İnstagram Hesap Silme ve İnstagram Hesap Kapatma işlemleri merak konusudur. İnstagram uzun yıllardır en çok kullanılan ve popüler olan bir sosyal medya platformu olsa da bazı kullanıcılar İnstagram hesap silme işlemini gerçekleştirmek istemektedir. Siz de Instagram hesabını silmek, dondurmak veya kapatmak isteyen kullanıcılardan biriyseniz okumaya devam ederek Instagram hesabınızı kolay bir şekilde silebilirsiniz.

İnstagram hesabınızı silmeden veya dondurmadan önce fotoğraf ve videolarınızı yedekleyiniz. Silinen hesaplarda geri getirme özelliğinin bulunmamaktadır. Bunun dışında Instagram hesap silme işleminizi yaparken istenilen bölümleri doğru ve net bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

İnstagram hesap silme, kapatma veya silmek için size aşağıdaki tıklayarak Instagram hesabınızı silmeniz mümkündür. Instagram hesap silme linki ise; www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Bu linke girdikten sonra açılacak pencerede hesabınızı neden sildiğinizi, kalıcı veya geçici kapatma talebinizi oluşturarak Instagram hesap silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram hesabınız için silme veya dondurma talebi oluşturduktan sonra tekrardan instagram kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulama üzerinden giriş yapmamanız gerekmektedir. Hesabınızın kimse tarafından görünmemesi ve silinmesi için kesinlikle giriş yapılmamalısınız. Bir başka Instagram hesabı üzerinden, Instagram hesabınızın görünüp görünmediğini kontrol etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

İnstagram hesabınız çalındı ve silmek mı istiyorsunuz? İnstagram hesap silme için yapmanız gereken bazı yöntemler vardır. Instagram hesap silmek için bazı yöntemler;

1- Çevrenizden Engel Attırınız: Instagram hesabınız çalındı ve kurtaramıyor musunuz? Yapmanız gereken çevrendeki kişilerden yardım almaktır. Çevrenize Instagram hesabım çalındı, lütfen engelleyin tarzında bildirimde bulununuz.

2- Aynı İsimde Hesap Açınız: Aynı isimde, profil fotoğrafı ve tüm bilgileri aynı olan bir başka hesap açınız. Ardından kopya, taklit hesap olarak kendi çalınan Instagram hesabınızı şikâyet ediniz.

3- Instagramİle İletişim Kurun; Instagram ile iletişime geçerek hesabınızın çalındığına dair bildirimde bulununuz. Bu çok işe yarayan bir yöntem olmasa da çözüme kavuşmuş hesaplarda vardır.

Birçok insan tarafından kullanılan Instagram, kullanıcıları için pek çok özellik sunmakta ve bu sayede insanların keyifli vakit geçirmesine yardımcı olmaktadır. Fotoğraf ve video paylaşımını mümkün kılan bu sosyal medya platformu, özellikle son zamanlarda lider konumdadır. Birçok sosyal medya platformu için alternatif oluşturan Instagram ile ilgili birçok kullanıcı bazı seçeneklerin nasıl olduğunu merak etmektedir.

Not: İnstagram takipçi sayınızı arttırmak için, takipçi satın al sayfasını inceleyebilirsiniz.

Instagram’da Hesap Nasıl Silinir?

Instagram’da Hesap Nasıl Silinir? Sorusu cevabı aşağıdaki gibidir. Instagram üzerinde hesapları bulunan ve bu hesapları kapatmak isteyen kişiler Instagram’da hesap nasıl silinir konusunda detaylı bir şekilde araştırma yapmaya devam etmektedir. Instagram’da var olan hesapların nasıl silinebileceği üzerine çeşitli yönergeler bulunmakta olup bu yönergeler dahilinde kolay ve hızlı bir şekilde hesap silme işlemleri gerçekleştirilmesi mümkün kılınmaktadır.

Çoğu zaman kullanıcılar sosyal medya platformlarında çeşitli işlemlerin karışık bir şekilde yapılması nedeniyle zorlanmaktadır. Aslında işlemlerin hangi adımlar ile yapılacağı bilindiğinde herhangi bir zorluk bulunmamaktadır. Bu durum Instagram hesap silme konusunda da geçerli olmaktadır. Kişiler silmek istedikleri hesaplar için aşağıdaki adımları sırası ile yaptıklarında hesap silme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayacaklardır:

  • Instagram’ın internet sitesine giriş yapınız.
  • Hesabı sil bağlantısına tıklayarak açılan menüde yer alan Hesabı neden siliyorsun sorusuna uygun bir cevap vermelisiniz.
  • Açılan pencerede pek çok hesap silme nedeni bulunmaktadır. Bu nedenlerden bir tanesini seçip işlemlerine devam ediniz.
  • Ardından şifrenizi girerek Hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğine tıklayınız.

Bu adımları takip ettiğinizde artık hesabınız silinmiş olacaktır. Daha fazla blog içeriği için, bizi takipte kalın! Ayrıca instagram takipçi hilesi yapmak için, web sayfamızı kullanabilirsiniz.

Önceki blog; TikTok Kurucusu ByteDance Kimdir?

Sonraki blog; İnstagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama