İnstagram fotoğraf birleştirme nasıl yapılır? Sorusu, İnstagram’ın en yeni özelliklerini keşfederek estetik bir hesap kullanımı gerçekleştirmek isteyen kişiler tarafından merak edilen bir konuya işaret etmektedir.

Birden fazla fotoğrafı birleştirerek hikaye paylaşabilme özelliği sayesinde, arka arkaya fotoğraflar atarak rahatsız edici bir görüntü oluşturmaya gerek kalmamaktadır. Tek seferde birden fazla fotoğraf paylaşımı ile oldukça hoş bir hikaye paylaşımı gerçekleştirilebilmektedir.

Üstelik özel günlerde yapılacak paylaşımlar içinde İnstagram hikayede fotoğraf birleştirme özelliği oldukça işlevsel olmaktadır.

İnstagram kullanımı her geçen gün daha fazla artmaktadır. İnsanlar mutlu anlarını, sevdikleri bir fotoğrafı, düşüncelerini ve hislerini bu platformda paylaşabilme olanağı sunmaktadır.

Sosyalliğin kalıcı olmasını sağlayan ve eski dostları bile her an görüp haberdar olabilmeyi mümkün kılan uygulamada sürekli yenilenen özellikler bulunmaktadır. Bunlardan bir yenisi ise İnstagram tek hikayede birden fazla fotoğraf paylaşma özelliğidir.

Sevilerek kullanılan platformda birden fazla fotoğraf tek seferde atılarak hoş bir görüntü elde edebilme olanağı ortaya çıkmaktadır. Yazımızın devamında, bu işlemin nasıl gerçekleştirildiğini anlatıyor olacağız.

İnstagram Fotoğraf Birleştirme

İnstagram Fotoğraf Birleştirme

İnstagram fotoğraf birleştirme adımları takip edilerek hesapta istenildiği zaman çoklu fotoğraf paylaşımı yapmak mümkün hale gelmektedir.

Son zamanlarda çok sık kullanılan, popülerleşen bu özellikten faydalanabilmek için aşağıdaki adımları takip etmek gerekir:

  • Öncelikle İnstagram uygulaması açılır. Ana ekrandan hikaye alanına geçilir.
  • Hikaye kısmında öncelikle bir fotoğraf seçme işlemi gerçekleştirilir. Bu fotoğraf için herhangi bir sıralamaya gerek yoktur. Ekranda oynatarak istenilen bölgeye yerleştirilebilir.
  • Fotoğraf ekleme işleminin ardından fotoğraf küçültülerek istenilen alanda bırakılır.
  • Menü seçeneğine tıklanılır ve İnstagram uygulamasını açık bırakarak yani kapatmadan galeriye geçilir.
  • Galeriden İnstagram story kolaj için istenilen ikinci fotoğraf seçimi gerçekleştirilir. Fotoğraf üzerine basılı tutulmasının ardından çıkan “kopyala” yazısına tıklanılır.
  • Bunun ardından yeniden İnstagram uygulamasına geçilir. Fotoğrafın yan tarafına bir süre basılı tutulmasının ardından çıkan “yapıştır” seçeneğine tıklanılır. Böylece ikinci fotoğrafın da görsele eklenmiş olması sağlanır. İstenilen fotoğraf kadar ekleme, aynı yöntemi izleyerek gerçekleştirilir.

Tüm bu basit adımların ardından geriye sadece paylaşmak kalmaktadır. Güzel tasarlanmış bir hikaye paylaşımı yaparak hem takipçiler tarafından beğeni kazanılmakta hem de ileride o güne dair pek çok anıyı tek storyde görebilme imkanınız doğmaktadır.

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Android Telefonda Nasıl Yapılır?

İnstagram fotoğraf birleştirme android telefonda nasıl yapılır? Standart adımları iOS işletim sistemine sahip telefonlarda yapılabildiğinden Android kullanıcıları tarafından oldukça merak edilmektedir. Öncelikle belirtilmesi gerekir ki söz konusu fotoğraf birleştirme seçeneği için Android kullanıcılarına henüz doğrudan bir seçenek sunulmamıştır.

Ek yöntemleri kullanarak Android işletim sistemine sahip cihaz kullananlar da elbette bu imkandan faydalanabilmektedir.

İnstagram hikaye kolaj uygulaması kullanarak Android kullanıcıları da rahatlıkla hikayelerinde tek seferde birden çok fotoğraf paylaşımı işlemi gerçekleştirebilmektedir.

İnstagram hesabına renk katmak, hikayeleri sıkıcılıktan uzaklaştırmak isteyen kişiler için bu uygulama büyük bir yardımcı olmaktadır. Android kullanıcıların bu işlemi gerçekleştirmesi için unfold isimli uygulamayı kullanması gerekmektedir.

Google Play Store üzerinde uygulama çeşitleri sürekli artmaktadır. Dolayısıyla güncel seçenekler takip edilerek de uygulama tercihi yapabilmek mümkündür.

İnstagram her geçen gün daha fazla kişinin aktif kullanmaya başladığı bir platform olduğundan, ister bireysel kullanıcılar ister işletme hesapları isterse de fenomenlerin bu alanı iyi değerlendirmesi oldukça önemlidir.

Artık bir imza haline gelen hesaplarda yapılan paylaşımların değeri de gün geçtikçe artmaktadır. İnstagram story 2. Fotoğraf ekleme android uygulaması sayesinde güncel yenilikleri takip edebilmek olanaklı hale gelmektedir.

Diğer merak edilenler:

  • İnstagram story fotoğraf birleştirme
  • İnstagram hikaye fotoğraf birleştirme
  • İnstagram profilde fotoğraf birleştirme
  • İnstagram fotoğraf birleştirme

Önceki blog: Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası

Önerilen blog: İnstagram Fotoğraf Kalitesi Düşüyor

Sonraki blog: Tiktok Düet Nasıl Yapılır?