Tiktok nerede kuruldu ve tiktok ne zaman kuruldu? konusu, Tiktok uygulamasını seven birçok kişinin en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Dünya genelinde 155 ülkede kullanılan Tiktok uygulamasının üye sayısı ise günümüzde yaklaşık olarak 1 milyar kişiyi geçmiş bulunmaktadır. Tiktok uygulamasının internet dünyasına katılım zamanı ise 2016 yılı olmaktadır.

2016 yılında, ByteDance isimli firma tarafından ilk olarak Çin’de internet dünyasına katılan, Tiktok uygulaması kısa sürede en sevilen sosyal mecralardan birisi durumuna gelmiştir. İlk olarak Çin’de faaliyetlerine başlayan Tiktok uygulamasının o zamanlardaki Çin’de kullanılan adı ise Douyin olmaktadır.

Tiktok Ne Zaman Kuruldu

Tiktok Ne Zaman Kuruldu?

Tiktok ne zaman kuruldu? konusu, her zaman için Tiktok sevenlerin en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Tiktok uygulaması ilk olarak Çin’de ve 2016 yılında kurulmuş olup, kısa sürede Asya’da popüler olmuştur. Daha sonra tüm dünyada büyük bir hızla kullanılmaya başlayan uygulamada, üyeler 15 saniyelik eğlenceli videolar paylaşmaya başlamıştır. İlk paylaşılan Tiktok videolarının içerikleri ise genelde klip şeklinde olan eğlenceli videolar olmuştur.

Tiktok uygulaması ilk başlarda özellikle gençlerin çok sevdiği bir uygulama iken, günümüzde ise her yaş grubundan olan herkese hitap etmeye başlamıştır. Tiktok uygulaması sayesinde, dünya çapında pek çok akım doğmuştur. Günümüzde de, Google Play Store ve App Store uygulama mağazalarından en çok indirilen uygulamaların en başında Tiktok uygulaması gelmektedir.

En popüler sosyal mecralardan birisi olan Tiktok uygulaması meşhur olmaya başlayınca 2017 yılında 1 milyar dolara Musical.ly adlı müzik uygulamasını satın alıp, buradaki kullanıcı verileri ile kendi veri tabanını birleştirmiştir. Bu sayede kullanıcı kitlesini bir anda büyütmeyi başarmıştır.

Çin’de bulunan ünlü teknoloji şirketi ByteDance şirketine ait olan Tiktok uygulamasının kurucu ismi ise Zhang Yiming'dir. Tiktok kurucusu bytedance kimdir merak ediyorsanız, diğer içeriğimizi okuyabilirsiniz. Uygulama Tiktok olarak ünlü olmadan önce, taban olarak ilk olarak Zhang Yiming tarafından hayata geçirilmiş ve ilk başlarda haber ve bilgi platformu olarak çalışmaya başlamıştır. 2016 yılında ise şimdi kullanılan formatına geçiş yapmıştır. Tiktok takipçi hilesi ve tiktok takipçi satın al hizmetleri ise bu dönemden sonra oldukça fazla aranma hacmine ulaşmıştır.

Tiktok Uygulamasına Nasıl Üye Olunur?

En popüler sosyal mecralardan birisi olan Tiktok uygulaması, ücretsiz olarak kullanılabilen bir uygulama olup hem android, hem de iOS işletim sistemleri ile çalışan akıllı telefonlar ve cihazlarda kullanılabilmektedir. Buna bağlı olarak Tiktok uygulamasına giriş yapabilmek için sadece üye olmak yeterli olmaktadır. Tiktok uygulaması ise Google Play Store ve Apple Store uygulama mağazalarından güvenle indirilebilmektedir. Tiktok uygulamasına üye olabilmek için ise sırasıyla şunların yapılması gerekmektedir;

  • Tiktok uygulamasını kullanabilmek için ilk olarak uygulama mağazalarından indirilmesi gerekmektedir.
  • Daha sonra ise akıllı telefonlara ya da cihazlara Tiktok’un yüklenmesi gerekmektedir.
  • Tiktok uygulaması yüklendikten sonra açılan ana sayfada yer alan kaydol kısmına basılmalıdır.
  • Açılan yeni sayfada kullanıcı adının, mail adresinin, ve şifrenin istenilen yerlere yazılması gerekmektedir.
  • Daha sonra ise en altta bulunan tamam tuşuna basılarak, Tiktok uygulamasına üyelik işlemi kolaylıkla tamamlanmaktadır.

Kullanıcı adı ve şifre ile Tiktok uygulamasına giriş yaptıktan sonra Tiktok kullanıcı profili ayarlar kısmından istenilen profil düzenlemeleri yapılabilmektedir. Bu bölümde kullanıcılar profil resimlerini koyabilmekte, aynı zamanda Tiktok kullanıcı hesabında yer alan hakkında kısmına istediği bilgileri girebilmektedir.

Bütün bu düzenlemeler yapıldıktan sonra Tiktok kullanıcı hesabında istenilen kısa video paylaşımlarına anında başlanabilmektedir. Tiktok uygulamasını kullanabilmek içinse, mutlaka 13 yaşından büyük olunması gerekmektedir. 13 yaşından küçük olanlar ise uygulamayı kullanamamakta ve anında hesapları kapatılmaktadır.

Önceki blog: Neden İnstagram Hikayeler Açılmıyor?

Önerilen tiktok içerikleri:

  1. Tiktok Video Ve İçerik Fikirleri
  2. Tiktok Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?
  3. Tiktok Cüzdan Nedir?
  4. Tiktok Benzeri Uygulamalar
  5. Tiktok Video Sabitleme

Önerilen hile: Tiktok Beğeni Hilesi

Sonraki blog: İnstagram Ses Kaydı Gönderme