İnstagram'da keşfete düşmenin püf noktaları, kısa sürede uygulama içerisinde fenomen olmak, yani adını duyurmak isteyen İnstagram kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. İnstagram uygulamasında kullanıcılar kendilerine ait olan İnstagram hesaplarında hikaye, video ve fotoğraf paylaşımları yapmaktadır.

Buna bağlı olarak her İnstagram kullanıcısının en büyük hayali, kullanıcı hesaplarının etkileşimlerinin yüksek olmasıdır. Bir İnstagram kullanıcı hesap etkileşiminin yüksek olması ise ancak yaptığı paylaşımlara gelen yorumların, beğenilerin ve izlenme oranlarının sayılarının yüksek olmasına bağlı olmaktadır.

İnstagram uygulamasının en önemli ayrıntılarından birisi de, İnstagram keşfet kısmıdır. İnstagram keşfet bölümü sayesinde, İnstagram hesap etkileşimlerinin artması en iyi şekilde sağlanabilmektedir. İnstagram keşfet kısmında çıkan İnstagram paylaşımları, dünya genelinde olmak üzere çok geniş kitlelere ulaşabilmektedir. Buna bağlı olarak İnstagram kullanıcı hesap etkileşimleri de hızlı bir şekilde artmaya başlamaktadır.

İnstagram Keşfet

İnstagram Keşfet Nedir?

İnstagram keşfet nedir? konusu, İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. İnstagram uygulamasının en önemli bölümü olan keşfet, belirli bir algoritma ile işlemekte olup, keşfet algoritmasında İnstagram gönderilerinin yer alması ise bu paylaşımların çok geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır. İnstagram keşfet kısmında yer alan paylaşımlara gelen yorum ve beğeni sayıları da, buna paralel olarak artışa geçmektedir.

Bu nedenle her İnstagram kullanıcısı yaptığı paylaşımların İnstagram keşfet kısmında çıkması için çabalamaktadır. İnstagram keşfet kısmında yapılan paylaşımların yer alabilmesi için bu algoritmanın iyi bilinmesi büyük faydalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Buna bağlı olarak İnstagram keşfet algoritması konusunda etkili olan noktalar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Takip edilen hesapların etkileşimde bulunduğu fotoğraflar, videolar ve hikayeler
 • Takip edilen hesapların, takipte bulunduğu hesaplar
 • İnstagram uygulamasında aktif kalınan zaman süreleri
 • Başka İnstagram kullanıcılarının gönderilerine yapılan yorumlar ve beğeniler

Bu yazan maddelerin hepsi İnstagram keşfet algoritmasında yer almayı etkileyen önemli ayrıntılar olmaktadır. Bunlara göre İnstagram kullanıcılarının beğenilerine ya da tercihlerine göre, her zaman İnstagram algoritması şekillenmektedir. Bu nedenle bazı noktalara da dikkat edilerek, İnstagram keşfet kısmında yer almak daha kolay olmaktadır.

İlgili içerik: Tiktok Keşfet Etiketleri

İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür?

İnstagram’da keşfete nasıl düşülür? sorusunun cevabına bağlı olarak; İnstagram uygulamasında keşfet kısmında yer alabilmek için İnstagram kullanıcılarının bazı noktalara dikkat etmesi büyük önem taşımaktadır. İnstagram keşfet kısmında çıkan İnstagram gönderilerine gelen beğeni ve yorum sayıları yükselişe geçmekte ve hesap etkileşimleri de artmaktadır. Aynı zamanda İnstagram kullanıcı hesaplarına gelen takipçi sayılarında da büyük oranda çoğalmalar yaşanmaktadır.

İnstagram keşfet kısmında çıkan bütün paylaşımlar dünya genelinde çok geniş kitlelere ulaşmaktadır. İnstagram keşfet algoritmasında yer alan paylaşımlar ise İnstagram kullanıcılarına çok büyük faydalar sağlamaktadır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde, İnstagram kullanıcılarının yaptığı paylaşımların keşfet kısmında çıkması daha kolay olmaktadır. Bunlara bağlı olarak İnstagram’da keşfete düşmek için dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yapılan İnstagram paylaşımlarında, her zaman etiket kullanmak
 • İnstagram paylaşımlarının açıklamaları kısımlarına önem vermek
 • İnstagram hesabı ayarlarını çok sık değişmemek
 • Takipçi sayısının yüksek olmasına dikkat etmek
 • Yapılan paylaşımlara gelen yorumları ve beğenileri yükseltecek paylaşımlar yapmak
 • İnstagram kullanıcı hesaplarına eksiksiz ve doğru bir şekilde kullanıcı bilgilerini girmek
 • İnstagram keşfet bölümünde çıkan İnstagram hesaplarını takip etmek
 • İnstagram uygulamasında, her gün düzenli olarak paylaşım yapmaya özen göstermek
 • İnstagram kullanıcı hesaplarında yapılan paylaşımların özgün, dikkat çekici ve  kaliteli olmasına dikkat etmek
 • İnstagram uygulaması profil ayarları kısmından konum bilgisini açmak ve paylaşımlarda konum bilgisini de paylaşmak

Önceki blog: İnstagram Fotoğraflarımı Neden Kaldırıyor?

Sonraki blog: İnstagram DM Kapatma

Bilgi: Buradan tiktok takipçi satın al hizmetimizi kullanabilirsin.