarlamanız şarttır.

Eğer videonun hızını belirlemek, değiştirmek istiyorsanız kamera ekleme ekranının sağ üst köşesinde yer alan hız alanına dokunulmalıdır. Ardından kırmızı kayıt düğmesinin üzerindeki hız seçeneklerine gelinir. Son olarak burada istediğiniz hızı seçmeniz gerekir.

Videoyu daha yavaş hale getirmek istiyorsanız 0,3 ve 0,5x seçeneklerini seçebilirsiniz. Hızlandırmak için 2 ve 3x seçeneklerini deneyebilirsiniz. Ayarı eski hale getirmek için ise 1x hızına getirebilirsiniz.

TikTok Kamerasında Video Uzunluğu Nasıl Ayarlanır?

TikTok’ta saniyeleri nasıl ayarlanır? Bu soru başta yeni üyeler olmak üzere birçok kişi tarafından sorulur. Platformda videolar farklı uzunluklarda olabilir. Eğer TikTok ile oluşturulmuşa maksimum 60 saniyedir. Ancak yüklenmişse en fazla 3 dakikadır.

TikTok ile kaydettiğiniz videolarda zamanı ayarlamak istiyorsanız en altta bulunan artı sembolüne dokunmanız gerekir. Ardından da 15 ya da 60 saniye seçeneklerinden bir tanesi seçilir. Bu zarfı dolduğunda, kayıt da otomatik olarak durur.

Platform bunun haricinde de çok sayıda özellik sunar. Bunları da incelerseniz platformu daha verimli kullanmaya başlayabilirsiniz. TikTok kamera ayarları nasıl yapılırile videolarınızı daha rahat oluşturabilirsiniz.

Önerilen blog: Tiktok İkinci Hesap Nasıl Açılır?

Önceki blog: İnstagram Eylem Engellendi

Sonraki blog: İnstagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?