İnstagram fotoğraf paylaşamıyorum sorunu oldukça önemli bir sorundur. Ve bu sorunun da en kısa zamanda çözülmesi istenmektedir.

İnstagram uygulaması ilk olarak fotoğraf düzenleme ve paylaşma uygulaması olarak hayatımıza girmiştir. Daha sonraları da video düzenleme, IG Tv ve reels videolar paylaşma ve hikaye paylaşma özelliklere gelmiştir. İnstagram uygulaması getirdiği bu özellikler sayesinde kullanıcılarını elinde tutarken aynı zamanda da yeni kullanıcılar da ekleyerek, başarısına başarı eklemeye devam etmiştir.

Bütün bu özellikler instagram kullanıcıları tarafından severek kullanılsa da fotoğraf paylaşma özelliği ilk göz ağrısı olduğu için her zaman yeri ayrı kalmıştır. Ve instagramın kullanıma sunulduğu zaman üzerinden yıllar geçse de fotoğraf paylaşımı hala severek yapılmaktadır.

Severek kullanılan fotoğraf paylaşmada da bir sorun ile karşılaşılması da instagram kullanıcısı tarafından hoş karşılanmamaktadır. Ve hemen bu durumun çözümleri aranmaya başlanmaktadır.

İnstagram Fotoğraf Paylaşamıyorum

İnstagram Fotoğraf Paylaşamama Sorununun Nedeni

İnstagram fotoğraf paylaşamama sorununun nedeni neler olabilir şeklinde instagram kullanıcıları araştırmalar yapmaktadır.

İnstagram uygulaması üzerinden hem hikaye kısmında hem de gönderi kısmında fotoğraf paylaşımı yapılmaktadır. Bu yüzden de instagram sosyal medya platformunda fotoğraf paylaşımı yapmak oldukça önemlidir. Bu yüzden de instagramda fotoğraf paylaşamıyorum siliniyor şeklinde bir sorun ile karşılaşılması da instagram kullanıcısı için büyük bir sorun olabilmektedir. Ve bu yüzden de bu sorunla karşılaştığı an bu durumun nedenini araştırmaya başlamaktadır.

İnstagram sosyal medya uygulamasında da fotoğraf paylaşılamamasının nedeni şunlar olabilmektedir;

 • İnstagram uygulamasının neden olduğu bir sorun ile karşı karşıya olabilirsiniz
 • İnternet bağlantınız zayıf olabilir
 • İnstagram uygulamasına yüklemek istediğiniz fotoğrafın formatı uygun olmayabilir
 • Yüklemeye çalıştığınız fotoğraf telif hakkı içeriyor olabilir
 • Şüpheli işlemler yaptığınız için instagram uygulaması tarafından hareketleriniz kısıtlanmış olabilir
 • Kullandığınız cihazın önbelleği dolmuş olabilir

Nedenleri instagram uygulamasında fotoğraf paylaşılamamasına neden olabilmektedir. Sayfamda paylaşım yapamıyorum sorunu bu nedenler kaynaklı olabilmektedir. Bu yüzden de fotoğraf paylaşımı yaparken kalitesinin düşmesi sorunu ile karşılaştığınızda bu durumların varlığın kontrol ederek, sorunun neden kaynaklandığını bulabilirsiniz. Sorunun nedeni bulduğunuz zaman da çözümüne daha rahat ulaşabilirsiniz.

İnstagram Fotoğraf Paylaşamama Sorununun Çözümü

İnstagram fotoğraf paylaşamama sorununun çözümü instagram kullanıcıları için çok önemli bir konudur. Hatta belki de en önemli konudur.

İnstagram fotoğraf paylaşamama sorununun oldukça büyük bir sorun olduğu anlaşıldığı zaman bu durumun çözümünün de ne kadar önemli olduğu anlaşılabilmektedir. İnstagram uygulamasında fotoğraf paylaşılırken fotoğrafın doğru işlenemedi gibi bir yazı ile karşılaşıldığında instagram kullanıcısı hemen bu durumun peşine düşmektedir.

İnstagram uygulaması üzerinden fotoğraf paylaşımı yapılamaması sorunu küçük bir sorun olarak görülse de fotoğraf paylaşımının instagramın yüzde yetmişini kapsadığını düşünürsek bu sorunun ne kadar büyük bir sorun olduğun anlaşılacaktır. İnstagram fotoğraflarına gelen beğeni ve yorumlar sayesinde kullanıcılar etkileşimlerini arttırarak, keşfete düşme olasılığını arttırır. Bu da instagram kullanıcısının her geçen gün tanınırlığını arttırmak demektir.

İnstagram sayfamda paylaşım yapamıyorum ya da instagram uygulamasında fotoğraf paylaşılamamasının çözümleri şunlardır;

 • Kullandığınız cihazı kapatıp, tekrar açın
 • Yüklemek istediğiniz fotoğrafın dosya boyutun küçültün
 • İnternet bağlantınızı kontrol edin
 • İnstagram uygulamanızın önbelleğini temizleyin
 • Telefonunuzun veri tasarrufu özelliğini devre dışı bırakın

Durumları ile instagramda fotoğraf paylaşamama sorununu çözebilirsiniz. Eğer bu işlemler sonucunda da fotoğraf paylaşamama sorunu çözülmüyor ise instagram uygulamasına sorun bildirimi yapmanız gerekmektedir. İnstagrama sorun bildirimi yaptıktan sonra da bir işlem yapmayarak, sorunun çözülmesini bekleyin.

Önceki blog: TikTok Bakiye Sorgulama

Sonraki blog: Tiktok İkinci Hesap Nasıl Açılır?

Önerilen bloglar: