İnstagram bilgisayardan nasıl fotoğraf yüklenir? Sorusunun cevabı instagram sosyal medya platformu üzerinden fotoğraf paylaşmayı sevenlerin özellikle merak ettiği bir cevaptır.

Fotoğraf ve videolarınızı insanlarla paylaşmayı sosyal medya platformları mümkün kılmıştır. Özellikle de instagram sosyal medya platformu üzerinden fotoğraf ve video paylaşmak insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Kullanımı genelde instagram sosyal medya platformu üzerinden olan uygulamanın bilgisayar üzerinden de kullanımı mümkündür. Bu durumda da kullanıcılar instagramdan fotoğraf yüklüme işlemini bilgisayardan nasıl yapacağını araştırmaktadır.

İlgili içerik: İnstagram Fotoğraf Paylaşamıyorum

İnstagram uygulaması ilk çıktığı zamanlar fotoğraflar sadece akıllı telefonlar ile yapılabilmekteydi. Ancak instagramın getirdiği güncellemeler ile birlikte bu durum geride kaldı. Artık instagrama fotoğraf yüklemek bilgisayar üzerinden de paylaşabilmektedir. Bilgisayardan da instagrama fotoğraf yüklemek akıllı telefonlarındaki kadar kolay bir hale geldi.

İnstagram Bilgisayardan Nasıl Fotoğraf Yüklenir

Bilgisayardan İnstagrama Fotoğraf Yükleme

Bilgisayardan instagrama fotoğraf yükleme işleminin nasıl yapıldığı oldukça fazla merak edilmektedir. 2022 yılına geldiğimiz şu günlerde instagram sosyal medya platformunu kullanmayan neredeyse yok denecek kadar azdır. Fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan instagram aynı zamanda da çok sevilerek kullanılmaktadır.

İnstagram uygulaması çoğunlukla akıllı telefonlar ile kullanılmaktadır. Önceleri instagram özelliklerinin çoğu bilgisayar üzerinden yapılamamaktaydı. Fakat bu durum yeni gelen güncellemeler ile yavaş yavaş yok olmaktadır. Önceleri instagram mesajlarını görmek ve cevap vermek bilgisayardan yapılamazken şu an yapılabilmektedir, instagram hikayeleri bilgisayardan görünmezken artık görünebilmektedir ve eskiden fotoğraf paylaşımı instagram üzerinden yapılamazken artık bilgisayar üzerinden de fotoğraf paylaşmak mümkündür.

İnstagram da paylaşılacak gönderilerde tıpkı facebook ve Tiktok gibi zamanlama yapmak imkansızdır. İnstagram sosyal medya platformu bazen biraz zorlayıcı olabilmektedir. Ancak artık sadece akıllı telefonlar ile değil bilgisayar üzerinden de kullanımı mümkündür. İnstagrama bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemi de oldukça basittir. Peki bilgisayardan instagrama fotoğraf nasıl yüklenir? Sorusunun cevabı şu şekilde verilebilmektedir;

  • İlk olarak bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yapın
  • Daha sonra farede sağ tık yaparak çıkan seçeneklerde incele ya da öğeyi denetle seçeneğine tıklayın
  • Kısa yol olarak Ctrl+Shift+C yaparak da aynı sonuca ulaşabilirsiniz
  • Karşınıza çıkacak ekranda elements yazısının yanında bulunan sembole tıklayın, bu sayede mobil görüntüye geçmiş olacaksınız
  • Buradan hangi telefon markasından görünmesini istiyorsanız onu seçebilirsiniz
  • Mobil görüntüye geçtikten sonra fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz

Mobil görüntüden fotoğraf paylaşımı yapmak için de ana sayfanızın sağ üst köşesinde bulunan artı sembolüne tıklayarak, açılan seçeneklerden gönderiyi seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra da yüklemek istediğiniz fotoğraf ya da fotoğrafları seçip, düzenleyerek paylaşabilirsiniz. Birden fazla fotoğraf seçimi yaptığınızda instagrama toplu fotoğraf yükleme işlemi yapmış olursunuz.

İnstagrama fotoğraf yüklerken bu işlemi bilgisayar üzerinden yapmak istemenin birçok nedeni olabilmektedir. İnstagramda paylaşmak istediğiniz fotoğrafı akıllı telefonunuz ile çektiyseniz, yine akıllı telefonunuz üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Ancak yüklemek istediğiniz fotoğrafı, fotoğraf makinesi ile çektiyseniz eğer fotoğrafın instagramda paylaşılması için ilk akla gelen yöntem bilgisayar üzerinden paylaşmaktır. Yukarıda anlattığımız yöntem ile de bilgisayardan fotoğraf paylaşmak oldukça kolaydır.

İlgili içerik: İnstagram Fotoğraf Birleştirme

Bilgisayardan İnstagrama Post Paylaşma

Bilgisayardan instagrama post paylaşma işleminin alternatif yolları bulunmaktadır. İlk akla gelen ve en kolay yöntem yukarıda bahsettiğimiz yöntemdir. Ancak instagrama bilgisayardan fotoğraf yüklemenin bir yolu daha bulunmaktadır.

İnstagrama bilgisayardan fotoğraf paylaşımı yapmak için bazı uygulamalar bulunmaktadır. Kullanmak istediğiniz uygulamaya karar verdikten sonra;

  • Programı indirin ve bilgisayarınıza kurun
  • Daha sonra bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yapın
  • Uygulama üzerinden de instagramı akıllı telefonda getirilen moda getirin
  • İstediğiniz fotoğrafı paylaşın

Bu şekilde bir uygulama sayesinde de instagrama bilgisayar üzerinden fotoğraf paylaşabilirsiniz. Bu noktada birçok uygulama arasından güvenli olanı tercih etmelisiniz.

Önceki blog: İnstagram Hikaye Anketi Nedir?