İnstagram IGTV nedir, İnstagram IGTV nasıl kullanılır? Sorusu İnstagram hesabını aktif ve etkili kullanmak isteyen kişilerin bilgi sahibi olması gereken bir konuya işaret etmektedir. İnstagram her geçen gün farklı güncellemeler ile yenilenen bir platformdur. Kullanıcıların yeni özellikleri denemesini teşvik edebilmek amacıyla bu güncellemeleri kullanan profiller daha sık önerilmektedir. İnstagram kullanımında İnstagram IGTV video yükleme bu nedenle önemlidir. Etkili bir profil oluşturabilmek için IGTV için özel içerikler üretmek fayda sağlamaktadır.

İnstagram, son yılların en sık kullanılan sosyal medya platformudur. İnsanların fotoğraf, kısa ve uzun videolar, hikayeler paylaşabildiği, sohbet edebildiği bu mecranın pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Öncelikle geçmişten bugüne İnstagram’ın gelişimine dikkat çekmek gerekir. Başta yalnızca anı biriktirmek, sosyalleşmek, eğlenceli vakit geçirmek amacıyla kullanılan bu platformda artık çok yüksek miktarlarda para kazanan hesaplar oluşmaya başlamıştır.

İnstagram ıgtv videonuz için, İnstagram ıgtv beğeni satın al veya instagram igtv izlenme satın al seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Günden güne daha da etkisi artan bu platform, kişilerin sosyal anlamda daha iyi bir görünüm elde edebilmesine ve tanınırlık kazanmasına yardımcı olmaktadır. Doğru kullanımla herkesin hesabını geliştirebilmesi mümkündür. İnstagram IGTV ayarları bunlar arasında başta yer alan konulardan biridir. Bu özelliğin nasıl kullanılabileceği ile ilgili detayları yazımızın devamında sizlere anlatıyor olacağız.

İnstagram Igtv Nedir

İnstagram IGTV Kullanma Yöntemleri

İnstagram IGTV kullanma yöntemleri sayesinde kısa süreli video paylaşımlarından sıkılan ve daha uzun sürede kendini ya da içeriğini ortaya koymak isteyen kişiler için oldukça önemlidir. İnstagram pek çok sosyal medya platformunun temel özelliklerini içerisinde barındırmaktadır. Kısa videolar, hikayeler gibi özellikler İnstagram’a sonradan kazandırılmıştır. IGTV de tıpkı bir youtube kanalı gibi hesabını kullanmak isteyen kişiler için muhteşem bir imkan sunmaktadır. Uzun videolarla herhangi bir konuyu daha etkili anlatabilmek, anıları güzelce paylaşabilmek mümkün hale gelmektedir. İnstagram IGTV video yükleme için ise şu adımları takip etmek mümkündür:

  • IGTV video paylaşımı için ilk olarak IGTV mobil uygulamasını indirmek gerekmektedir.
  • Uygulamanın açılmasının ardından kişiler kendi hesaplarıyla devam edip etmeyeceklerine karar vermelidir. Burada yapılacak seçim sayesinde kişiler kendilerine ait hem bir hesap hem de kanal sahibi olmaktadırlar.
  • Uygulama içerisinde “senin için” seçeneğiyle IGTV önerilerini görmek ve bunlardan ilham almak olanaklı hale gelmektedir.  Uygulama içerisinde takip edilenlerin IGTV videoları ve popüler seçeneğiyle İnstagram keşfetindeki gibi IGTV içeriklerinin olduğu popüler paylaşımları görebilmek mümkün hale gelmektedir. Buna ek olarak beğenilen videolar ile tıpkı İnstagram gibi keşfet yenilenmekte, kişiler ilham alacağı İnstagram IGTV video yükleme seçeneklerinden faydalanabilmektedir.

Benzer içerik: İnstagram Güvenlik Kodu Alma

İnstagram IGTV Kanalı Nasıl Açılır?

İnstagram IGTV nasıl açılır? Noktasında öncelikle belirtmek gerekir kanal açmak son derece basittir. Video izleme alanının alt bölgesinde profil resmi görülmektedir. Kişiler buna dokunarak kendi kanallarına geçiş yapabilmektedir. Sonraki İnstagram IGTV açma adımları şöyle sıralanabilmektedir:

  • İleri yazısına dokunularak kanal oluşturma işlemi gerçekleştirilir.
  • Ekranda yer alan + işaretine dokunarak videonun kanala yüklenmesi sağlanmaktadır. Burada önemli nokta ise videonun IGTV uygunluğunda olması gerektiğidir. Dolayısıyla dikey boyutta ve önceden kaydedilmiş videonun paylaşımı gerçekleştirilebilmektedir. İnstagram IGTV video yükleme için diğer seçeneklerde olduğu gibi uygulama üzerinden video çekip paylaşma olanağı bulunmamaktadır.
  • IGTV üzerinden video yüklenirken buraya açıklayıcı bilgiler yazılabilir. Daha fazla kişiye ulaşabilmek ve video etkisini güçlendirmek açısından bu adım son derece önemlidir. Uygun etiketleri kullanarak benzer tarzda video arayan kişilere rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Önceki blog: Tiktok E-Posta Değiştirme

Sonraki blog: İnstagram Fotoğraf Efektleri