Tiktok hesabı nasıl silinir, Tiktok nasıl kapatılır? Tiktok sosyal medya platformunu artık kullanmak istemeyen ya da yeni hesap açmak için eski hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Tiktok uygulaması, bir video paylaşım uygulamasıdır. Popülerliği her geçen gün artan Tiktok uygulamasının son zamanlarda popülerliğini iyice arttırmıştır. Tiktok sosyal medya platformu eğlenceli videolar çeken ya da eğlenceli videolar izlemek isteyen kullanıcıların uğrak yeridir. Tiktok uygulaması her ne kadar eğlenceli videolar içerse de bazı kullanıcılar tarafından belli bir kullanımdan sonra uygulamadan sıkılmaktadır ya da başka birçok nedenden dolayı artık kullanmak istenmemektedir. Bu durumda da Tiktok hesabı nasıl silinir ya da Tiktok nasıl kapatılır? Sorusunun cevabı araştırılmaya başlanır.

Tiktok hesabı için takipçi arttırabilirsin. Tiktok takipçi satın al hizmetimiz ile yükselişe geçebilirsin.

Tiktok hesabımı kalıcı olarak nasıl silebilirim? Sorusu da Tiktok kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Milyonlarca kullanıcısı olan Tiktok sosyal medya platformunu her geçen gün kendine kullanıcı eklemekle beraber kullanıcı da kaybedebilmektedir. Tiktok hesabı oluşturmak çok kolay bir işlemdir. Ancak Tiktok hesabını silmek, oluşturmak kadar kolay değildir.

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir

Tiktok Hesabı Nasıl Silinir?

Tiktok hesabı nasıl silinir? Artık Tiktok hesabını kullanmak istemeyenlerin aradığı ya da araştırdığı bir sorudur.

Tiktok hesabı silinmeden önce bilinmelidir, hesap silme işlemi yapıldıktan sonra hesabı kurtarmak mümkün değildir. İşlemi de geri almak mümkün değildir. Bu yüzden Tiktok hesap silme işlemi yapılmadan önce iyi düşünülmelidir. Tiktok web sitesi silinmiş bir hesabın kurtarılamayacağını açıkça belirtmektedir. Bu da demektir ki Tiktok hesabınızı sildikten sonra gönderileriniz, beğendiğiniz videolar, takipçileriniz ve takip ettikleriniz de yok olacaktır. Ve geri alınamayacaktır. Eğer hesabınızı silme konusunda kararsızsanız Tiktok hesap dondurma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem sayesinde Tiktok hesabınızı istediğiniz zaman tekrardan açabilirsiniz.

Ancak Tiktok hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinize eminseniz hesap silme işlemini ister telefonunuzdan isterseniz de bilgisayar üzerinden yapabilirsiniz. Telefondan Tiktok hesabı silmek için;

 • Tiktok hesabınıza girerek, profilinize gidin
 • Profilinizin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta sembolüne tıklayın
 • Buradan da hesabımı yönet kısmına gidin
 • Açılan seçenekler arasından hesabımı sil seçeneğine tıklayın
 • Telefon numaranıza ya da e-posta adresinize gelecek olan kodu Tiktok uygulamasına girin
 • Daha sonra da tekrardan hesabı sil seçeneğini seçin

Bu işlemlerin sonunda da Tiktok kalıcı olarak sil işlemini tamamlamış olursunuz. Bu işlemi tamamladıktan sonra bir daha geri alınması mümkün değildir. Bilgisayardan Tiktok hesabı silmek için;

 • Tiktok hesabınızdan profilinize oradan da ayarlar bölümüne girin
 • Açılan ekrandan hesabımı yönet seçeneğini seçtin
 • Hesabımı yönet seçeneklerinin en alt kısmında bulunan hesabı sil seçeneğini seçin
 • Açılacak pencerede sizden şifre doğrulama işlemi isteyecektir, şifrenizi eksiksiz şekilde girin
 • Devam edilsin mi? Sorusuna da hesabı sil seçeneğindeki kutucuğa tıklayın

Bu şekilde de Tiktok hesabınızı bilgisayardan kalıcı olarak silinir. Yine belirtmekte fayda var ki bu işlem tamamlandıktan sonra geri alınamaz.

Tiktok Hesabı Devre Dışı Bıraktıktan Sonra Kurtarma

Tiktok hesabı devre dışı bıraktıktan sonra kurtarma işlemi için Tiktok uygulaması kullanıcılarına bir fırsat sunmaktadır. Tiktok hesabınızı kapattıktan sonra otuz gün içinde hesabı devre dışı bırakma işlemi başlatmaktadır. Bu durumda silinmiş bir hesabın otuz gün içinde yeniden etkinleştirebileceği anlamına gelmektedir.

Bunu gerçekleştirmek için de Tiktok uygulamasından kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın, daha sonra da yeniden etkinleştir seçeneğini seçin. Bu şekilde Tiktok hesabınızı sildikten otuz gün içinde tekrardan aktifleştirebilirsiniz.

Önceki blog: İnstagram’da Neden Hikaye Paylaşamıyorum?

Önerilen blog: Tiktok Hesabı Nasıl Geliştirilir?

Önerilen blog: Tiktok İkinci Hesap Nasıl Açılır?

Sonraki blog: İnstagram Eylem Engellendi