İnstagram hashtag nedir, instagram hashtag nasıl yapılır? konusu, İnstagram uygulamasını kullanan pek çok kişinin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Hashtag, kelime anlamı olarak etiketlemek olmaktadır. Diğer anlamı ile anahtar kelime demek olan hashtag yardımı ile İnstagram uygulamasında paylaşılan gönderilerin üst sıralara çıkması sağlanabilmektedir.

Hashtag kullanarak sosyal mecralarda paylaşılan fotoğraflar, videolar ve metinler arama motorlarında da en üst sıralarda gözükmektedir. İnstagram’da hashtag kullanımı ise başına ''#'' işareti konduktan sonra arada hiç boşluk bırakılmadan, anahtar kelime olarak kullanılan sözcük devamına yazılmaktadır. Bu sayede İnstagram uygulamasında paylaşılan bütün gönderiler hem kategorilenmiş olmakta, hem de arama sonuçlarında en üst sıralarda çıkma şansına kavuşmaktadır.

İnstagram Hashtag Nedir?

İnstagram Hashtag Nedir?

İnstagram hashtag nedir? sorusunun cevabına bağlı olarak, etiketleme bütün kullanılan sosyal mecralarda her zaman en önemli ayrıntılardan birisi olmaktadır. İnstagram kullanıcılarının en büyük amaçlarından birisi de, tanınmış bir Instagram kullanıcısı olmaktadır. Fenomen olan Instagramcılar, kısa sürede çok geniş kitlelere paylaşımları ile erişebilmektedirler.

Bu nedenle İnstagram’da fenomen olmak isteyenlerin, yaptıkları paylaşımlara daha çok beğeni almaları ve takipçi edinmeleri gerekmektedir. İnstagram paylaşımlarının daha çok beğeni ve yorum alabilmesi, aynı zamanda takipçilerin kısa sürede artabilmesi için özellikle hashtag, yani etiket kullanımı çok önemli olmaktadır.

İnstagram uygulamasında paylaşılan hikaye, video ve fotoğraf paylaşımlarının başlık kısımlarında hashtag kullanımı daha iyi sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle İnstagram üzerinde yapılan paylaşımların konu başlıklarında etiket, yani hashtag kullanılması gerekmektedir.

İnstagram Hashtag Nasıl Yapılır?

İnstagram’da hashtag nasıl yapılır? konusu, İnstagram kullanıcılarının en çok araştırdığı blog konularından birisi olmaktadır. İnstagram uygulamasında yapılan video ve fotoğraf paylaşımlarında hashtag kullanımı, İnstagram kullanıcı hesaplarının kısa sürede gelişmesini sağlamakta, aynı zamanda profile gelen abone sayısında da büyük bir artışlar olmaktadır.

İnstagram uygulamasında hashtag, yani etiket kullanılarak yapılan paylaşımlar, İnstagram keşfet kısmında daha üst sıralarda çıkmakta ve böylece dünya çapında olmak üzere çok geniş kitlelere bu paylaşımlar ulaşabilmektedir. İnstagram hashtag kullanımı kadar, kaydetme sayısıda oldukça önemlidir. İnstagram kaydetme satın al sayfamızdan kaydetme satın alabilirsiniz. Bunlara bağlı olarak İnstagram hashtag yapımında dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • İnstagram paylaşımlarda hashtag kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, bu hashtaglerin yapılan paylaşımların başlıklarında kullanılmasına özellikle dikkat edilmesi gerekliliği olmaktadır.
 • İnstagram paylaşımların yorum kısımlarında da, etiket kullanılması gerekmektedir.
 • İnstagram’da kullanılan hashtaglerin, mutlaka paylaşımların içeriklerine uygun olması lazımdır.
 • İnstagram hashtag kullanımında içerikle ilgisi olmayan hashtaglerin kullanılmaması lazımdır. Alakasız olan etiketlerin kullanım ise yapılan paylaşımların yanlış kategorilenmesine yol açmaktadır.
 • Uygulama içerisinde Instagram etiketlerinin kullanım sınırı 30 adet adettir.
 • En ideal hashtag kullanma adedi ise en fazla 15 tane olmaktadır.
 • İnstagram etiketleri veya tiktok etiketleri en az üç defa kullanılabilmektedir.
 • İnstagram uygulamasında kullanılan hashtaglerin kısa kelimelerden oluşması, her zaman daha etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır.

İnstagram’da Hashtag Nasıl Kullanılır?

İnstagram paylaşımların kullanılan hashtagler sayesinde, yapılan paylaşımlar İnstagram Keşfet kısmında da her zaman üst sıralarda çıkmaktadır. En sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram uygulamasında hashtag kullanımı ise şu şekilde olmaktadır;

 • İlk olarak İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.
 • Giriş yapıldıktan sonra etiket kullanılacak olan paylaşım açılmalıdır.
 • İnstagram yorumuna ya da başlığına gerekli olanlar yazıldıktan sonra ise # işareti eklenmelidir.
 • # işaretinden sonra ilgili olan ve paylaşılan içeriğe en uygun olan hashtag kelimesi seçildikten sonra yazılmalıdır.
 • Bundan sonra gönder tuşuna basılarak, İnstagram hashtag kullanımı tamamlanmış olmaktadır.

İnstagram hashtag kullanımı ve instagram hashtag nasıl yapılır bu içeriğimiz ile öğrenmiş olduk.

Önceki blog; İnstagram Hareket Kısıtlaması

Sonraki blog; İnstagram Kalıcı Hesap Kapatma