İnstagram hesabı nasıl açılır? Bu soru dünyanın birçok yerinde her gün sorulur. İnstagram günümüzde en popüler sosyal medya ağları içerisinde olduğu için üye sayısı hızlı bir şekilde artar. Bu nedenle birçok kişi platformu nasıl kullanacağını bilmez.

Bu duruma hesabın nasıl açılacağı da dahildir. Her ne kadar bazı kullanıcılar zor, karmaşık bir işlem olarak görebilse de oldukça kolay ve pratiktir. Doğru işlemleri uygulamanız durumunda, üyelik anında tamamlanabilir.

Ardından İnstagram hesap açma ardından tüm özelliklerini inceleyebilir, size hangi imkanların sunulduğunu değerlendirebilirsiniz. Ancak öncesinde platformun topluluk kurallarını incelemeniz şarttır. Zira üyelik sırasında herkes bunları onaylar. Şayet bunlara aykırı hareket ederseniz, hesabınız İnstagram tarafından kapatılabilir.

İnstagram Hesabı Mobilden Nasıl Açılır?

İnstagram hesabı nasıl açılır? Gelin tek tek inceleyelim. Tüm sosyal medya ağları gibi İnstagram da hem web sitesinden hem de mobil uygulamasından kullanılır. Akıllı telefonlar artık hayatın her alanına girdiği için İnstagram, özellikle mobilden sıkça kullanım görür.

Dolayısıyla yeni üyeler, mobil uygulamadan nasıl çözüm bulabileceğini sıklıkla düşünür. Eğer aşağıda bulunan işlemler takip edilirse bir çözüm bulunması mümkündür;

  1. İnstagram uygulamasını Google Play Store ya da AppStore üzerinden indirin.
  2. Yüklendikten sonra kayıt ol butonu üzerine tıklayın.
  3. Kullanıcı adı, şifre ve mail gibi alanları doldurun.
  4. Kayıt işlemini tamamlayın.

Gerekli tüm alanları doldurduktan sonra onay verirseniz, hesabınızı kısa süre içerisinde oluşturabilirsiniz. İnstagram hesap açma sonrası anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl Açılır

İnstagram Hesabı Bilgisayardan Nasıl Açılır?

İnstagram hesabı nasıl açılır? İnstagram web sitesi üzerinden de kullanılır. Her ne kadar sunduğu özellikler uygulamaya göre daha kısıtlı olsa da hesap oluşturma işlemleri buradan da yapılabilir. Bunun için aplikasyon indirmenize gerek yoktur. Aşağıdaki işlemleri takip ederek, kısa sürede sonuç almanız mümkündür;

  1. Kullandığınız web tarayıcısından İnstagram ana sayfasına girin.
  2. Hesabınız yoksa kayıt ol üzerine tıklayın.
  3. Şifre, e-posta adresi, kullanıcı adı gibi alanları doldurun.

Ardından sadece onay vermeniz gerekir. Böylece İnstagram hesap açma anında tamamlanır. Bunun için beklemeniz gerekmez.

İnstagram Hesabı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnstagram hesabı nasıl açılır? Bu işlemler oldukça pratik olup kolaylıkla yapılabilir. Ancak öncesinde dikkat etmeni gereken bir takım hususlar da vardır. Eğer platformu daha başarılı kullanmak istiyorsanız, bunlara baştan itibaren özen gösterilmelidir.

Bunlardan birincisi kullanıcı adıdır. Eğer platformda adınızı duyurmak ya da işletmenizi tanıtmak istiyorsanız, buna uygun bir isim bulmanız gerekir. Sık sık değişiklik yapmak, akılda kalıcılığınızı düşürecektir. Bunun yanı sıra bir değişiklik ardından 14 gün beklemek şarttır.

Eğer 14 gün ardından eski isminizi tekrar almak isterseniz, boşta olması gerekir. Nitekim başkası tarafından kullanılan isimler alınamaz.

Bunun yanı sıra İnstagram hesabı nasıl açılırkonusunda topluluk kurallarına da bakmanız önerilir. Bu sayede bunlara uyum gösterebilirsiniz. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi İnstagram’da da bunlara uyum göstermemek hesabınızın kısıtlama almasına ya da kapanmasına neden olabilir. Bunları yaşamamak için dikkatli olmak şarttır.

İnstagram Hesabı Açmak Ücretli Mi?

İnstagram hesabı nasıl açılır? Günümüzde birçok kişi sadece sosyal medyaya nasıl dahil olabileceğini değil; aynı zamanda ücretli olup olmadıklarını da merak eder. Bu İnstagram için de geçerlidir.

İnstagram hem bireysel hem de işletme hesaplarına sahiptir. Her ikisi de ücretsiz bir şekilde sunulur. Bu durum her kullanıcı için geçerli olduğu için endişelenmeniz gerekmez. Üyeler kayıt olduktan sonra tüm özellikleri rahatça kullanabilir.

Bununla beraber bir takım özellikler sadece yüksek takipçili kişilere ya da işletme hesaplarına sunulabilir. İnstagram hesap açma işlemi gibi tiktok ikinci hesap nasıl açılır? Sorusuda çok fazla gelmektedir. Bu sorunun cevabına ise tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önceki blog: Tiktok Beğeni Geçmişi

Önerilen blog: İnstagram Akış Yenilenemedi

Sonraki blog: Tiktok Geri Bildirim Nasıl Yapılır?