“Instagram ses kaydı nasıl gönderilir” birçok kullanıcının merak ettiği sorular arasında yer alıyor. 2010’da kurulan Instagram günümüze kadar çok sayıda özellikle kullanıcılarının karşısına çıktı. Kullanıcılar o özellikleri çok sevdiler ve sık sık kullanmaya başladılar.

Instagram’da ses kaydı gönderme özelliği platform kullanıcıları tarafından çok kullanılıyor. Instagram DM aracılığıyla ses kaydı gönderme, 2018 Aralık ayında kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Instagram’da DM’den sesli mesaj atmak, yazı yazmaya imkânı olmayanlar tarafından çok kullanılmaktadır. Bu özellik Instagram kullanıcıları için çok büyük kolaylık olduğunu söyleyebiliriz.

İnstagram Ses Kaydı

Instagram Ses Kaydı Uygulaması Nasıl Çalışır?

Instagram’da ses kaydı gönderme; küçük ve büyük herkesin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Instagram sesli mesaj gönderme işlemi çok büyüktür. WhatsApp sesli mesaj gönderme şekliyle aynı olduğunu söyleyebiliriz. Instagram’dan sesli mesaj atmak çok basit işlemdir. InstagramDM’den sesli mesaj atılması yaşlı insanlarında platformu kolay kullanmasını sağlıyor. Bu sayede yaşlı insanlarda platformu rahat kullanabiliyorlar. Dokunmatik telefonları kullanmak bazı kişileri çok zorlayabiliyor. Dokunmatik telefonlarda uygulamayı kullanışlı hale getirmek için mesaj kısmına sesli mesaj özelliği getirilmiştir. Sesli mesaj özelliği uygulamayı daha verimli kullanılmasını sağlamıştır. Özellikle sesli mesaj kullanmak birçok insan için zevklidir. “Instagram’da ses kaydı nasıl gönderilir”;

  • İlk olarak; platformda kullanıcı hesabına giriş yapınız,
  • DM kısmına tıklayıp, yazı yazma alanındaki mikrofon simgesi üzerine basınız,
  • Mikrofon işaretini basılı tutup sizden istediğiniz cümleleri kurunuz,
  • Söyledikleriniz bittikten sonra mikron simgesi üzerinden elinizi çekiniz,
  • Bu sayede kaydetmiş olduğunuz Instagram sesli mesajı dilediğiniz kişiye iletiniz,

Instagram ve WhatsApp üzerinden sesli mesaj gönderme işlemleri temel olarak aynıdır. Fakat bu iki uygulama bir konuda birbirinden ayrılıyor. Instagram’da oluşturulan sesli mesaj gönderildikten sonra onu tekrar dinleme gibi bir durum yoktur. Fakat WhatsApp’ta istenilen zamanda atılan mesajları dinleyebilirsiniz. “Instagram ses kaydı nasıl gönderilir”; video ile fotoğraf paylaşım platformu olarak kullanılıyor. Instagram uygulaması hem Android hem de iOS işletim sistemleriyle uyumlu olduğunu söyleyebiliriz. Bu iki işletim sisteminde de uygulama sorunsuz çalışmaktadır. Kullanıcı tuştan elini çektiği anda mesaj çoktan karşı tarafa gider. Böylelikle mesajlar çok kullanışlı hale gelmiş oluyor. Ses dosyası formatında mesajlar gönderilmesi araba kullanırken de kullanıcıların işine çok yarayacak. Araba kullanırken acil mesaj göndermek isteyenler bu yöntemden yararlanabilirler. Instagram’da ses kaydı gönderme özelliği, platform kullanıcılarının büyük beğenisini toplamıştır.Kullanıcılar sesli özel mesajlarını en yoğun zamanlarında dahi Instagram’dan kolayca gönderebilirler. Sesli mesaj özelliği, Instagram grup sohbetlerinde de çok kullanılabilmektedir.

Instagram Ses Kaydı Uygulaması Özellikleri

Instagram ses kaydı nasıl gönderilir konusu yukarıda belirttiğimiz gibi çok kullanışlı bir özelliktir. Instagram’da sesli mesaj sınırlaması yoktur. Dilediğiniz sayıda sesli mesaj gönderebilirsiniz. Sınırsız sayıda sesli mesaj atarken uygulama sizden kesinlikle ücret talep etmiyor. Ücretsiz kullanılan Instagram’ın sesli mesaj özelliği yalnız masaüstü cihazlarda daha kullanılmıyor. Limiti olmayan bu özelliğini dilediğiniz platform kullanıcıları tarafından kullanabilirsiniz. DM kapatma üzerinden iletişim halinde olmak istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Instagram sesli mesaj özelliğinden ancak yeni güncelleme yapanlar sahip oluyor.

Instagram ses kaydı gönderme; cep telefonunuzun mikrofonunun mutlaka açık olması gerekiyor. Cep telefonu ayarlarından “Uygulama” bölümüne girip mikrofonu açabilirsiniz. Instagram DM üzerinde sesli mesajın yanında birde kameralı görüntülü sesli mesajların olduğu alanda bulunmaktadır. Görüntülü mesajların gönderilmesi içinde uygulamanın mesaj kısmına girerek oradan kamera tuşuna basınız. Bu sayede Instagram’da istediğiniz kişilerle hem sesli hem de görüntülü konuşabilirsiniz. Instagram sesli mesajlar, 1 dakikayı geçiyorsa o zaman mesaj gönderilemez. Ancak 1 dakikaya kadar olan mesajlar gönderilebilir.

İçindekiler:

  1. İnstagram ses kaydı gönderme
  2. İnstagram ses kaydı gitmiyor
  3. İnstagram ses kaydı paylaşma
  4. İnstagram ses kaydı atma
  5. İnstagram ses kaydı nasıl atılır?

Önceki blog: Tiktok Ne Zaman Kuruldu?

Önerilen hizmet: İnstagram Yorum Beğeni Satın Al

Önerilen hile: İnstagram İzlenme Hilesi

Alakalı içerik: İnstagram Akış Yenilenemedi

Sonraki blog: Tiktok İlgilenmiyorum Nedir?