İnstagram gönderi arşivleme nasıl yapılır? konusu platformla ilgili çok merak edilmektedir. İnstagram üzerinden kullanıcılar istedikleri videoları ve fotoğrafları paylaşabiliyorlar. İnstagram hikâye özelliğiyle kullanıcılar yaptıkları aktiviteleri de paylaşabiliyorlar. Milyonlarca İnstagram kullanıcı her gün birçok video ve fotoğraf paylaşımı yapıyor.

İnstagram kullanıcıları paylaştıkları içeriklerden zaman içinde sıkılabiliyorlar. Onun içinde platform üzerinden gönderilerini gizleme yoluna gidiyorlar. Bu tarz durumlarda İnstagram gönderi arşivleme işlemini daha çok kullanıyorlar. İnstagram gönderi arşivleme sayesinde profil üzerindeki gönderiler takipçilerden gizlenmiş oluyor. Günümüzde İnstagram gönderi arşivleme platform kullanıcıları tarafından çok kullanılıyor. Profiliniz üzerindeki fotoğraf ve videoları arşivleyerek, dilerseniz daha sonra tekrar takipçilerinize açabilirsiniz. İnstagram toplu gönderi arşivleme tekniği sayesinde platformdaki gönderileri yenilerken onları tamamen silmenize gerek kalmaz. İnstagram toplu gönderi arşivleme platformu yenilemek isteyenler tarafından çok kullanılmaktadır.

İnstagram Gönderi Arşivleme

İnstagram Video ve Fotoğraf Arşivleme

“İnstagram gönderi arşivleme nasıl yapılır” sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz. İnstagram fotoğraf arşivleme işleminin çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. İlk profilinize girmeniz gerekiyor. Daha sonra arşivlemek istediğiniz fotoğraflara tıklayınız. Akabinde fotoğrafların olduğu noktasembolünün üzerine tıklayınız. Karşınıza bu noktada birkaç seçenek çıkacak. Karşınıza gelecek seçeneklerin içerisinde “Arşivle”butonunu görebilirsiniz. “Arşivle” butonu üzerine tıklayarak dilediğiniz fotoğrafı arşivleyebilirsiniz. Böylelikle o gönderileri takipçilerinizin görmesini engellemiş olacaksınız.

İnstagram gönderi arşivleme nasıl yapılır? sorusu bilgisayarla ilgili de çok sorulmaktadır. Bilgisayardan İnstagramgönderilerini arşivlemek içinde cep telefonu üzerinde yaptığınız işlemlerin İnstagram üzerindeki gönderileri bilgisayardan arşivlemek içinde cep telefonunda yaptığınız tüm işlemlerinin aynısını yapmanız gerekiyor. Bilgisayardan İnstagram gönderilerini arşivlediğinizde de kimse onları göremez. İnstagram’da arşivlenen gönderiler kişinin isteğine bağlı olarak yeniden herkesin görebileceği şekle getirebilir. Inrstagram gönderi arşivleme işlemi tamamen kişinin istediği doğrultusunda gerçekleşir. Aynı zamanda İnstagram üzerinde paylaştığınız hikayelerin tümü de direkt arşive eklenmektedir. İnstagram arşiv bölümüne girdiğinizde karşınıza “Gönderi” ile “Hikâye” kısmı çıkacak. Oradan istediğiniz paylaşımlara bakabilirsiniz.

İnstagram Arşiv Nasıl İndirilir?

İnstagram toplu gönderi arşivleme yaptıktan sonra dilerseniz onları cihazınıza indirebilirsiniz. İnstagram arşivleme özelliğini kullanabilmek için öncelikle uygulamanın yeni versiyonunu kullanmanız gerekiyor. İnstagram’ın yeni sürümünü güncellediğiniz takdirde uygulamadan da yararlanabileceksiniz. Güncelleme işleminin arkasından İnstagram profilinin üst bölümünde karşınıza “Arşiv” seçeneği çıkacak onu da kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. İnstagram arşivlerini indirme yöntemi sayesinde uygulama üzerindeki gönderileri cihazınıza yükleyebilirsiniz. Yalnız İnstagram arşivlerinin indirilebilmesi için bilgisayarı kullanmanız gerekiyor. Çünkü İnstagram arşivlerinin indirilmesi ancak bilgisayarla olmaktadır. Bilgisayar üzerinden İnstagram toplu gönderi arşivleme işlemini yapabilirsiniz.

Bilgisayardan öncelikle Google’a girmeniz gerekiyor. Google üzerinden İnstagram’ı açarak kendinize ait hesaba giriş yapınız. Daha sonra ekranınıza “Settings” yazısı gelecek. “Settings” yazısına tıklayıp “Güvenlik” ve “Gizlilik” bölümlerine giriniz.

Bahsettiğimiz tüm bu adımları eksiksiz gerçekleştirip sonrasında “Veri İndirme” bölümüne tıklayınız. “Veri İndirme” kısmından sonra da “g-mail” adresinin olduğu alana giriş yapınız. Bu bölümde “İleri” seçeneğine bastığınızda şifreyi tekrar sisteme girmelisiniz. Şifreyi girmenizin arkasından g-mail adresinize posta gönderilecek. Bununla ilgili size bilgi verilmektedir. G- mail adresinize bilgiler, İnstagram hesabınızdaki bilgi ve gönderilere göre 24-48 saatte yüklenmektedir. G-mail adresinize bir adet link gönderilmektedir. O linke tıklayıp tekrar İnstagram hesabınıza giriş yapınız. Bahsettiğimiz bu işlemden sonra verilerinizi bilgisayara indirebilirsiniz. İnstagram gönderi arşivleme özelliğini; geri alabilirsiniz ya da silebilirsiniz. Arşivlediğiniz gönderiyi tekrar profilinizde görmek için “Arşiv” kısmına tıklayıp, oradaki 3 noktaya giriniz. Daha sonra “Profilde Göster” kısmına tıklayınız. İnstagram arşivlerini silmek içinde gönderinizin üzerine tıklayıp oradan silme işlemini yapabilirsiniz.

İlgili konular:

  • İnstagram gönderi arşivleme
  • İnstagram gönderi arşivi nerede
  • İnstagram gönderi arşivi yok
  • İnstagram gönderi arşivleme botu
  • İnstagram gönderi arşiv görünmüyor
  • İnstagram gönderi arşivden çıkarma
  • İnstagram gönderi arşiv gözükmüyor

Önerilen blog: İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Önceki blog: Tiktok Bildirim Açma

Sonraki blog: Tiktok Hesabı Nasıl Geliştirilir?

Bilgi: Buradan tiktok takipçi satın al hizmetimizi kullanabilirsin.