İnstagram canlı yayından para kazanma güncellemesi instagramın son getirdiği güncellemelerden biridir. Ve instagram kullanıcıları tarafından da merak edilerek, araştırılmaktadır.

İnstagram sosyal medya platformu hayatımıza ilk olarak fotoğraf ve video düzenleme ve paylaşma uygulaması olarak girdi. Hayatımıza girdiği ilk andan beri de herkes tarafından sevilerek kullanılmaya başlandı. 2022 yılına geldiğimiz şu günlerde de instagram sosyal medya platformunun milyarlarca aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Ve fotoğraf ile video hala düzenlenerek, paylaşılmasının yanı sıra da birçok özellik daha katılmıştır.

İlgili içerik: İnstagram Canlı Yayın Hilesi

İnsagram sosyal medya platformu, kullanıcılar tarafından eğlence için kullanmanın yanı sıra aynı zamanda da uygulama üzerinden para kazanmakta mümkündür. Ancak her kullanıcının para kazanması pek mümkün değildir. Para kazanmak için belli bir takipçiye ve etkileşim oranına sahip olunması gerekmektedir. Ayrıca olarak da firmalarla reklam anlaşması yaparak da para kazanılması mümkündür.

İnstagram uygulaması da her geçen gün yeni güncellemeler getirerek, kullanıcılara yeni özellikler sunmaktadır. İnstagram uygulaması en son olarak instagramda canlı yayından para kazanma güncellemesini getirmiştir.

İlgili içerik: İnstagram Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

İnstagram Canlı Yayından Para Kazanma

İnstagram Canlı Yayından Para Kazanma

İnstagram'da canlı yayından para kazanma insatgram kullanıcısı tarafından araştırılmaktadır. Böyle bir kazanç var mı ve nasıl kullanılır? Sık sık araştırılır.

Bazı sosyal medya platformlarının sağladığı canlı yayından para kazanma özelliği instagram canlı yayınlarında da olup, olmadığı çoğu zaman sorulmaktaydı. İnstagram canlı yayın para kazandırıyor mu? Sorusu da sık sık sorularak, araştırılmaktaydı.

İlgili içerik: İnstagram Canlı Yayın İzlenme Satın Al

İnstagram canlı yayınlarından para kazanmak mümkün değildi. Ancak son yapılan açıklamalara göre artık canlı yayından para kazanma mümkün. İlk olarak yurt dışında kullanılmaya başlanan bu özellik şuan Türkiye’de de bazı hesaplar tarafından kullanılmaktadır. Şuan deneme olarak kullanılan bu özellik daha sonra bütün hesaplar tarafından kullanılmaya başlanacaktır. Ancak canlı yayından para kazanmak için de bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar;

  • İnstagram hesabının sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması
  • Hesabın en az 10.000 takipçi sayısının olması
  • Canlı yayınlarda +18 içerikli yayınlar yapılamaz
  • Suç odaklı ya da suça teşvik edici yayınlar para kazanma özelliğinden men edilir

Bu durumlara uyan instagram üzerinden yaptıkları canlı yayınlar üzerinden para kazanabilmektedir.

İlgili içerik; TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

İnstagram Canlı Yayından Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram canlı yayından nasıl para kazanılır? İnstagram uygulamasına canlı yayın yaparak, para kazanma özelliği geldiğinden beri bu soru sık sık araştırılmaktadır.

İnstagram uygulaması, kullanıcılarını canlı yayın yapmaya teşvik etmeye çalışmaktadır. Bunun için de canlı yayın yaparak, para kazanma özelliğini getirmiştir. Canlı yayın üzerinden para kazanmak için de rozet özelliğini getirmiştir. Canlı yayın açan kullanıcı rozetler aracılığı ile para kazanabilmektedir.

İnstagram üzerinden para kazanma şartlarını karşılayan kullanıcılar canlı yayın yapmadan önce rozet özelliğini aktif etmesi gerekmektedir. Bunun sonucunda da canlı yayına katılan kullanıcılar rozet satın alarak içerik üreticisine destek olabilmektedirler. Yayın bittikten sonra yayıncı ne kadar kazandığını görebilmektedir. İnstagram uygulaması bu kazanılan paraları yatırmadan önce yayını kontrol ederek, kurallara uygunsa parayı yayıncıya vermektedir.

İnstagram rozet açma yapabilmek için hesabınızın işletme hesabı olması gerekmektedir. Eğer kişisel hesap kullanıyorsanız, canlı yayın üzerinden para kazanamazsanız. Ayrıca olarak da instagram canlı yayınlarda rozet ile para kazanabilmek için;

  • Rozet özelliğinin hesabınıza tanımlanmış olması gerekir
  • Vergi firmanızın bulunması gerekir
  • İnstagram kazanç politikalarına uymanız gerekmektedir

Bu özelliklere sahip olan instagram kullanıcıları, yaptıkları canlı yayınlarda instagram rozet alma özelliği ile para kazanabilmektedir. Bunun için bir de instagramın talep ettiği bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Önceki blog: Tiktok Keşfet Etiketleri