İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır bakıldığı zaman gizleme yapmak artık herkes için mümkündür. İnstagram tarafından sunulan beğeni sayısı gizleme özelliği herkes tarafından kullanılabilmektedir. İnstagram beğeni sayısı gizleme her cihaz ve tüm hesaplar tarafından yapılabilmektedir. Diğer kişilerin beğeni sayılarınızı görmemesi için gizleme adımları şu şekildedir,

  • İnstagram uygulamasına girdikten sonra Ayarlar kısmına gidin ve Gizlilik seçeneğine dokunun.
  • Etiketler seçeneğini seçin ve burada ‘’Beğenme ve Görüntüleme Sayılarını Gizle’’ kısmına gelin.
  • Yanındaki düğmeyi açarak beğeni ve görüntüleme sayılarının gizlenmesini sağlarsınız, bu aynı zamanda diğer kişilerin de sizlerin beğeni ve görüntüleme sayısını göremeyeceği anlamınagelir yani her iki ihtimal için de bu adım izlenir.
  • Kendi gönderilerinizi oluşturma şamasında ve göndermek üzere olduğunuz bir gönderi için gizleme seçeneğini uygulayabilirsiniz. Bunun için gönderiyi oluştururken gelişmiş ayarlar seçeneğine girerek ‘’Beğenme ve Görüntüleme Sayısını Gizle’’ seçeneğini açarak gönderilerinizi yayınlamanız yeterlidir.İnstagram beğeni sayısı açmaiçin de seçeneği tekrardan kapatarak açabilirsiniz.

İnstagram Beğeni Gizleme

İnstagram Beğeni Gizleme İphone

İnstagram beğeni gizleme İphone adımları yine Android cihazlarla aynı şekilde ilerler. Kişiler profilleri üzerinden sağ üst köşedeki üç nokta sembolüne tıklayarak ayarlar kısmına giriş yaparlar. Daha sonra ‘’Beğenme sayısını gizle’’ seçeneği ile beraber kolay şekilde yapabilirsiniz. Artık kişiler profilinizde yer alan tüm gönderilere kaç beğeni geldiğini göremeyecekler. İnstagram için yeni bir özellik olan bu işlem tamamen isteğe göre yapılır.

İnstagram beğeni gizleme Androidcihazlar üzerinden de kişiler bu adımları izleyebilirler. Çünkü İnstagram beğeni gizleme tamamen uygulamayla alakalıdır ve Telefon içerisinde herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmaz. Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan şirket uzun süredir konuşulan beğeni gizleme avantajını tüm kullanıcılara sağlamaktadır. Kişiler artık gönderilerinde görülen beğeni sayısını gizler ve aynı zamanda diğer kişilerin gönderilerinde görülen beğeni sayısı da gizler.

İnstagram Video Beğeni Gizleme

İnstagram video beğeni gizleme için sadece fotoğraf değil video beğenilerini de gizlemek için beğeni sayısını gizlemek istediğiniz gönderinin üzerinden üç noktaya basın ve açılan menü üzerinden ‘’Beğenme Sayısını Gizle’’ kısmına tıklayın. Bu adımla beraber artık diğer kişiler o gönderiye kaç beğeni geldiğini göremezler. Bu adımı sadece videolar için değil fotoğraflar ve daha birçok içeriğiniz için uygulayabilirsiniz.

İnstagram üzerinde bulunan beğeni sayılarını gizleme yöntemini artık birçok kullanıcı denemektedir. Yeni gönderileriniz için veya tüm eski gönderileriniz için kullanılabilecek beğeni gizleme yöntemi son günlerde birçok kişinin en fazla kullandığı özelliklerden biri haline gelmiş durumdadır. Beğeni kaldırma işlemi dünya genelinde kullanılan bir adımdır ve İnstagram üzerinde isteyen birçok kişi telefon, tablet ve bilgisayarları üzerinden beğeni sayılarını gizleyebilecekler.

İnstagram Beğeni Gizleme İşlemi Geri Alınabilir mi?

İnstagram beğeni gizleme işlemi geri alınabilir mi bakısında İnstagram beğeni gizleme işleminin kalıcılığı bulunmaz ve beğenileri kaldırdıktan sonra kullanıcılar tekrardan beğenileri görünür hale getirebilirler. Beğeni gizleme için izlenen adımları takip ederek beğenileri tekrardan açığa çıkarmanız mümkündür. Bunun yanında İnstagram beğeni gizleme özelliğini kalıcı hale getirmek için çalışmalar yürütüldükten sonra test aşamasından geçen bu özellik şimdi birçok kişi tarafından kullanılır.

Günümüzün en yaygın kullanılan uygulamalarından olan İnstagram, beğenilerini gizleme özelliği ile diğer sosyal medyalardan tamamen farklı bir adım attı. Fakat bu adımla beraber birçok kullanıcı ve ünlü hesaplar da bu adımları atarak beğenilerini gizlemeye başlamıştır. İnstagram beğenileri gizleme isteği artık isteyen tüm kullanıcıların ulaşabileceği bir özellik haline geldi.

Önceki blog: Tiktok Video Ve İçerik Fikirleri

Önerilen blog: Tiktok Benzeri Uygulamalar

Sonraki blog: TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?