Tiktok cüzdan nedir? Tiktok cüzdan nasıl kullanılır? Sorularının cevaplarının bu makalede sizlerle beraber inceleyeceğiz.

Müzikal videolarıyla gençler tarafından kısa sürede oldukça popüler hale gelen TikTok, her gün yeni güncellemeler ilebünyesinde farklı özelliklere yer vermektedir. Bunlar sayesinde hem platform daha kullanışlı hale gelmiş olmak da hem de üye sayısı hızlıca artmaktadır.

Bunlardan özelliklerden bir tanesi de TikTok cüzdandır. Bir para kazanma yöntemi olarak sınıflandırılan bu seçenekler ile beraber kullanıcılar hayranlarından ve takipçilerinden gelen hediyeler, bağışlar yoluyla bir gelir elde etmeye başlayabilmektedirler.

Pek çok kişi, cüzdan sistemin nasıl işlediğini ve ne işe yaradığı tam anlamıyla hâlâ bilmemektedir.

Sanal bir depolama yeri olan TikTok Cüzdan, aynı zamanda “wallet” adıyla da bilinmektedir. Sadece TikTok içerisinde kullanılan cüzdan da sanal paralar mevcuttur bu paralar hediye gönderimlerinde ve alımlarında kullanılmaktadır. Söz konusu hediyeler bir “bağış” niteliğinde olup; bu bağışları yapabilmek için jeton satın alınması gerekir.

Bu kapsamda alınan TikTok jeton da yine cüzdan içerisinde muhafaza edilir. TikTok canlı yayınlardan da elde edilebilen bu jetonlardan yararlanmak ve hediye alabilmek için, bir cüzdan açmanız gerekir.

Tiktok Cüzdan

TikTok Cüzdan Nasıl Açılır?

TikTok cüzdan nasıl açılır? TikTok tarafından sağlanan bu imkândan yararlanmak istiyorsanız, ilk önce tiktok cüzdan açmanız gerekir.

Tiktok cüzdan açmak için aşağıdaki maddeleri sırasıyla takip etmeniz yeterlidir;

  • İlk olarak akıllı telefonunuz üzerinden TikTok mobil uygulamasını açın.
  • Daha sonra uygulama yüklenince, profil hesabınızı açın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta işaretine dokunun.
  • Açılan menüde cüzdanı işaretleyerek, gerekli işaretlemeleri yapın.

Tüm bu seçeneklerin yerine getirilmesinin ardından TikTok cüzdan açılır ve daha sonra sahip olduğunuz toplam jeton sayısını görüntüleyebilir ya da yeni jetonları satın alabilirsiniz.

TikTok Jeton Nedir?

TikTok Jeton nedir? Tiktok jeton bir çeşit sanal para olarak sınıflandırılmaktadırlar, sadece bu platform içerisinde ve belirli yerlerde kullanılılabilirler.

Platform içerisinde ise bağış yapma ve hediye gönderme amaçlarıyla kullanılır. Bu bağışları ve hediyeleri kullanabilmek için TikTok cüzdan sahibi olmanız gereklidir.

TikTok Jetonlar Ne İşe Yarar?

TikTok Jetonlar Ne İşe Yarar? TikTok jetonlar, kullanıcıların birbirleri arasında bağış yapması ve hediyeleşmesi amacıyla kullanılmkatadır. TikTok cüzdan sahibi olan iki kişi tarafından kullanabilecekbu uygulama, oldukça pratik bir kullanıma sahiptir.

TikTok jetonlar kazanmak için sadece satın alınması gerekmez, bazı farklı durumlarda da kazanılmaktadır.

Tiktok 1 Jeton Ne Kadar? Merak ediyorsanız, inceleyebilirsiniz.

Tiktok Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Tiktok bakiye sorgulama nasıl yapılır? Sorusu da bu uygulama üzerinden para kazanan kullanıcıların en çok araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Tiktok uygulaması, bünyesinde gerçek para ile işlem yapmayı dolaylı olarak da olsa mümkün kılmaktadır. Uygulamanın, gerekli güncellemeleri yapıldıktansonras, cüzdan eklentisi artık profilde aktif konuma gelmiş olacaktır.

 Tiktok cüzdan olarak da geçmekte olan bu eklenti sayesinde, dolaylı yollardan da olsa gerçek para ile işlem yapabilmek artık mümkündür. Jeton satın alarak, almış olduğunuz bu jetonları bağışlama yapma fırsatınız da vardır. Karşı taraf da bu bağışları reel para olarak hesabından çekebilmektedir Canlı yayınlarınıza katılacak olan izleyiciler istedikleri takdirde sizlere jeton gönderimi yapabilmektedirler.

Tiktok bakiye sorgulama konusunda yapmanız gereken işlem çok basittir. Bu işlemler;

  • İlk başta uygulamayı açıyoruz.
  • Standart olarak profil işlemlerimize giriş yapıyoruz.
  • Giriş yaptıktan sonrasında da cüzdan uygulamasını bulabilirsiniz.
  • İşte bu alandan var olan bakiyenizi sorgulayabiliyorsunuz.

Yaptığınız bağışlarınız, var olan jeton bakiyesinden düşülmektedirveya canlı yayınlardankazandığınız  bağışlarda buradaki cüzdan uygulamasına direkt olarak jetonlarınıza işlenmektedir.

Önceki blog: İnstagram Fotoğraf Kalitesi Düşüyor

Sonraki blog: İnstagram'da Keşfete Nasıl Düşülür?