Tiktok neden donuyor, Tiktok donma sorunu ve çözümü için popüler olan bu uygulamayı kullanırken bazı sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Tiktok videoları kasma veya donma sorunu nasıl çözülür için öncelikle platform kullanıcılarının karşılaştığı bu sorunun nedeni bilinmelidir. Tiktok günümüzde sıklıkla kullanılan sosyal medya problemlerinden biridir ve Tiktok günümüzde sıklıkla kullanılan sosyal medya platformları arasında zaman zaman sorun çıkartan bir uygulama olabilmektedir.

Tiktok videolarında kasma sorunu en sık görülen sorunlardan biridir bunun dışında sürekli olarak donma sorunu gibi sorunlar genellikle internet kaynaklıdır. Bu sebeple ilk olarak internetinizi sağlama almayı deneyebilirsiniz.Tiktok video izleyemiyorum çok donuyor diyorsanız bu noktada yapabileceğiniz bazı öneriler bulunuyor.

Tiktok Donuyor

Tiktok Donma Sorunu Ve Çözümü

Tiktok donma sorunu ve çözümü için Tiktok uygulamasını sorunsuz kullanmak isteyenler veya videoların kasma problemlerinden kurtulmak isteyenlerin sıklıkla yanıt aradığı bir durumdur. Eğer Tiktok uygulamasından kaynaklı bir problem değilse kasma ve donma sorunu genellikle kullanılan telefon ve internet bağlantıları ile alakalı olabilir. Bunun dışında Tiktok uygulamasını güncelleyip güncellemediğinizi kontrol etmeniz gerekir ve uygulamanın son sürümünü kullandığınızdan daima emin olmalısınız. Tiktok üzerinde kasma ve donma sorunu yaşamanızın diğer bir sebebi de telefon belleği olabilir.

Tiktok neden donuyor  bakıldığı zaman genel olarak uygulama kaynaklı da bir sorun olabilir. Zaman zaman olan toplu güncellemeler, sunucu hataları, savaş gibi etkenlerden sosyal medyanın etkilenmesi gibi durumlar Tiktok uygulamasını ve diğer sosyal medya uygulamasını yavaşlatabilir. Telefon ve uygulama ön belleklerini temizlemeyi denedikten sonra tüm uygulamaların telefonlarda ön bellek ve veri kısmı bulunmaktadır. Tiktok uygulamasının ön belleğini temizlemek için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir,

  • İlk olarak telefonunuzun ayarlar kısmına gelin ve uygulamaların bulunduğu bölüme tıklayın.
  • Açılan pencerede sıralanan uygulamalar arasında Tiktok uygulamasını bulun ve seçin.
  • Uygulamayı seçtikten sonra ise ön belleği ve verileri temizle seçeneğine tıklayın.
  • Tüm bu işlemler uygulandıktan sonra büyük ihtimalle Tiktok uygulamanız sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Tiktok Donma Sorununa Ne Yapılmalı?

Tiktok donma sorunu ne yapılmalı konusunda genel olarak Tiktok uygulaması çok yer kaplamaz peki bu noktada cihazınızı bu kadar zorlayarak donma sorununu yaşamanıza sebep olan nedenler nedir bakıldığı zaman özellikle diğer uygulamalarla beraber Tiktok uygulamasında da donma oluyorsa bu noktada cihazınıza zararlı yazılım girmiş olabilir veya cihazınız aşırı dolu olabilir. Tiktok donma sorunu için bazı çözümler şu şekildedir,

  • Cihaz belleğini kontrol edin ve eğer cihazda gereksiz olan uygulamalar varsa bu cihazınızın uzun süreli belleğine ve kısa süreli bellek olan RAM’e baskı oluşturur.
  • Cihazınızın arka plan uygulamalarını kapatın, çok sayıda arka plan uygulaması o anda ilgilendiğiniz uygulamanın optimum şekilde çalışmasını engeller.
  • Cihazınızın işletim sisteminin güncel olmasına özen gösterin, Tiktok neden donuyor şeklinde yapılan geri bildirimlerdeki sorunların en büyük nedenleri arasında cihazın talep etmekte olduğu güncel işletim sistemi ile cihazda kullanılan sisteminin optimum olmaması yer alır.

Tiktok Canlı Yayın Donma Sorunu

Tiktok canlı yayın donma sorunu birçok kullanıcı için can sıkıcı bir durumdur. Bu durumda internet bağlantınızda sorun yoksa eğer uygulamanın güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Tiktok giriş sorunu gibi yaşanabilecek çeşitli sorunlara kadar gelen bu tarz güncelleme sorunlarının takip edilmesi gerekir. Sürekli olarak uygulamanın güncel kalmasına dikkat edilmelidir ve uygulama kurulurken dosyalarda bazı aksaklıklar meydana gelmiş olabilir. Bu sebeple uygulamayı tekrar yüklemeniz gerekir veya cihazınızı tekrardan açarak kapatmayı da deneyebilirsiniz.

Daha fazlası için tıklayın;