Tiktok hesabım askıya alındı hatası ve çözümü konusunda en çok dikkat çeken unsur TikTok, içerisinde yer alan kurallardır. Eğer bu kurallara uzun süre dikkat edilmez ve kurallara aykırı hareketler sergilenirse, hesabın kapatılması söz konusudur. Bu nedenle pek çok kişi Tiktok hesabım askıya alındı ve Tiktok askıya alındı çözümü sorularını Google üzerinde aratmaktadır.

TikTok, Andoid ve IOS işletim sistemli cihazlarda en çok indirilen mobil uygulamalar arasındadır. Dolayısıyla sosyal medya platformları arasında oldukça sosyal ve etkileşimli bir ağ mevcuttur. Tiktok uygulamasında sorun çıkmaması, insanlar arasında medeni ilişkilerin kurulması ve mağduriyetin olmaması adına pek çok kural vardır.

Eğer bunlara uyulmazsa birbirinden farklı ceza sistemleri vardır. Bu ceza sistemlerinden bir tanesi de Tiktok hesabının askıya alınması olmaktadır. Peki, Tiktok askıya alındı çözümü nedir?

Tiktok Hesabım Askıya Alındı

TikTok Hesabı Neden Askıya Alınır?

Tiktok hesabı neden askıya alınır? Eğer hesabınız askıya alınmışsa, bunun nedenlerini tam olarak bilmek imkânsızdır çünkü uygulamanın pek çok kuralı olmakla birlikte, bunlardan herhangi birini ihlal etmiş olmanız söz konusu olabilir.

Tiktok hesabının askıya alınma sebepleri şöyledir;

 • Aile, ırk ve dil değerlerine aykırı hareketler yapılması.
 • Başka kişilere ait görüntülerin, onların rızası olmadan paylaşılması.
 • Daha önce uyarı aldığınız konuları sürekli olarak yapmaya devam etmeniz.
 • Hesabınızın sahte olduğu düşünülüyorsa.
 • Hesabınız üzerinizde şüphe uyandıran hareket ve işlemler yapılması söz konusuysa.
 • Başka Tiktok kullanıcılarına rahatsızlık vermişseniz.
 • Paylaşımlarınız toplumsal huzuru bozacak niteliklerdeyse.
 • Paylaştığınız videolar, şiddet unsurlarına yer veriyorsa.
 • Paylaştığınız videolarda cinsel unsurlar bulunuyorsa.

Tiktok hesabım askıya alındı diyorsanız, bunun bazı nedenleri yukarıdaki şekildedir. Bu maddelerden birisi sizin için uymuyorsa, bunlar arasında olmayan daha çok sayıda sebebi varlığı bilinmektedir.

Tiktok hesabım askıya alındı sorunu varsa, bunun nedeni tarafınıza e-mail aracılığıyla iletilecektir ve bu iletiyi inceleyerek, durum hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Mailin gelmesi zaman alabileceği için, 2-3 gün beklemeniz gerekebilir.

Eğer hâlâ sonuç alamamışsanız, hesabınızın kapatılma nedenini Tiktok’a sorabilir, bu konuda size herhangi bir bilgilendirme de yapılmadığını bildirebilirsiniz.

TikTok Hesap Engellenmesi Çözümleri Nelerdir?

Tiktok hesap engellenmesi çözümleri nelerdir? Eğer hesabınıza giriş yapamıyorsanız ve Tiktok hesabım kalıcı olarak engellendi diyorsanız, şu maddeleri uygulamanız tavsiye edilir;

 • Tiktok hesabınızın doğrulamasını gerçekleştirin. Eğer hesabınız bir şüphe nedeniyle kapatılmışsa, bir çözümü olabilir.
 • Tiktok hesabınıza girmeyi mutlaka daha önce kullanmadığınız bir telefon ya da bilgisayar aracılığıyla yapın.
 • Bir itiraz formu doldurarak, Tiktok’a gönderin.
 • Farklı bir Tiktok hesabı açmanız ardından, Tiktok ile irtibat sağlayın ve önceki hesabınızın kapatıldığını ve çözüm aradığınızı iletin.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Tiktok pek çok kurala sahiptir. Bunlar arasından bazı ihlaller de oldukça önemlidir. Eğer bunların bir tanesini gerçekleştirmişseniz ve Tiktok hesap engellemesi almışsanız, yeni hesabınızın kapatılma ihtimali yüksektir.

TikTok Hesabım Askıya Alındı Çözümü

Tiktok hesabım askıya alındı çözümü nedir? Eğer Tiktok hesabınız askıya alınmış ise ve hesabım askıya alındı nasıl düzeltebilirim? Sorusunu arıyorsanız, tek çözümünüz Tiktok platformu ile iletişim kurmaktır. Bu işlemde şunları yapmanız önerilir:

 • Eğer hesabınızın kapatılmasına neden olan problemi bilmiyorsanız, bunu Tiktok yetkililerine açıklamanız gerekir.
 • Hesabınız çalınmışsa ve Tiktok hesabınız da bunun üzerine engellenmişse, sorunu kanıtlarla göstermeniz şarttır.
 • Dışarıdan farklı bir müdahale olduğuna inanıyorsanız eğer aynı şekilde kanıt şarttır.

TikTok askıya alındı çözümü bu şekildefirma üzerinden yapılmakta olup, harici bir yöntemi yoktur. Engellenen ya da kaldırılan bir hesabı, yalnızca Tiktok firması geri açabilir.

En çok satan hizmet: Tiktok Takipçi Satın Al

Önceki blog: İnstagram İş Profili Nasıl Oluşturulur?

Sonraki blog: Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?