Spamlanan tiktok hesabı nasıl anlaşılır? Sorusu Tiktok kullanıcıları tarafından büyük ölçüde merak konusu olmaktadır. TikTok, dünya çapında özellikle genç kitleler tarafından sevilerek kullanılan bir platformdur. Üzerinde binlerce üyesi bulunduğu için, kuralsız bir kullanım kısa sürede hoşnutsuzluğa sebep olabilir. Bu da üyelerin platform kullanımı terk etmesine neden olur.

Bunu önleyebilmek adına TikTok, pek çok kurallar koymuştur. Her kullanıcı üye olurken bu kuralları kabul ettiği için, bunlara önem gösterilmesi büyük önem taşır. Bununla beraber neredeyse hiçkimse bunları kuralları okumadığı için, nelerin yapılmaması gerektiği hakkında bir bilgisi olmaz.

Bunlardan önemlisi spamlardır.Tiktok buna tamamen karşı tavır sergilemektedir. Bu bağlamda abone istekleri, videoların altına atılan yorumlar ve gönderiler vardır. Peki, spamlanan tiktok hesabı nasıl anlaşılır? Bu makalemizde TikTok spam alma nedenlerini ve nasıl anlayacağınızı ele aldık.

TikTok'ta Spamlanan Hesap Nasıl Anlaşılır?

TikTok’ta spamlanan hesap nasıl anlaşılır? Eğer spam almışsanız, hesabınız bazı konularalanında kısıtlamaya uğrayacaktır. Bu kısıtlamalarçelşitli şekillerde karşınıza çıkmaktadır. Bu kısıtlamalar genellikle yorum yapamama, keşfet takipçi isteği atamama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer yorum yapamıyorsanız, videolarınız eskide olduğu gibi keşfet kısmında görünmüyorsa ya da takipçi isteği yollayamıyorsanız, TikTok spam almayaşadığınızı gösterir.

Tiktok Spam

TikTok Spam Neden Alınır?

TikTok spam neden alınır? Eğer spam almamak istiyorsanız, Tiktok uygulamasının koyduğu kurallarına dikkat etmeniz gerekir. Spam sonucu bir kısıtlama almışsanız eğer nedenleri şu şekilde olabilir;

 • Paylaştığınız video ile ilgisi olmayan etiket veya hashtag kullanılmış olması.
 • Paylaştığınız videoları, devamlı olarak silmeniz.
 • Aynı videonun birden fazla sayıda paylaşılması.
 • Hesabınızda robot davranışların olduğu gözlemlenmesi.
 • Hesabınızda siyasi içerikli paylaşımlara yer vermeniz.
 • Paylaşımlarınızda şiddet, zorbalık ve kumar gibi unsurların bulunması.
 • +18 olarak sınıflandırılan paylaşımlarda bulunmanız.

Ayrıca yorumların altına yaptığınız TikTok spam yorumlar da yorum engeli almanıza neden olmaktadır. Bir gün içerisinde çok fazla sayıda takipçi isteği yapmışsanız, bunlar da TikTok spam kategorisinde sayılacağı için kısa bir süre için engellemeye maruz kalınmaktadır. Örneğin; Tiktok takipçi hilesi kullanmak spam oluşturmaz. Fakat fake tiktok takipçi satın al hizmeti yapmak, spam oluşturabilir.

TikTok Spam Engeli Nasıl Kaldırılır?

TikTok engel nasıl kaldırılır? Eğer yukarıda geçen bu eylemleri yapmışsanız, sonucunda bir engelleme uygulanır. Bu engelleme bir uyarı niteliği taşır. Dolayısıyla paylaşımlarınız ve yaptığınız eylemleri düzeltmeniz gerekir. Buradatakip etmeniz gereken bazı noktalar şöyledir:

 • Yakınlarınızdan ve arkadaşlarınızdan, çektiğiniz videoların altına güzel ve olumlu yorumlarda bulunmalarını rica edebilirsiniz.
 • Video çekerken kullandığınız kameranın daha kaliteli olmalıdır
 • Yeni içerikli videolar paylaşın.
 • Site tarafından bahsedilen ve yazılı olarak belirtilen bütün kurallara uyun.
 • Paylaşımlarınızı düzenli bir şekilde yapın.

Ayrıca spam yorumlar yapmamanız ve gönderdiğiniz takipçi istekleri sayısına da dikkat etmeniz gerekir. Peki, TikTok spam engeli başka bir şekilde kaldırılır mümkün mü?

TikTok spam paylaşım sonucu aldığınız engeller, doğrudan yöneticiler ya da sistemin kendisi tarafından size verilir. Bu nedenle kaldırabilmek için tek seçeneğiniz, kurallara dikkat etmek ve hesabınızı düzenli hale getirmektir.

Google üzerinde TikTok spam kaldırma hakkında birçok bilgi yer alsa da bunların çoğu asılsızdır. En çok kullanılan spam kaldırma yöntemi, tiktok beğeni satın al işlemidir. Bu sayede aldığınız beğeniler hesabınızı güçlendirecek, tiktok izlenme hilesi yapmadan güvenilir bir profile sahip olacaksınız. Fakat ödeme yaparak tiktok izlenme arttırmak isterseniz, tiktok izlenme satın al kısmına gidebilirsiniz.

TikTok Yanlış Spam Almak

TikTok yanlış spam almak da bazı sistemsel durumlarda mümkündür Bazı durumlardaTikTok sistemleri yanlış inceleme yapmışsa da TikTok spam sonucu engellemeleremaruz kalabilirsiniz. Eğer kurallara uyduğunuzdan eminseniz ve yukarıda bahsettiğimiz maddeleri içeren paylaşımlarınız bulunmuyorsa yapmanız gereken platformla iletişime geçmektir.Mesajınızda tüm kurallara uyduğunuzu, ancak TikTok spam aldığınızı belirtirseniz, bu hususta bir inceleme yapılır. Sonrasında haklı bulunursanız eğer tüm engellemeleriniz kaldırılacaktır.

TikTok Spam Almamak İçin Kaç Takipçi İsteği Atılmalı?

TikTok spam almamak için kaç takipçi isteği atılmalı? Bu hususta platform, herhangi bir bilgilendirmede bulunmamaktadır. Bu sebeple de insanların bu bilgiye göre hareket edip, spama düşmeden çok sayıda istek göndermesi söz konusudur.Aynı şekilde TikTok spam konusu da platform tarafından detaylı şekilde belirtilmemiştir.

Önceki blog: İnstagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

Sonraki blog: Tiktok Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?