TikTok için kullanılan uygulamalar nelerdir için birçok uygulama sayılabilir. Ancak günümüzde özellikle bu kapsama giren video düzenleme programları incelenir. Zira bu programlar, kişilere video paylaşımlarından önce düzenleme yapma olanağı tanır. Bu sayede videolarınızı daha mükemmel hale getirebilir, küçük hataları düzeltebilirsiniz.

Platformda daha fazla beğeni almak istiyorsanız, bunun için gerekli şartlardan bir tanesi de videolarınızı profesyonel bir şekilde oluşturmadır. Böylece daha geniş bir topluluğa hitap etmeniz mümkündür. Bunun için birçok seçenek yer almakta olup bazıları şu şekildedir;

  1. VSDC Ücretsiz Video Editör
  2. Blender
  3. Lightworks
  4. HitFilm Express
  5. DaVinciResolve

Tiktok İçin Kullanılan Uygulamalar

Bu aplikasyonlardan her biri farklı seçeneklere sahiptir. Tümünü incelerseniz, sizin için en uygun olanı kısa sürede tespit edebilirsiniz.

1- VSDC Ücretsiz Video Editör

TikTok için kullanılan uygulamalar nelerdir? Bu listede bahsedilebilecek ilk program VSDC ücretsiz video editördür. Video kliplerinizi daha canlı oluşturmanıza izin veren uygulama, efektli sesler yapmanıza da olanak tanır.

Bunun yanı sıra renk düzeltmeleri de oldukça mükemmeldir. Maskeleme, renk anahtarı gibi seçenekleri sayesinde size daha iyi videolar oluşturma izni sunar.

Kolay bir ara yüzü olan uygulama problemsiz biçimde kullanılabilir. Öğrenme süreci açısından size zorluk çıkarmamakta olup kaliteli çözümler sunar. Ücretsiz kullanılabilmekte olup video edit programları ücretsiz PC seçenekleri içerisinde bulunur.

2- Blender

TikTok için kullanılan uygulamalar nelerdir? Bu kapsamda tercih edebileceğiniz programlardan bir diğeri de Blender’dır. Açık kaynak kodlu olan uygulama, herkes tarafından kolay bir şekilde kullanılabilir. İşlevselliği, şekillendirme modu ve dahilirender mekanizmaları ile oldukça kaliteli bir programdır.

Tarama, eşleştirme ve animasyon için güzel sonuçlar almanızı sağlayan Blender, bunun yanı sıra 3D uygulama geliştirmesinde, doğrusal olmayan video düzenlemelerine, sıvı ve katı malzemeler kullanarak davranışları analiz etmenize imkan tanır.

Bunlar dışında da birçok özelliği olduğu için TikTok videolarınızda da iyi sonuçlar almanızı sağlar. Video edit programı ücretsiz olarak sunulur. Ancak ücretli özellikleri de vardır.

3- Lightworks Tiktok Uygulaması

TikTok için kullanılan uygulamalar nelerdir? Eğer videolarınızdan daha iyi sonuçlar almak istiyorsanız, Lightworks yapabileceğiniz tercihlerden bir tanesidir. Ara yüzü oldukça kullanışlı olduğu için video düzenlemelerinizi daha kolay, pratik şekilde yapmanızı sağlar. Bunun yanı sıra özelleştirilebilir araç bölümleri de vardır.

FPS ayarlarında düzenleme yapmayı ve çok katmanlı özel efekt eklemeyi mümkün hale getirmesiyle oldukça kullanışlı bir programdır. Günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Video düzenleme programı olarak TikTok videolarınızı daha mükemmel düzenlemenizi sağlar. Ayrıca tiktok takipçi satın al seçeneğini deneyerek, bu uygulama içerisinde takipçi siparişi verebilirsiniz.

4- HitFilm Express

TikTok için kullanılan uygulamalar nelerdir için kullanabileceğiniz bir diğer program da HitFilmExpRess’tir. Hem ücretli hem de ücretsiz sürümleri olan uygulama, TikTok videolarınızı daha canlı yapmanıza yardımcı olur.

Gelişmiş özelliklere sahip olan HitFilm Express, geniş yapısı ve kullanışlı yapısıyla istediğiniz sonuçları almanızı sağlar. Bunun yanı sıra dışa aktarımlar sırasında düzenleme yapmanıza, yeniden oynatmanıza imkan tanır.

Eğer video düzenleme işlemlerine henüz yeniyseniz ve başlangıç düzeyde seçenekler arıyorsanız, HitFilm Express oldukça kullanışlıdır. Zira ücretsiz sürümü temel işlevlere sahip olduğu için videonuzu nasıl düzenleyebileceğiniz hakkında çözümler sunar.

5- DaVinciResolve

TikTok için kullanılan uygulamalar nelerdir? Eğer TikTok videolarınızı daha kaliteli hale getirmek, takipçilerinizin ve diğer üyelerin ilgisini çekmek istiyorsanız yapabileceğiniz tercihlerden bir diğeri de DaVinciResolve programıdır.

GPU hızını arttırmak için dahili algoritması olan uygulama, böylece videolarınızdan daha iyi verimler almanızı sağlar. Video düzenleme programı seçenekleri arasında kolay bir şekilde kullanılabilir. Eğer TikTok videolarınızı daha canlı hale getirmek, insanların ilgisini çekmek istiyorsanız tümünü inceleyebilirsiniz.

Önceki blog: İnstagram Konum Ekleme Hatası