Tiktok videolarınızı kolay bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Tiktok video sabitleme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için inceleyin. Tiktok video sabitleme rehberi ile adım adım öğrenin. Kısa sürede sizde tiktok video sabitleyin.

Tiktok Video Sabitleme Nasıl Yapılır?

Tiktok video sabitleme nasıl yapılır? konusu, Tiktok üyelerinin en çok araştırdığı konuların en önde geleni olmaktadır. Tiktok uygulaması, dünya genelinde en sevilen sosyal medya platformlarından birisi olup, Tiktok üyeleri, kendilerine ait olan kullanıcı profillerinden video paylaşımları yapabilmektedir.

Tiktok kullanıma sunulduğu ilk günden beri kullanıcılarının uygulamayı rahat ve en verimli şekilde kullanabilmesi kendisini sürekli olarak güncelleyen bir uygulama olmaktadır. Buna bağlı olarak Tiktok video sabitleme özelliği de, Tiktok kullanıcıların en çok işlerine yarayan özelliklerden birisi olmaktadır. Tiktok video sabitleme özelliği kullanılarak, Tiktok videoları daha da ilgi çekici bir hale getirilebilmektedir.

Tiktok Video Sabitleme

Tiktok Sabitleme Nasıl Yapılır?

Tiktok sabitleme nasıl yapılır? sorusunun cevabına bağlı olarak, Tiktok videolarının sabitlenebilmesi için bir takım noktalara dikkat etmek lazımdır. Bu adımlar izlenerek istenilen her Tiktok videosuna sabitleme işlemi yapılabilmektedir. En popüler sosyal mecralardan birisi olan Tiktok, uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilip, kullanılabilen bir uygulama olmaktadır. Tiktok uygulaması hem android, hem de iOS işletim sistemine sahip olan bütün akıllı telefonlarda ve cihazlarda kullanılabilmektedir. Buna bağlı olarak Tiktok video sabitleme işi şu şekilde olmaktadır;

 • Android Tiktok Video Sabitleme İşlemi
 • iOS Tiktok Video Sabitleme İşlemi

Android Tiktok Video Sabitleme

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda ve cihazlarda, Tiktok video sabitleme işlemi için şunların yapılması gerekmektedir;

 • Android işletim sistemi için Tiktok video sabitlemek için ilk olarak Tiktok uygulamasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.
 • Tiktok uygulamasına giriş yapıldıktan sonra sabitlenmek istenilen Tiktok videosu açılmalıdır.
 • Tiktok videosunun üzerine basılı bir şekilde bir müddet durulmalıdır.
 • Bir müddet sonra açılan pencerede yer alan sabitle seçeneğine basılmalıdır.
 • Böylelikle android telefonlarda ve cihazlarda Tiktok video sabitleme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Sabitlenen Tiktok videosunda ki sabitlemeyi kaldırmak için ise yine aynı işlemlerin sırası ile yapılıp, sabitleme kaldır seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.

İOS Tiktok Video Sabitleme

iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda ve cihazlarda, Tiktok video sabitleme işlemi için şunların yapılması gerekmektedir;

 • iOS işletim sistemi için Tiktok video sabitlemek için ilk olarak Tiktok uygulamasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.
 • Tiktok uygulamasına giriş yapıldıktan sonra sabitlenmek istenilen Tiktok videosu açılmalıdır.
 • Tiktok videosunun üzerine basılı bir şekilde bir müddet durulmalıdır.
 • Bir müddet sonra açılan pencerede yer alan sabitle seçeneğine basılmalıdır.
 • Böylelikle iOS telefonlarda ve cihazlarda Tiktok video sabitleme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Sabitlenen Tiktok videosunda ki sabitlemeyi kaldırmak için ise yine aynı işlemlerin sırası ile yapılıp, sabitleme kaldır seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.

Tiktok Sabitlenmiş Video Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok uygulamasında sabitlenen videolar, istenildiği zaman kolaylıkla değiştirilebilmekte ve buna bağlı olarak yeni videolar sabitlenebilmektedir. Bu bağlamda Tiktok uygulamasında sabitlenmiş video değiştirme işlemi için şunların yapılması lazımdır;

 • Tiktok video sabitleme işleminin değiştirilmesi için öncelikle Tiktok uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir.
 • Tiktok uygulamasına giriş yapıldıktan sonra öncelikle video kısmına girilmesi gerekmektedir.
 • Sabitlenen video bulunarak üstüne bir müddet basmak gerekmektedir.
 • Açılan yeni pencerede yer alan sabitle ve değiştir seçeneğine basılarak istenilen Tiktok sabitlenmiş video değişimi kolaylıkla yapılmış olmaktadır.

Önceki blog: Tiktok Nasıl Güncellenir?

Sonraki blog: Tiktok Benzeri Uygulamalar

Tiktok hizmetleri;