İnstagram repost nedir, repost nasıl yapılır? İnstagram kullanıcıları tarafından oldukça merak edilen bir konuya işaret etmektedir. Pek çok kullanıcı beğendiği bir paylaşımı profiline taşımak istemekte fakat bu işlemi nasıl gerçekleştireceğini bilmemektedir. Uygulamayı daha etkili bir şekilde kullanabilmek ve gönderi taklit etmek yerine kaynağıyla paylaşmak isteyen kişiler için yazımızın devamında İnstagram repost yapma işlemini anlatıyor olacağız.

İnstagram, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Her geçen gün daha fazla insanın kullanmakta olduğu ve her gün milyonlarca paylaşımın yapıldığı uygulamada daha aktif bir kullanım için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Aktif kullanıcıların hesaplarını her yönden geliştirmesi önemlidir.

İlgili içerik: İnstagram Durduruldu

İnstagram üzerinden fotoğraf, reels, hikaye, IG TV gibi pek çok farklı çeşitte paylaşım yapmak mümkündür. Bunlara ek olarak beğenilen profillerden İnstagram repost özelliği bulunmaktadır. İster bir yakınla beraber ölümsüzleştirilen anın fotoğrafını profile taşıma isterse de beğenilen bir görsel ya da düşünceyi profilde tutma amaçlı repost yapılabilmektedir. İnstagram hesabını daha aktif ve bilinçli kullanmak isteyenler için yazımızın devamında Repost nasıl yapılır sorusuna açıklık getiriyor olacağız.

İnstagram Repost

İnstagram Repost Kullanımı

İnstagram Repost kullanımı, tıpkı Twitter uygulamasındaki retweet gibi İnstagram uygulamasında da gönderinin profile taşınmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte, İnstagram uygulamasında bu durum daha farklı bir yolla gerçekleşmektedir. Doğrudan repost seçeneği bulunmamakla birlikte bunun için kişilerin Repost for İnstagram uygulamasını kullanmaları gerekmektedir. Böylece oldukça işlevsel ve pratik olan bu işlemi sınırsızca kullanabilme kolaylığı elde edilmektedir. Başkasının paylaşmış olduğu fotoğraf ya da videoyu direkt olarak hesaptan paylaşabilme imkanı sunan İnstagram repost işlemi için gerçekleştirilmesi gereken adımları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İşlem uygulama üzerinden gerçekleştirilebildiğinden öncelikle uygulamayı indirmek gerekmektedir. Bunun için Android kullanıcıların Google Play Store üzerinden uygulamaya erişmeleri mümkünken iOS kullanıcılarının ise App Store üzerinden indirme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir.
  • Uygulamanın indirilmesi ve açılmasının ardından İnstagram hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Hesaba giriş sağlandıktan sonra paylaşılmak istenilen fotoğraf ya da videonun bulunması gerekir.
  • Buradaki repost seçeneğine tıklanarak birden fazla çeşitte İnstagram repost işlemini gerçekleştirmek mümkün hale gelmektedir. Dileyenler repost ifadesinin görüneceği şekilde paylaşım yapabilirken isteğe bağlı olarak hiç görünmemesi de sağlanabilmektedir.
  • İnstagram repost uygulaması kullanımının son aşamasında İnstagram uygulamasına geçerek gönderinin paylaşımını gerçekleştirmek gerekmektedir. Böylece repost işlemi tamamlanmış olmaktadır.

İlgili içerik: İnstagram Hesap Açma

İnstagram Hikaye Repost Nasıl Yapılır?

İnstagram hikaye repost nasıl yapılır? Noktasında pek çok kişi tarafından gerçekleştirilen hikaye üzerinden gönderi ya da başka hikayenin paylaşımı işlemi açısından merak edilenleri kapsamaktadır. İnstagram üzerinden görülen bir paylaşımın hikayede 24 saat boyunca kalabilmesini sağlayabilmek için gerçekleştirilecek adımlar gönderi repost işleminden çok daha basittir. Öncelikli gereklilik paylaşım yapan ve hikayede paylaşımı gösterilecek olan hesabın herkese açık oluşudur. Hikaye repost işlemini gerçekleştirmek için yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Öncelikli olarak hikayede paylaşılmak istenilen gönderinin altında yer alan beğen, yorum yap gibi işaretlerin yanındaki “gönder” seçeneğini bulmak gerekir. Bu butonla farklı kişilere de mesaj yoluyla paylaşım yapabilme olanağı söz konusudur.
  • Gönder butonuna dokunmanın ardından çıkan arkadaş listesinde herhangi bir kişiye değil “hikayeler” seçeneğine dokunmak gerekmektedir.
  • Bu işlemin ardından paylaşılmak istenen hikayenin düzenlenmesi aşaması kalmaktadır. Gönderinin şeklini değiştirmek, boyutunu ayarlamak, hikayeye yazı eklemek, çıkartma eklemek gibi pek çok farklı seçenekten faydalanılabilmektedir. Böylece İnstagram repost işlemi kişiselleştirilebilmekte, görüşler eklenebilmekte ve hoş bir tasarım elde edilebilmesi mümkün hale gelmektedir.

Önceki blog: Tiktok Hesap Çalma

Sonraki blog: Nasıl Tiktok Çalışanı Olunur?