İnstagram fotoğraflarımı neden kaldırıyor, instagram fotoğraflarımı neden siliyor? Sorunu ile instagram kullanıcıları bazen karşılaşabilmektedir. Bu sorunla karşılaşan kullanıcılar da bu sorunun çözümünü aramaya başlamaktadır.

İnstagram sosyal medya platformu fotoğraf düzenleme ve paylaşımı uygulaması olarak hayatımıza girmiş ve yıllardır da getirdiği birçok yeni özellik ile hala hayatımızda yerini korumaktadır. İnstagram uygulaması oldukça başarılı bir sosyal medya platformudur. Çünkü çıktığı ilk andan bu yana kadar hiçbir başarısızlık göstermemiş ve hala kullanıcısına kullanıcı, başarısına başarı ekleyerek yoluna devam etmektedir. Bu durum da diğer sosyal medya platformları arasından instagram sosyal medya platformunun başarılı kılmaktadır. Yıllar boyunca popülerliğini kaybetmeden hatta popülerliğine popülerlik ekleyerek yoluna devam etmektedir.

Ancak bu kadar başarılı olan instagram sosyal medya uygulamasında zaman zaman bazı sorunlar ile de karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlardan biri instagram fotoğrafları kaldırma sorunudur. Fotoğraf paylaşımı yapmak bütün kullanıcılar tarafından bu kadar önemliyken paylaştıkları fotoğrafları kaldırılması sorunu da oldukça önemlidir. Bu durumda instagram kullanıcıları tarafından da bu durumun nedeni ve çözümü bulunulmaya çalışılmaktadır.

İnstagram Fotoğraflarımı Kaldırıyor

İnstagram Fotoğraflarımı Neden Siliyor?

İnstagram fotoğraflarımı neden siliyor? Fotoğraf paylaşımı yaptıktan sonra fotoğrafın kendi kendine silinmesi durumu ile karşılaşan kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır.

Son günlerde instagram kullanıcılarından instagramda videom silindi ya da instagramda fotoğraflarım kendi kendine siliniyor şikayetleri sıklıkla gelmeye başlamıştır. Bu sorun ile karşılaşan bazı instagram kullanıcıları paylaştıkları video ya da fotoğrafın bir iki saniye durduktan sonra otomatik olarak kaldırıldığını ve video ya da fotoğrafın görünmediğini söylemektedirler. Bu sorun ile karşılaşmanın en temel nedeni de instagram kullanıcılarının hesaplarına izin verdikleri üçüncü uygulamalardır.

Bu durumun yanı sıra olarak da instagram kullanıcılarının böyle bir işlem yapmamış olmasına rağmen hesaplarında yeni paylaştığı ya da daha önceden paylaştıkları video ya da fotoğrafların görünmemesi durumu ile karşılaşılmaktadır. Bu durumda da instagram kullanıcıları neden böyle bir sorunla karşılaştıklarını merak etmeye ve araştırmaya başlamaktadır. Üçüncü bir uygulamaya izin vermeden instagram içeriğin kaldırıldı gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız bunun bir diğer nedeni de paylaşım yaptığınız gönderinin başka bir kullanıcıya ait olması ya da şikayet alması durumları bu sorunlara neden olabilmektedir. Bu durumlarda da paylaştığınız video ya da fotoğraf, instagram uygulaması tarafından spam olarak işaretlenmektedir. Bu da paylaştığınız video ya da fotoğrafın otomatik olarak silinmesine neden olabilmektedir.

İlgili içerik: İnstagram Fotoğraf Efektleri

İnstagram Fotoğrafların Silinmemesi İçin Çözümler

İnstagram fotoğraflarını silinmemesi için çözümler instagram kullanıcıları tarafından hemen araştırılmaya başlanmaktadır.

İnstagram uygulaması üzerinden fotoğraf paylaşımı yaptıktan sonra gönderiniz topluluk kurallarımıza aykırı yazısı ile karşılaşıldığında bu durumun bir çözümü bulunmaz. Paylaşılmak istenen fotoğrafın silinmesi gerekilmektedir.

Ancak paylaşılan fotoğrafların silinmesinin nedeni izin verilen üçüncü uygulamalar ise bu durumun çözümü bulunmaktadır. Bu izin verilen üçüncü uygulamalarının izinleri kaldırmaktır. İnstagram uygulaması için izin verilen üçüncü uygulamaların izinlerini kaldırmak için;

  • İlk olarak instagram ana sayfasının sağ alt kısmında bulunan seçenekten profil kısmınıza giriş yapın
  • Profil kısmından profili düzenle kısmına tıklayın
  • Buradan da önünüze çıkan ekranda izinli uygulamalar bölümüne girin
  • Bu alanda da izin verdiğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaların izinlerini erişimi iptal et seçeneğine tıklayarak, iptal edin

Bu adımları uygulayarak instagramda fotoğraflarınızın otomatik olarak silinmesini engellersiniz. Ancak fotoğraflarınızın otomatik olarak silinmesinin nedeni spam ya da gönderileriniz şikayet edilmesi ile siliniyorsa bu durumun çözümü yoktur.

Ancak bu durumların hiçbiri yoksa ve bu durumla karşılaşıyorsanız, instagrama sorun bildirimi yapmalısınız.

Önceki içerik: İnstagram Destek Ne Zaman Cevap Verir?

Sonraki içerik: İnstagram'da Keşfete Düşmenin Püf Noktaları