Tiktok Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır? Sorusu bağlamında uygulamayı daha etkili bir şekilde kullanabilmek, kişiselleştirmek isteyen kişilerin gerçekleştirebileceği birtakım yöntemlere dikkat çekmek gerekmektedir. Akıllı telefonlar için geliştirilmiş en yeni başarılı uygulamalardan biri olan Tiktok, devamlı olarak getirdiği güncellemeler ile kullanıcılarına kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Eğlenceli vakit geçirebilmek için en sık tercih edilen sosyal medya platformu haline gelen Tiktok üzerinde bildirimlerin ayarlaması yapılmak istenebilmektedir. Fazla etkileşim olanağı sunan uygulamada bildirimlerin açık kalması, önemli başka bildirimleri almayı engelleyebilmektedir. Bu ve bunun gibi pek çok sebepten ötürü Tiktok bildirimi konusunda düzenleme yapılmak istenebilmektedir.

Tiktok uygulaması, yeni olmasına karşın uzun süredir var olan pek çok sosyal medya platformundan daha aktif kullanıcı kitlesine sahiptir. Özellikle yeni neslin severek kullanmasına karşın her yaş kitlesinden geniş bir kitlesi bulunmaktadır. Özellikle insanların eğlenceli içerikleri rahatlıkla paylaşabilme fırsatı bulması, videoların daha hızlı bir şekilde geniş kitlelere yayılabilmesi, etkileşim oranlarının diğer platformlardan daha fazla olması Tiktok’u çekici kılan bazı kriterler arasında yer almaktadır. Bu uygulamayı daha etkili bir şekilde kullanabilmek için ise gerçekleştirilebilecek pek çok farklı işlem söz konusudur.

Tiktok bildirim gelmiyor sorununu çözmenin yanı sıra genel bildirim ayarlarını yapmak bu sayede rahat bir kullanım sağlamak için bildirimlerde belli düzenlemelere dikkat etmek önemlidir. Tiktok bildirimi düzenlemeyle ilgili gerekli bilgileri yazımızın devamında sizlere anlatıyor olacağız.

Tiktok Bildirim Kapatma

Tiktok Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Tiktok Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır? Noktasında hesabını aktif kullanan ve bu nedenle çok fazla bildirim alan kişilerin telefonlarını daha rahat kullanmak istemesi ya da uygulama bildirimlerini direkt olarak görmek istememek nedenli bir düzenleme yapmaya ihtiyaç duyulabilmektedir. Özellikle sessiz bir telefon kullanmaya özen gösteren, fazla bildirimden hoşlanmayan kişiler için bu işlemleri gerçekleştirmek oldukça gereklidir. Bildirimleri kapatarak rahat bir kullanım sağlama adımları oldukça basittir ve hızla gerçekleştirilmesi mümkündür.

Tiktok kullanımında kolaylık sağlayan birçok kişiselleştirme özelliği bulunmaktadır. Kişilerin bu özellikleri kullanması tiktok uygulamasını en iyi şekilde kullanabilmesine imkan tanımaktadır. Diğer sosyal medya platformlarına göre daha farklı bir alandan düzenleme yapıldığından pek çok kişi Tiktok bildirim sekmesi nerede gibi sorulara yanıt arayabilmektedir. İşte bu noktada uygulamada bildirim değişiklerinin nereden ve ne şekilde yapılabileceğinin altını çizmek önem kazanmaktadır. Bunun için gerçekleştirilmesi gereken işlemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Öncelikle mobil uygulama açılır ve hesaba giriş sağlanır.
 • Hesaba girişin ardından ekranda sağ alt kısımda yer alan profil işaretine dokunulur. Hesaba giriş tamamlanır. Burada sağ üst bölümde bulunan üç çizgi olarak görülen işarete dokunulur.
 • Üç çizgi işaretine dokunmanın ardından çıkan menüde push bildirimleri seçeneğine gidilir. Buradan ekranda üç ayrı yazının çıktığı görülmektedir. Bunlar; yeni takipçiler, videoda yeni beğeniler ve videoda yeni yorumlar şeklinde sıralanabilmektedir.
 • Tiktok bildirim kapatma için bunlardan hangisinden bildirim alınması istenmiyorsa üzerine gelerek birini veya tamamını kaldırabilme mümkün hale gelmektedir.

Tiktok Bildirim Açma Nasıl Yapılır?

Tiktok Bildirim Açma Nasıl Yapılır? Sorusu bağlamında bildirimleri isteyerek ya da istemeyerek kapatmış kişilerin gerçekleştirmesi gereken belli adımları açıklamak gerekmektedir. Oldukça basit bir şekilde bildirim ayarlarını değiştirebilmek ve rahat bir kullanım sağlamak mümkündür. Tiktok bildirim gelmiyor sorununun ortadan kaldırılabilmesi için şu adımlar izlenebilir:

 • Mobil uygulama açılır ve hesaba giriş sağlanır.
 • Hesaba girişin ardından profil kısmına geçilir.
 • Üst tarafta yer alan üç çizgi şeklindeki işarete dokunulur ve push bildirimleri seçeneğine gidilir.
 • Burada yer alan seçeneklerden istenilen bildirim kategorileri aktif hale getirilir. Böylece tiktok bildirim gelmiyor problemi çözülmüş olur.

İçindekiler:

 • Tiktok bildirim gelmiyor
 • Tiktok bildirim kapatma
 • Tiktok bildirim silme
 • Tiktok bildirim sesi kapatma
 • Tiktok bildirim sesi açma

Önceki blog: İnstagram Birden Fazla Link Ekleme

Önerilen blog: Tiktok Geri Bildirim

Sonraki blog: İnstagram Gönderi Arşivleme