İnstagram kendi kendine takip ediyor (çözüm) platform kullanıcıları tarafından çok merak ediliyor. Bir İnstagram hesabının kendi kendine başka hesapları takibe geçmesi normal bir konu değildir.

Özellikle yasal olmayan ücretsiz takipçi kazanmayı sağlayan uygulamaların kullanılması hesabınıza çok büyük zarar verir. Bu tarz uygulamalar çok risklidir ve hesabınızın çalınmasına kadar mevzu gider. İnstagram kendi kendine takip ediyorproblemini ortaya çıkaran uygulamaları kullandığınızda; API ile kullanıcı adı ve şifreniz başkalarının olduğu havuza dahil edilir. O havuz içerisinde sistem sahibi sizin hesabınızı kullanmaya başlar. Böylelikle hesabınız birçok kişi tarafından takip edilmeye başlar. Maalesef böyle hususlar başınızın derde girmesine neden olur.

İnstagram kendi kendine, başkalarını takip ediyorsa sorun şifrenizin çalınmış olması olabilir. Kullandığınız uygulamalara bundan dolayı şifre girmemelisiniz. Eğer ki şifresiz olarak takipçi arttırmak isterseniz, instagram takipçi satın al sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İnstagram Kendi Kendine Takip Ediyor

İnstagram Takip Etmediğim Kişileri Takip Ediyor

İnstagram takip etmediğim kişileri takip ediyor problemiyle özellikle 3.parti uygulamaları kullanan kişiler çok karşılaşıyor. Kişi İnstagram hesabına girdiğinde tanımadığı pek çok kişiyi takip ettiğini görür. Böyle bir durum çoğu kişinin başına gelebiliyor. İnstagram takip etmediğim kişileri takip ediyor durumu birkaç sebebe bağlı olarak değişiyor. İnstagram platformunda takipçi kazanmak isteyen kişiler hile yapma yoluna gidiyor. Takipçi kazanma hilesi yaparken aslında kullanıcı adı ve şifresini de karşıya vermiş oluyor. Dolayısıyla böyle durumlarda hesabı kullanmaya başlayan algoritma birçok kişiyi de gelişi güzel listesine eklemeye başlıyor. Birçok kişi günümüzde İnstagram takipçi hilesi yöntemine başvuruyor. O nedenle de bu durumla karşılaşan hesap sayısı azımsanmayacak kadar çok diyebiliriz.

Önerilen blog: En Çok Takipçisi Olan Tiktok Fenomenleri

İnstagram takip etmediğim kişileri takip ediyor sorunundan kurtulmak için birkaç yönteme başvurabilirsiniz. O yöntemleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Öncelikle şifrenizi değiştiriniz,
  • Profiliniz üzerinden izin verdiğiniz uygulamaları devre dışı bırakınız,
  • 3. Parti uygulamalarını kullanmayınız,
  • Şifrenizi başka kişilere vermeyiniz,

3. parti uygulamaları genellikle kötü amaç taşımaktadır. O nedenle bu uygulamaların kullanımına son vermeniz gerekiyor. Şifrenizi profilinizin ayarlar bölümünden değiştirin. Eski yani daha önce kullandığınız şifreleri kesinlikle kullanmayın. İnstagram yeni şifreniz zor ve belirlediğiniz olmalıdır. Şifre değiştirme işleminden sonra API yöntemini yapmanız gerekiyor. İnstagram hesabınızdan API’a bağlanarak, sizin bilginiz dışında başkalarını takip etmeye başlarlar. Bu olumsuz durumdan kurtulmak için “Profili Düzenle” butonu üzerine önce tıklayınız. Akabinde sol kısımdaki navigasyon menüsü üzerinden “İzinli Uygulamaları” kaldırınız. İnstagram takip etmediğim kişileri takip ediyor sorunuyla karşılaşmamak adına emin olmadığınız, güvenlik konusunda soru işareti olan tüm uygulamaları kullanmaktan kaçınınız. Maalesef böyle uygulamalar sizin için büyük sorun haline gelebilir. Hatta hesabınızın çalınmasına kadar da durum gidebilir. Özellikle takipçi kazanma hilelerinden uzak durunuz.

Önerilen blog: Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun

İnstagram Hesabım Tanımadığım Kişileri Beğeniyor

İnstagram tanımadığım kişileri takip ediyor hususu da yukarıda belirttiğimiz konu kadar hayati önem arz ediyor. 3. Parti uygulamaları tarafından sizin yerinize gönderi beğenileri de çok yapılmaktadır. İlk etapta çok sorunu çok önemsemeyebilirsiniz. Fakat durum illegal gönderilerin beğenilmesine kadar gittiğinde sizin için önemli sorun haline dönüşebilir.

Özellikle o beğendiğiniz profil virüslü olabilir. İşte bu tarz durumlarda başınız büyük belaya girer. Onun için tam bilgi sahibi olmadığınız tüm uygulamalardan uzak durunuz.

İnstagram hesabım tanımadığım kişileri beğeniyor; bedava takipçi hileleriyle ortaya çıkıyor. Bunun yanında takibi bırakanları görme stalker uygulamaları ve basit şifre kullanılması da bahsettiğimiz sorunların ortaya çıkmasını sağlıyor. İnstagram tanımadığım kişileri takip ediyor ve beğeniyor sorununu bertaraf etmek için bahsettiğimiz hususlardan hangisi mevcutsa onu öncelikle yok etmeniz gerekiyor. Eğer takibi bırakanları görme stalker ve takipçi hileleri uygulamalarını kullanmıyorsanız şifrenizi güçlendirebilirsiniz. Çünkü şifrenizin zayıf olması da bu durumun ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Önceki blog: Tiktok Jeton Satın Alamıyorum

Sonraki blog: Tiktok Giriş Yapamıyorum