Tiktok benzeri uygulamalar mı arıyorsunuz? Tiktok benzeri uygulamalar listesini inceleyin. Tiktok uygulamasına benzeyen uygulamaları deneyin.

5 Tiktok Benzeri Uygulama

Tiktok benzeri 5 uygulama ile sosyal medyada en beğenilen bu uygulamalar insanların ilgisini çekmektedir. Tiktok, popülerliği etkisiyle benzer uygulamalarının da ününü arttırmasına neden oldu. Tiktok uygulamasından uzaklaşmak isteyen kişiler de alternatif olan benzeri uygulamalar alternatif olabilecektir. Popüler Çin video paylaşım platformu olan Tiktok, bazı ülkelerde de yasaklanmış durumda bu sebeple bazı ülkeler alternatif programlara yönelmiş durumda. En beğenilen 5 Tiktok benzeri uygulamaya bakıldığı zaman,

  1. Chingari
  2. Funimate
  3. Dubsmash
  4. Kwai
  5. Thriller

Tiktok Benzeri Uygulamar

Tiktok Gibi Para Kazandıran Uygulamalar

Tiktok gibi para kazandıran uygulamalar bakıldığı zaman Tiktok geliştiricilerinin en büyük rakibi olan Kuaishou, Tiktok uygulamasının nereneyse birebir kopyası olmaktadır. Bu mobil uygulama üyelerine reklam izleme imkânı sağlarken reklamlar karşılında da para vermektedir. Uygulamayı kullanarak kişiler saatte 1,25 dolara kadar kazanabilmektedirler. Bu uygulama olan Zynn, basit bir şekilde son dönemin en popüler sosyal medya platformu olan Tiktok benzeri bir uygulama olabilmektedir. Zynn uygulaması Tiktok uygulamasına göre çalışma prensibi biraz farklı. Uygulama içerisinde yapılabilen tek sizlere sunulan reklamları izlemek ve bunun karşılığında para kazanmaktır.

Tiktok benzeri sitelerarasında bulunan Zynn genel olarak Tiktok’un birebir aynısı olan reklam izleme uygulamasıdır. Uygulamayı indirerek ve sizlere sunulan reklamları izledikçe uygulama sizlere belirli puanlar vermektedir. Fakat uygulamaya şu an için Google Play Store ve AppStore üzerinden ulaşılamamaktadır. Tiktok benzeri uygulamalar arasında bulunan diğer uygulamalar Bigo Live, Kwai, Zoomerang, Twitch gibi uygulamalar olabilmektedir.

Tiktok Benzeri Uygulamalar Neden Tercih Ediliyor?

Tiktok benzeri uygulamalar neden tercih ediliyor genel olarak kullanıcılar için yeni bir para kazanma fırsatı olabilmektedir. Tiktok uygulamasının oldukça popüler olmasının ardından Tiktok fenomeni sayısı da hızla artmaktadır ve bir rekabet ortamı oluşturmaktadır. Tiktok uygulamasında fenomen olmak veya canlı yayın açarak para kazanmak Tiktok’a giren kullanıcılar için oldukça zordur. Bu sebeple Tiktok benzeri uygulamalar tercih edilmektedir ve Tiktok’a benzer uygulamalar çıkarılarak sıklıkla tercih edilmektedir. Tiktok benzeri olan uygulamalarla kendinizi ön plana çıkartabilir ve popüler olabilirsiniz.

Neden Tik Tok benzeri uygulamalar tercih edilmeli konusunda özellikle çok fazla keşfedilmeyen uygulamalar üzerinde ünlü olmaya başlayabilir ve çok kolay bir şekilde para kazanmaya önceden başlayabilir veya henüz tam keşfedilmeyen uygulamalarda daha az rekabet düşük bir uygulama içerisinde ünlü olmaya başlayabilirsiniz.

En İyi Tiktok Benzeri Uygulamalar

En iyi Tiktok benzeri uygulamalar bakıldığı zaman özellikle İnstagram Reels, birçok kişinin karşısına çıkan bir uygulama olarak popülerliğini korumaktadır. İnstagram uygulaması, Tiktok’tan daha fazla süredir kullanılan popüler sosyal medyalardan biridir. Bunun yanı sıra birçok kişinin karşısına çıkan İnstagram’ın Reels videolarına keşfet sayfası üzerinden erişilebilecek. Reels genel olarak 15 saniyeye kadar videoya kaydetmeye olanak sağlıyor ve kişiler videolarına eklemek için geniş bir şarkı kitaplığı üzerinden seçim yapabilirler.

Tiktok gibi İnstagram Reels üzerinde de çeşitli efektler, çıkartmalar ve filtreler bulunuyor. İnstagram Reels, kapsamlı bir düzenleme araçları sunmuyor fakat özellik, klipleri kırpabilmenin yanı sıra video içeriklerini de hızlandırma veya yavaşlatma şansı vermektedir. Eğer hazırda İnstagram’ı aktif olarak kullanan biriyseniz rahatlıkla Reels videoları çekebilir ve Tiktok benzeri olan bu uygulamadan erişebilirsiniz.

Çin merkezli olan Tiktok uygulaması her ne kadar popüler olsa da benzeri birçok uygulaması türeyen bir uygulama haline geldi. Bunun yanı sıra kişiler çeşitli nedenlerden dolayı farklı bir deneyim yaşamak isterlerse Tiktok benzeri olan uygulama listesi içerisinde alternatiflere başvurabilirler.

Önceki blog: Tiktok Video Sabitleme

Sonraki blog: İnstagram Neden Yavaş?