İnstagram eylem engellendi hatası ve çözümü instagram kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

Milyonlarca aktif kullanıcısı olan instagram sosyal medya platformu;  kullanıcılarına sosyalleşmeyi, eğlenmeyi ve hatta para kazanmayı sağlamaktadır. İnstagram uygulamamasının da milyonlarca aktif kullanıcısı her türden, her kesimden insanlardan oluşmaktadır. Bu nedenle de her instagram kullanıcısının ya da markanın hedef kitlesi farklı olmaktadır.

İnstagram sosyal medya platformunda birçok kişisel ve kurumsal hesap bulunmaktadır. Kullanıcıları da doğal olarak da her konudan içerik üretemeyeceği için her instagram kullanıcısına da ulaşamamaktadır. Bu yüzden de instagram kullanıcısı ürettiği içeriklerini hedef kitlesinin isteği ve ihtiyacı doğrultusunda üretmelidir.

Oluşturduğu hedef kitlesine göre de içerik üreten instagram kullanıcısı kaliteli çözünürlük ile gönderi paylaşmak isterken instagram eylem engellendi hatası ile karşılaşabilmektedir.

İnstagram Eylem Engellendi

İnstagram Eylem Engellendi Hatası Nedir?

İnstagram eylem engellendi hatası nedir? Sorusunun cevabı da instagram kullanıcılarını oldukça yakından ilgilendirmektedir. Bu yüzden de instagram kullanıcıları bu sorunun cevabını araştırmaktadır.

İnstagram kullanıcısının bir içerik paylaşmak yani fotoğraf, video ya da hikaye paylaşmak için instagram uygulamasında gerekli adımları yerine getirdikten sonra instagram uygulaması tarafından karşısına hesabınız geçici olarak bu işleme kapatıldı, yazısının çıkmasıdır. Ayrıca olarak da yazı, hesabınız bir süre paylaşıma ve beğenmeye izin vermeyecektir ve bu engellemenin süresi 2022-04-06 tarihinde dolacak şeklinde devam etmektedir.

Bu şekilde instagram hesabınız instagram erişim kısıtlaması cezası almış demektir. Bu durumun nedenleri bulunduğu gibi çözümleri de bulunmaktadır.

İnstagram Eylem Engellendi Hatasının Nedeni

İnstagram eylem engellendi hatasının nedeni de instagram kullanıcısı tarafından merak edilmektedir. Özellikle de instagram kullanıcısının kendi hesabında eylem engellendi hatası görüldüyse, daha çok merak etmektedir.

İnstagram eylem engellendi hatası genellikle paylaşım ve beğeni işlemini gün içerisinde çok fazla yapan instagram kullanıcılarının hesabında görülmektedir. Bu hata bir süre sonra da kendiliğinden kalkmaktadır. Ancak instagram uygulaması, bazen süre dolduktan sonra da eylem engellendi hatasını kaldırmamaktadır.

İnstagram kullanıcısı, hesabını daha sonra aktif ve bütün kurallara uyarak kullansa da instagram eylem engellendi hatası ile karşılaşabilmektedir. Bu durum instagramın uygulamasının bot ya da robot hesaplarına karşı aldığı bir önlemdir. Eylem engellendi hatası süresi boyunca instagram algoritması, hatayı yiyen hesabı şüpheli olarak gösterir.

Yani instagram eylem engellendi hatasının instagram algoritmasının bot ya da robot kullanıcılara karşı aldığı bir önlemdir.

Bu hata ile karşılaşan instagram kullanıcısı da hesabım engellendi ne yapabilirim? Sorusunun cevabını araştırmaya başlar.

İnstagram Eylem Engellendi Hatası Çözümü

İnstagram eylem engellendi hatası çözümü, instagram eylem hatası ile karşılaşan kullanıcı tarafından oldukça önemlidir.

İnstagram eylem engellendi hatası ile karşılaşan instagram kullanıcısı ilk iş olarak instagram erişim engeli kaldırma işlemini araştırmaya başlamaktadır. Çünkü bu durum instagram kullanıcıları için oldukça can sıkıcı bir durumdur.

Kullanıcı hemen hesabım engellendi ne yapabilirim? Diye araştırmalara koyulmaktadır. İnstagram eylem engellendi hatasının çözümü için;

  • İnstagram eylem hatası günü birlik bir hata olabilir, bu yüzden de bir gün paylaşım ya da beğeni yapılmamalıdır
  • Kullanıcı diğer sosyal medya hesapları ile instagrama bağlanabilir
  • İnstagram kullanıcısı hesabını sadece bir cihazla kullanmalıdır
  • İnstagram kullanıcı ismi ya da ad değişikliğini çok sık yapmamalıdır

Bu durumlara dikkat ederek instagram eylem engellendi hatası sorunu ile karşılaşılmak önlenebilir. Tüm bu çözüm yöntemleri bir işe yaramadığı zamanlarda da kullanıcısı instagram uygulamasına hata bildirimi yaparak sorunun instagram tarafından çözülmesini beklemelidir.

Önceki blog: Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

Önerilen blog: İnstagram Hikaye Gizleme

Sonraki blog: TikTok Kamera Ayarları