İnstagram işletme hesabına nasıl geçiş yapılır? İnstagram özelliklerinin bazılarını kullanabilmek ve para kazanmak isteyen kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır.

İnstagram İşletme Hesabına Geçiş Yapmak

Hayatımıza sosyal medya platformlarının girmesi ile birlikte insanların birçok hayat standartı ve alışkanlıkları da değişmeye başladı. Sosyal medya platformları olmadan önce fotoğraf ve video çekimleri sadece özel günlerde ve kameralar ile yapılmaktaydı. Ya da fotoğraf ve video çekimi hatıra kalması için çekinilir ve sadece yakın insanlara verilmektedir. Ve bu fotoğraf ve video çekmek sürecinde de birçok hazırlık yapılırdı. Ancak sosyal medya platformlarının hayatlarımıza girmesi ile birlikte her an, her yerde fotoğraf ve video çekimi mümkündür ve bu çekimlerde bir sosyal medya platformunda paylaşmak için yapılmaktadır.

Her an ve her yerde fotoğraf ve video çekilebilmesinin sağlanması da teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlanmıştır. Akıllı telefonlar sayesinde istenilen her yerde fotoğraf çekimi yapmak mümkün hale gelmiştir.

Bu fotoğraf ve video paylaşma uygulamalarından en popüler olanı instagram sosyal medya platformudur. İnstagram uygulamasında fotoğraf ve video paylaşmak mümkündür. Zaten uygulamada bu şekilde hayatımıza girmiş ve popüler olmuştur. İnsanlar ilk başta instagram üzerinden eğlenmek için fotoğraf ve video paylaşımı yaparken zamanla bu fotoğraf ve video üzerinde para kazanmaya da başlamıştır.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan kullanıcılarına uygulama üzerinden para kazanabilme fırsatı sunmaktadır. Tabii ki bu fırsatı sunarken de bazı şartları bulunmaktadır. İlk olarak instagram üzerinden para kazanabilmek için instagram işletme hesabı kullanıyor olmalısınız.

İnstagram İşletme Hesabına Geçiş

İnstagram İşletme Hesabına Geçme

İnstagram işletme hesabına geçme işlemini yapmak için instagram kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

İnstagram uygulamasının birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler bütün kullanıcılar tarafından kullanılabilirken bazı özellikleri her instagram kullanıcısı kullanamamaktadır. Bu özellikleri kullanabilmek için instagram kullanıcısının kullanabilmesi için hesabının işletme hesabı olması gerekmektedir. İnstagram kullanıcısının bazı uygulamaları kullanmak ve instagram üzerinden para kazanabilmesi için instagram işletme hesabı açma işlemi yapması gerekmektedir.

Hali hazırda bulunan instagram hesabını işletme hesabına çevirme işlemi için;

 • İlk olarak profilinize giriş yapın
 • Profilinizden de profili düzenle kısmına tıklayın
 • Açılan sayfanın en alt kısmında bulunan profesyonel hesaba geçiş yap seçeneğine tıklayın
 • Daha sonra da açılacak sayfalarda devama tıklayın
 • Önünüze çıkan menüden işletmeniz için sizi tanımlayan en iyi şeyi seçerek bitti seçeneğine tıklayın

Bu şekilde instagram hesabınızı işletme hesabına çevirebilirsiniz. Bu sayede instagramın bütün özelliklerini kullanabilir ve instagram sosyal medya platformu üzerinden para kazanabilirsiniz.

Ancak zamanla işletme hesabı kullanmak istemezseniz, tekrardan kişisel hesaba geçiş yapabilirsiniz. İnstagram kişisel hesaba geçiş yapmak için;

 • İlk olarak profilinize girerek, sağ üst kısımda bulunan üç nokta sembolüne tıklayarak ayarlar bölümüne girin
 • Ayarlar bölümünden hesap bölümüne, hesap bölümünden de hesap türünü değiştir seçeneğine tıklayın
 • Daha sonra da kişisel hesaba geçiş yap seçeneğini tıklayın ve bu işlemi onaylamak için de tekrardan kişisel hesaba geçiş yap seçeneğine tıklayın

Bu işlemlerden sonra da tekrardan kişisel hesaba geri dönüş yapmış olursunuz.

İnstagram İşletme Hesabı Avantajları

İnstagram işletme hesabı avantajları çok fazladır. İnstagram işletme hesabı kullananlara daha fazla özellik sunmaktadır.

İnstagram işletme hesabı kullanmanın şu avantajları bulunmaktadır;

 • İnstagram gönderilerinizi planlayabilirsiniz
 • İnstagram iç görülerine ulaşabilirsiniz
 • Reklam seçeneklerine ulaşabilirsiniz ve reklam alabilirsiniz
 • Profilinize değer katar

İnstagram işletme hesabı tüm bu avantajları sağlar. Çünkü işletme hesabı kullananlar, hesaplarının bütün istatistiklerini görebilir.

Önceki blog: Tiktok Bakiye Yükleme

Sonraki blog: Tiktok Videomu Kimler İzledi?

Önerilen blog: İnstagram Neden Yavaş?

Bilgi: Buradan tiktok takipçi satın al hizmetimizi kullanabilirsin.