Tiktok moderatör nedir, moderatör nasıl yapılır? Sorusunun cevabı özellikle Tiktok üzerinden sık sık canlı yayın yapanlar tarafından merak edilmektedir.

Tiktok sosyal medya platformunun milyonlarca kullanıcısı bulunan ve müzikal videolarına izin veren bir uygulamadır. Her geçen gün yaptığı güncellemeler ile de birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden biri de yapılan canlı yayınlarda bağış yapmaktır.

Tiktok uygulamasının bağış özelliğini Tiktok fenomenleri, yaptığı canlı yayınlarda düzenli bir şekilde yaparak bağış almaktadır. Bu durumda da Tiktok fenomenlerinin takipçileri tarafından aktif bir şekilde izlenen videolar haline gelmiştir. Bağış alma özelliği sayesinde de canlı yayınlar daha fazla kullanıcı tarafından izlenmektedir.

Bağış toplama özelliğini kullanan Tiktok fenomenlerinin bağışları da tanınırlığı ile doğru orantılıdır. Ancak canlı yayının izlenmesi arttıkça Tiktok fenomeni tarafından kontrolü zorlaşmaktadır. Bu durumda da devreye moderatör girmektedir. Ancak moderatör kavramı çok yeni bir kavramdır. Bu yüzden de tam olarak ne olduğu bilinmemektedir.

Tiktok Moderatör

Tiktok Moderatör Nedir?

Tiktok moderatör nedir? Sorusu yeni yeni duyulan moderatör kavramının ne olduğunu ve Tiktok uygulamasından nasıl kullanıldığını merak eden insanlar tarafından araştırılmaktadır.

Tiktok moderatör kavramını anlamak için öncelikle moderatör kavramanın anlaşılması lazımdır. Moderatör; herhangi bir açık oturumda ya da panelde tartışmaya yön veren, konuşulacak içeriğe karar veren, karşılıklı iletişimlerde diyalogları yürüten kişilerdir. Moderatörlük yapılan program ya da canlı yayın süresince konuşulacak başlıkları genel anlamıyla ele alır. Ve konuşmacılara söz hakkı verir.

Tiktok moderatörlüğü ise normal moderatörlükten farklıdır. Çünkü Tiktok moderatörü, yapılan canlı yayını yönlendirir, ancak karar vermez. Sorular doğrudan yayıncıya sorulduğu ve yayıncının da yanıtladığı için düzenleyip, sorması gereken bir içerik bulunmaz.

Sosyal medya platformlarında kötü konuşmak, hakaret etmek ve küfürlü cümleler kullanmak daha kolaydır. Bunlar da canlı yayında büyük sorunlara neden olmaktadır. Bu yüzden de hemen kaldırılması gerekir. Yayıncı da yoğunluk arasında bu duruma müdahale edemez. Çünkü yayını izleyen ve yorum yapan birçok insan bulunmaktadır. Kötü içerikli yorumları bulmak ve silmek de yayıncıya zaman kaybettirir. Aynı zamanda odağını da kaybettirerek, canlı yayının akışını bozar.

Tiktok moderatör de bu noktaya devreye girer. Tiktok moderatörünün tek görevi, canlı yayın boyunca izleyicileri kontrol halinde tutmak, denetlemek ve kötü içerikli yorumları silmektir. Böylece de yayıncı; yorumlarla uğraşmayarak, sadece yayınına odaklanır.

Tiktok Moderatör Nasıl Olunur?

Tiktok moderatör nasıl olunur? Sorusu da Tiktok üzerinden yapacağı canlı yayınına moderatör arayan ya da Tiktok moderatör olmak isteyenler tarafından araştırılmaktadır.

Tiktok üzerinden yapılacak canlı yayınlarda moderatörlük yapacak kişiyi yayıncı seçmektedir. Canlı yayını açtıktan sonra moderatörü canlı yayına alabileceği gibi eğer isterse de moderatörü canlı yayından çıkarabilir. Eğer ki canlı yayın açan biriyseniz, tiktok canlı yayın izleyici satın al servisimizi mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Buradan kendinize yayın izlenmesi arttırabilirsiniz.

Yapılacak Tiktok canlı yayınına moderatörü almak için;

 • Öncelikle bir canlı yayın açmalısınız
 • Ardından moderatör olarak atayacağınız kişinin üstüne tıklayın
 • Açılacak menüden moderatör yap seçeneğine tıklayın
 • Daha sonra seçtiğiniz moderatör, canlı yayını yönlendirecektir

Bu şekilde Tiktok canlı yayınına, yayıncı istediği kişiyi moderatör olarak alabilmektedir. Eğer yayıncı moderatörden memnun kalmazsa ya da başka bir nedenle moderatörü yayından atabilmektedir. Tiktok moderatörü yayından çıkarmak için;

 • Öncelikle yine canlı yayın açılmalıdır
 • Daha sonra da moderatör olarak atadığınız kişinin üstüne tıklayın
 • Açılacak menüden mederatörü çıkar seçeneğine tıklayın
 • Daha sonra da tekrardan seçtiğiniz kişi moderatörlük yapacaktır

Bu şekilde de tiktok moderatör, canlı yayından çıkarılmaktadır. Canlı yayında moderatör yapacak kişiye yayıncı tarafından karar verilir, moderatörün canlı yayından çıkmasına da yine yayıncı karar vermektedir.

Tiktok moderatörlerin takipçi sayısının bir önemi yoktur. Fakat yayın yapan kişinin tiktok takipçi sayısı oldukça önemlidir. Ne kadar fazla takipçi, o kadar fazla kazanç ve izleyici demektir. Bundan dolayı mutlaka tiktok takipçi satın al hizmetini denemelisiniz. Daha fazla takipçi sahibi olarak, yayınlarınızın coşkusunu arttırmalısınız.

İçindekiler;

 • Tiktok moderatör ayarları
 • Tiktok moderatör yapma
 • Tiktok moderatör engel kaldırma
 • Tiktok moderatör yorum sabitleme
 • Tiktok moderatör nasıl sessize alınır?
 • Tiktok moderatör nasıl yapılır?
 • Tiktok moderatör nasıl kaldırılır?
 • Tiktok moderatör maaşı

Tiktok Moderatör Maaşı Kaç TL?

Tiktok moderatör maaşı ortalama olarak 2500 TL'dir. Fakat bu verilen maaş yayın yapan kullanıcı tarafından belirlenir. Bundan dolayı her yayıncı, moderatörüne farklı maaş verebilir.

Tiktok Moderatör Nasıl Sessize Alınır?

Tiktok uygulamasında moderatörü sessize almak için; moderatör olan kişinin üstüne tıklayarak sessize alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ayarlar sekmesinden moderatör bölümüne girerek sessiz konuma getirebilirsiniz.

Önceki blog: Tiktok İlgilenmiyorum Nedir?

Önerilen içerik: TikTok Kamera Ayarları

Önerilen hizmet: Tiktok İzlenme Satın Al

Önerilen hile: Tiktok Beğeni Hilesi

Daha fazla bilgi için tıklayın: Blog Bölüm 2

Sonraki blog: Instagram Stalk Nasıl Stalk Yapılır?