Tiktok ikinci hesap nasıl açılır konusunda bilinmesi gereken şey diğer sosyal ağlardan farklı olduğudur. Çünkü Tiktok, İnstagram gibi birden fazla hesap eklemeye ve bunlar arasında hızlıca geçiş yapmanıza izin veren bir özelliği bulunmaz. Bu sebeple iki hesabı kullanmanıza izin veren tek çözüm ise Tiktok hesabınızdan çıkış yapmak ve ardından ikinci hesapla oturum açmaktır. Henüz ikinci Tiktok hesabınız bulunmuyorsa bunun için Tiktok’a tekrardan kayıt olmanız gerekir.

Tiktok platformunda iki hesabı bir telefon üzerinden kullanmak için çeşitli uygulamaları kullanmanız gerekebilir fakat bu tarz uygulamaların güvenilirliğine emin olmadan önce kullanmanız önerilmez. Yedek veya ikinci bir Tiktok hesabı açılırken, diğer Tiktok hesabınızla üye olma aşamasında kullandığınız cep telefonu, mail ve aynı kullanıcı adını kullanamazsınız. Bu sebeple yeni bir mail ve yeni bir kullanıcı adı bulmanız gerekiyor.

Tiktok İkinci Hesap

Tiktok İkinci Hesap Açma

Tiktok ikinci hesap açma adımları bakıldığı zaman ikinci Tiktok hesap açmaiçin öncelikle açık olan birinci hesabınızın oturumunu kapatmanız gerekiyor. Mevcut olan hesabınızın oturumunu kapattıktan sonra izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir,

  • Hesabınızdan çıkış yaptıktan sonra devam etmeniz için Tiktok hesabına ihtiyacınız olduğunu belirtir.
  • E-posta veya telefon numarası ile kayıt olma seçeneklerini seçebilirsiniz bunun yanı sıra ikisi de başka bir hesabı açarken kullanıldıysa bu durumda Google hesabı, Twitter veya Facebook gibi sosyal hesaplarla oluşturmayı deneyebilirsiniz.
  • Çıkan ekranda hangi ağı seçtiyseniz giriş yapmanız gerekir ve onay verdikten sonra Tiktok için kullanıcı bilgilerinizi oluşturabilirsiniz.

Tiktok’ta Yedek Hesap Nasıl Açılır?

Tiktok yedek hesap nasıl açılıriçin öncelikle var olan hesabınızdan çıkış yaparak cihazınız üzerinden yeni bir hesap açabilir veya farklı cihazlarınız varsa, bilgisayar, tablet veya ikinci telefon gibi cihazlar üzerinden yedek hesabınızı açabilirsiniz. Fakat aynı kullanıcı adını seçemeyeceğinizi belirtmek gerekiyor. Son dönemde büyük bir ilgi gören Tiktok platformu, hız kesmeden yükselişine devam ediyor. Bu bağlamda uygulamanın kullanıcıları açısından önem arz eden konuların başında da Tiktok iki hesaba sahip olma gelmektedir.

Bilindiği üzere Tiktok gibi uygulamalar birden fazla hesaba veya üyeliğe sahip olunması konusunda doğrudan izin verme konusunda özel bir yöntem sunmaz bununla beraber uygulamalar içerisinde birden fazla hesaba sahip olarak her iki hesabında kontrol edilebilmesine izin verilmemiştir. Aynı anda aktif olarak hesapların açık olmasının mümkün olmayacağı anlamına gelen bu durum kapsamında kişiler var olan hesabından çıkış yaparak diğerine geçiş yapılması gerekiyor.

Tiktok Aynı Anda İki Hesap Kullanma

Tiktok aynı anda iki hesap kullanma konusunda bazı yazılımlar bulunuyor.Tiktok hesap değiştirme konusunda farklı uygulamaları indirerek deneyebilirsiniz fakat bu uygulamaları kullanmadan önce güvenilirliğinden emin olmalısınız. Bunun yanı sıra kişiler ikinci, üçüncü veya daha fazla hesabı açarak kullanabilirler. Bunun için şifre ve kullanıcı adınızı cihazlarınıza otomatik şekilde kayıt edebilir veya not alarak hesaplarınıza tek tek giriş yapabilir, farklı cihazlardan yararlanarak aynı anda kullanım yapabilirsiniz.

Tiktok’ta Nasıl İkinci Hesap Sahibi Olunur?

Tiktok’ta nasıl ikinci hesap sahibi olunur bakıldığı zaman Tiktok ikinci hesap açma işlemleri için kullanılacak ilk yöntem İOS ve Android cihazlarda tamamen farklıdır. AppStore veya Google Play Store aracılığıyla Tiktok uygulamasının PC’ye yükle seçeneği kullanılarak indirilmesi mümkündür. Bu bağlamda Tiktok iki hesap açma işlemleri mümkün hale gelir. Bilgisayara indirilmesi durumunda yeni bir hesap açma işlemleri için normal yolların denenmesi ve işlemlerin tamamlanması mümkündür.

Önceki blog: İnstagram Fotoğraf Yükleme Sorunu

Sonraki blog: İnstagram Arama Geçmişi Silme

Önerilen blog: Tiktok Düet Nasıl Yapılır?

takipze.com ile hemen tiktok takipçi hilesi yapabilirsiniz. Aynı zamanda tiktok beğeni hilesi ve tiktok izlenme hilesi gönderebilirsiniz.