TikTok bakiye sorgulama nasıl yapılır? TikTok günümüzde dünya çapında popüler olarak kullanılan sosyal medya ağlarından biridir. Bunda canlı yayınlar üzerinden, insanların yayıncılara bağış yapabilmesinin de büyük bir önemi vardır.

Bugün sosyal medya kullanarak bir gelir elde etmek isteyen herkes, ilk seçenekleri kapsamında TikTok’u da düşünür. Ancak bunun şartları, bakiyelerin nasıl görülebileceği, para çekme için minimum gereksinim ve işlemlerin nasıl yapılabileceği her zaman büyük bir soru işareti oluşturur.

TikTok para kazanma özelliği açma, 1000 takipçiye ulaşıldığı zaman yapılabilir. Böylece canlı yayın açılabilir ve kazanç elde edilebilir. Ancak TikTok, para çekilebilmesi için minimum 20 Amerikan dolarının birikmesini şart koyar. Bu durumu profilinizde bulunan cüzdana girmeniz yeterlidir.

Tiktok Bakiye Sorgulama

TikTok Bakiye Sorgulama

TikTok bakiye sorgulama nasıl yapılır? Bu işlemler günümüzde özellikle yeni TikTok üyeleri tarafından oldukça zor ve karmaşık bulunur. Ne var ki çözümleri de mevcuttur. Eğer canlı yayın açabiliyorsanız ve cüzdanınızda ne kadar biriktiğini görmek istiyorsanız, aşağıdaki maddeleri takip ederek sonuç almanız mümkündür;

 1. TikTok mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. Hesabınız kapalıysa oturum açın.
 3. Profil sekmenize girin.
 4. Ekranın sağ üst bölümünden menü sembolüne dokunun.

Bu işlemleri takip ettikten sonra istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. TikTok bakiye durumunu öğrendikten sonra limiti de sağlıyorsanız, çekme işlemlerini yapabilirsiniz.

TikTok Bakiye Nasıl Çekilir?

TikTok bakiye sorgulama nasıl yapılır? TikTok üzerinde yeni canlı yayın açmaya başlayan kişilerin ilk aklına gelen soru bu olur. Eğer bir bağış alınmışsa bunu ilgili meblağın nasıl çekileceği sorusu takip eder. Bunun için öncelikle bir banka hesabınız mevcut olmalıdır.

Nitekim para bu hesap üzerine yatırılır. Eğer yoksa bir tane açmanız önerilir. Eğer platformun koyduğu ödeme limiti şartını da sağlıyorsanız, sadece aşağıdaki işlemleri takip etmeniz gerekir;

 1. TikTok mobil uygulamasına girin.
 2. Oturumunuzu kapatmışsanız, kullanıcı bilgilerinizle tekrar giriş yapın.
 3. Profil bölümüne girin.
 4. Sağ üst bölümde yer alan üç nokta sembolüne dokunun.
 5. Ardından ayarlar ve gizlilik bölümüne girin.
 6. Denge kısmına seçtikten sonra cüzdana giriş yapın. Canlı hediyeleri seçerek, yeni bir para çekme ekleme üzerine dokunun.
 7. Ödeme yöntemine gelindiğinde banka hesabınızı bağlayın.

Bunun ardından TikTok, platforma kayıt etmiş olduğunuz telefona 4 haneden meydana gelen bir kod gönderir. Bu doğrulama bölümüne yazılır. Ardından hesap bağlama bölümünde TikTok para çekme işlemi için diğer aşamalar takip edilir.

Bundan sonra tüm kontrolleri yapmanız önerilir. Zira yanlışlık olması durumunda para gönderiminin uzaması, hatalı banka hesabı verilmesi durumunda farklı bir kişiye gitmesi muhtemeldir. Tüm kontroller arından sorun görülmüyorsa onaylamanız yeterlidir. Böylece tüm işlemle de sona erer.

TikTok Bakiye Görme, Para Çekme Sorunları Nasıl Çözülür?

TikTok bakiye sorgulama nasıl yapılır? Bu işlemler pratik şekilde yapılabilse de bazı durumlarda kişiler yaşadıkları sorunları da dile getirir. Bunun farklı nedenleri vardır. Eğer platformda teknik bir sorun oluşmuşsa, bir süre buna dair işlemlerde sıkıntı çıkabilir.

Eğer teknik, TikTok kaynaklı bir sorunun olup olmadığını merak ediyorsanız arkadaşlarınızla iletişime geçebilir, bu durumu sorabilirsiniz. Onlarda bulunmuyorsa ve cihazınızla ilgili bir durumsa farklı çözüm yöntemleri denenmelidir.

Bunun için öncelikle internetin çalıştığı onaylanmalıdır. Bağlantınız zayıfsa, wi-fi ağında hata varsa ya da internet paketiniz bitmişse TikTok’un internet bağlantısı kesilecek, böylece bakiye de sorgulanamayacaktır.

TikTok para çekemiyorum, bakiye sorgulayamıyorum diyorsanız bu sorun bu değilse platformu kaldırıp tekrar kurarak da çözüm bulabilirsiniz. Eğer hala devam ediyorsa platform ile iletişime geçebilirsiniz.

Önceki blog: İnstagram Durduruldu Hatası Ve Çözümü

Sonraki blog: İnstagram Fotoğraf Paylaşamıyorum

Önerilen bloglar: