İnstagram bloggeri nasıl olunur” konusu dünya genelindeki dijitalleşmeyle birlikte çok merak edilmeye başladı.

İnsanların sosyal medya platformlarına ilgisinin artmasıyla birlikte çeşitli mesleklerinde ortaya çıkmasına sebep oldu. İnstagram blogger olmak konusu da bu kapsamda çok popüler hale geldi. Günümüzde İnstagram’da blogger olmak birçok kişinin hayali olmaya başladı. Yalnız İnstagram’da popüler olmak sanıldığı kadar kolay değil. İlk olarak İnstagram’da kendi sadık kitlenizi oluşturmanız gerekiyor. Aynı zamanda İnstagram’da blogger olabilmek için geniş takipçi kitlenizin olması da büyük önem taşıyor.

İnstagram'da blogger olmak için, öncelikle instagram takipçi satın alma işlemi yapabilirsiniz. Bu durumda, rakiplerinizin önüne geçmek mümkün olacaktır.

İnstagram ilk kullanılmaya başladığında blogger olmanız çok basitti. Fakat platform genişlediği için blogger olmak için daha kapsamlı çalışmanız gerekiyor. İnstagram bloggeri olmak; paylaşımların içeriklerinden tutunda sıklığına kadar pek çok konuyu içeriyor.

İnstagram Blogger

İnstagram Bloggeri Olmak

İnstagram bloggeri olmak için birkaç adımı gerçekleştirmeniz gerekiyor. O adımları şöyle sıralayabiliriz;

  • İnstagram hesabınıza öncelikle giriş yapınız. Daha sonra sağ alt köşe kısımdan profilinizi açınız,
  • Sağ üst köşe kısımda yer alan üç çizgi şeklindeki butona basıp, menüyü açınız,
  • En alt kısımda “Ayarlar” kısmı bulunuyor ona dokunun. Akabinde hesaplarınıza girişi sağlayınız,
  • Profesyonel hesabı tıklayıp, içerik üreticisi olmak istediğinizi belirtmelisiniz,
  • Blogunuzun kategorisini seçip, Facebook sayfasıyla bağlantısını kurunuz,
  • Ziyaretçilerinizle iletişime geçmek adına kanallar belirleyiniz.

Sıraladığımız adımları tamamladıktan sonra blogger olmak için yapılması gerekenler noktasında adımınızı tamamlamış olacaksınız. İnstagram’da blogger olmak istiyorsanız hesabınızın açık olması gerekiyor. Böylelikle sizi takip etmeyen kişilere dahi ulaşmış olacaksınız. İnstagram’dablog sahibi olmak çok kolaydır. Aynı zamanda İnstagram’da blogger olmak için ücret ödemenize de gerek yok. İnstagram’dablogunuzun başarılı olması için yalnız konunun net olması gerekiyor. Belirlediğiniz konuya hâkim olmanızda çok önemlidir. Aksi takdirde bu konuda çok eleştiriler alabilirsiniz. Hangi alanda kendinizi hissediyorsanız o alanda açmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Benzer blog: İnstagram Repost Nedir?

İnstagram Blogger Olmak İçin Ne Yapmalı?

İnstagram blogger olmak için ne yapmalı” konusunda aşağıda belirttiğimiz konulara çok dikkat etmeniz gerekiyor. İnstagram’da başarılı bir blogger olma gibi bir hayaliniz varsa paylaştığınız içeriklere çok dikkat etmeniz gerekiyor.

1- Tema Seçimi

İnstagram bloggeri olmak çok kolay ama başarıyı sağlamak ve kalıcılık büyük emek istiyor. Kendi ilgi alanınıza ve uzmanlığınıza göre konu belirleyin. Konuyu belirledikten sonra ona göre tema seçimi yapınız. Belirlemiş olduğunuz tema blogunuzun can damarını oluşturacak.

2- Biyografinizi Geliştirin

İnstagram hesapları birbirlerinin biyografisini çok incelerler. Sizde cool, kısa ve sade bir biyografi oluşturabilirsiniz. Profilinizi kişiselleştirerek daha çok tanınır hale gelebilirsiniz. Biyografi kısmından başka hesapların sizin hakkınızda bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz.

3- Anlamlı ve Dürüst Yorumlar Yapmaya Özen Gösterin

“İnstagram blogger olmak için ne yapmalı” konusunda popüler hesaplarla mutlaka etkileşim kurmanız gerekiyor. Popüler hesaplarla iletişim kurdukça popülerliğinizde o derece artacaktır. İnstagram’da popüler olan hesapların paylaştığı fotoğrafların altına yorum atabilirsiniz. Aynı zamanda beğeni atarak da diğer sayfaların ilgisini çekebilirsiniz. Yalnız yorumu “sayfama beklerim”, “hesabımı ziyaret edin” şeklinde olmamalıdır. Çünkü bu tür yorumlar birçok kullanıcıya itici gelir. Yorum yaparken fotoğrafla ilgili gerçek düşüncelerinizi dile getirebilirsiniz.

4- Takipçilerinizle İletişim İçinde Olunuz

Blogger olmak için yapılması gerekenler arasında takipçilerinizle de mutlaka iletişim halinde olunması gerekiyor. Blog sayfasında, takipçilerinizle doğru iletişim kurarak hesabınızın kısa zamanda büyümesini sağlayabilirsiniz. Takipçilerinizin başka hesaplara sizi tavsiye etmesini sağlayacak şekilde hareket etmelisiniz. Takipçilerinizle daima samimi ilişki kurmaya özen gösteriniz. Takipçi yorum ve beğenileri önemseyip, olumlu geri bildirimler almaya gayret ediniz. Ne kadar çok takipçilerinizle iletişim kurarsanız o doğrultuda faydasını görebilirsiniz.

Önceki blog: İnstagram Bilgisayardan Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Sonraki blog: Tiktok Hesabı Nasıl Gizliye Alınır?